آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 31 تير 1397 ساعت 14:08   |   کد مطلب: 32961
کارشناس مسائل بین الملل گفت: دستگاه دیپلماسی ما در عرصه بین المللی نباید راهبرد اصلی اش را روی برجام متمرکز کند.

جعفر قنادباشی در گفت‌وگو با خبرنگارنافع، در خصوص فرمایشات رهبر انقلاب در دیدار با کارکنان وزارت خارجه و دستگاه دیپلماسی، اظهار کرد: این دستگاه باید با به کارگیری توان و ظرفیت داخلی موجب خنثی شدن تحریم‌ها علیه ایران شود.

 

وی گفت: مقام معظم رهبری تأکید کردند که دیپلماسی ما نیاید به برجام اتکایی داشته باشد و در مورد آمریکایی‌ها هم فرمودند به آنها اعتمادی نیست و تجربیات مختلف این امر را نشان داده و مذاکره و راطبه با آنان هیچ فایده ای برای ایران نخواهد داشت.

 

کارشناس مسائل بین الملل گفت: اتکا ما برای حل مشکلات اقتصادی نباید به بیگانه و اروپایی‌ها باشد و باید با روحیه و توان داخلی مشکلات حل و فصل کنیم؛ لذا دستگاه دیپلماسی ما در عرصه بین المللی نباید راهبرد اصلی اش را روی برجام متمرکز کند.

 

وی با بیان اینکه تاکنون در کلیت دستگاه دیپلماسی، نسبت به دیپلماسی ایدئولوژیک، نگاه اصولی و منطقی وجود نداشته است، گفت: متأسفانه هم اکنون کوشش می‌شود که با فضاسازیی هایی ما حرکت‌های ایدئولوژیک را در عرصه های مختلف کنار بگذاریم.

 

قنادباشی گفت: ما یک حکومت اسلامی داریم و ماهیت، هویت مبتنی بر اعتقادات و عقاید اسلامی است و باید در این زمینه پیش برویم، حال نمایندگان ما در سفارتخانه‌های کشورهای مختلف و البته دیپلماسی ما طبیعتا" نمی‌توانند یک ماهیتی متفاوتی از ماهیت نظام ما داشته باشند که اگر اینگونه باشد ایدئولوژیک ما کارگشا خواهد بود.

 

وی ادامه داد: در واقع تجربه نشان داده که هرگاه ما با عقاید اسلامی خود به مسئله ای ورود پیدا کردیم، از نظر جایگاه، کرامت و موقعیتی بهتر ایدئولوژیکی بوده که غرب برای ما داشته است.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت