آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 5 مرداد 1397 ساعت 10:58   |   کد مطلب: 32988
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بسیاری از جوانان متخصص و توانمند ما به دلیل اینکه افراد بازشسته سرکار هستند نمی توانند در مناسب دولتی بکارگیری شوند ، باید بستری فراهم می شد تا این جوانان بر سرکار بیایند و افراد بازنشسته از سمت های خود کناره گیری کنند.

امیر خجسته، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به طرح ممنوعیت بکار گیری بازنشستگان اظهارداشت: در حال حاضر تعداد 1700 مدیر بازنشسته در کشور وجود دارد که باید این افراد جای خود را با افراد تازه نفس و جوان بدهند و از سمت های خود استعفا دهند.

 

وی در خصوص دلیل تصویب چنین قانونی در کشور گفت: بسیاری از افراد جوان و فارغ التحصیل دانشگاه ها به ما گله می کردند که چرا بازنشسته ها را در دولت بکارگیری می کنند و ما بخاطر همین این قانون را تصویب کردیم تا افراد تازه نفس و جوان جایگزین افراد مسن و سالخورده در دولت شوند.

 

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بسیاری از جوانان متخصص و توانمند ما به دلیل اینکه افراد بازشسته سرکار هستند نمی توانند در مناسب دولتی بکارگیری شوند ، باید بستری فراهم می شد تا این جوانان بر سرکار بیایند و افراد بازنشسته از سمت های خود کناره گیری کنند.

 

خجسته با بیان اینکه کسانی که بندهای الف، ب و ج ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری نمی شوند باید استعفا دهند، گفت: کسانی که بر اساس بندهای الف، ب و ج ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری که شامل روسای سه قوه،‌ معاون اول رییس جمهور،‌ نواب رییس مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای نگهبان، وزرا، نمایندگان و معاونان رییس جمهور نیستند باید هر چه زودتر از سمت های خود کناره گیری کنند که تعداد این افراد در دولت 1700 نفر است.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت