آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 29 تير 1397 ساعت 09:52   |   کد مطلب: 32944
چه زیباست لحظه پر کشیدنت مادر، لحظه غم‌بار و شیرین وصال با فرزندان و پایان‌گرفتن یک فراق سی و یک ساله، درست هفت ماه پس از شهادت آخرین پسرت، پسری که حاجت به شفایش را به پنجره فولاد گره زدی و حال در آستانه میلاد سلطان توس روا شد.

به گزارش نافع، همه آمده بودند، مرد و زن، کوچک و بزرگ با چشمان گریان و اندوه بسیار. همه آمدند، حتی خادمان حرم ارباب رضا(ع) و چه باشکوه بود حضور خادمان خورشید در تشییع مادر گل‌ها، حضوری که برای همه غیرمنتظره بود، چیزی شبیه معجزه و تحفه‌ای از آستان دوست به پاس همه دل شکستگی‌های چندین ساله‌ات.

پرچم را روی تابوتت انداختند، عطر حرم رضوی همه‌جا را پر کرد و شاید این پاسخ نیاز تو بود، نیازی که 7 ماه پیش در حرم امام مهربانی‌ها برایش دخیل بسته بودی و حال در آستانه میلاد سلطان توس مستجاب شد.

همه آمده بودند با چشمان اشک‌بار و لبان خندان، خندان و شادمان از وصل تو با فرزندانت "جعفر"، "امیر" و "علی" و چقدر زود پر کشیدی مادر، هنوز یک سال از شهادت فرزندت نگذشته که بی‌تاب شدی و رفتی. گویی پس از "علی" دیگر دوام نیاوردی که او همه امیدت بود و همه دنیایت. علی برای تو هم امیر بود، هم جعفر و هم همسر و پس از او دیگر امیدی نداشتی و این شد که بیماری امانت را برید و خیلی زود به وصال فرزند شتافتی.

بستگان از صبر و شکیبایی‌ات در غم علی می‌گفتند و از اینکه با وجود آن اندوه عمیق، حواست به همه چیز بود و مراقب همه بودی.

می‌گفتند حتی نرفتی تا پیکر را ببینی، نکند صبر از کف دهی و عجز و ناله کنی، گویی می‌خواستی نمونه تمام‌عیاری از صلابت یک مادر شهید باشی.

و چه زیبا پر کشیدی و چه خوب شد پایان یافت، بی‌قراری‌های هفت‌ماهه‌ات در غم "علی" که همه وجودت بود و همه دنیایت.

و سرانجام مادر شهیدان خوش لفظ پس از سال‌ها فراق فرزندانش "جعفر" و "امیر"، و هفت ماه صبوری در فراق آخرین پسر روز گذشته در بیست و هفتمین روز از نخستین ماه تابستان ملکوتی شده و امروز پیکر رنج‌کشیده‌اش در آغوش خاک آرام گرفت.

"امیری" که به گفته بستگان، رهبر معظم انقلاب در دیدار با مادر راوی "وقتی مهتاب گم شد"، او را هم شهید خوانده و گفتند مادر "شهیدان خوش لفظ" زیرا امیر هم مجروح شیمیایی بود و هرچند آن زمان معلوم نشد، اما زهر شیمیایی دفتر عمرش را خیلی زود ورق زد.

"جعفر" هم خیلی زود رفت و هنوز بیست سالش تمام نشده بود. جعفری که مادر مژده تولدش را در خواب از امام رضا(ع) گرفته بود و بسیار کوچک بود که راهی جبهه شده و تخریب چی شد.

جعفری که همه سهم مادر از بازگشتش بدنی پاره‌پاره و له‌شده بود که وزنش به نیم کیلو هم نمی‌رسید و 26 دی 66 در ماووت آسمانی شد.

و سرانجام "علی" آخرین پسر 29 آذر 96 پس از سال‌ها تحمل رنج به دیدار معبود شتافت و از همه رنج‌ها فارغ شد، شهیدی که مقتدای و مولایمان در دوران زندگی او را موردعنایت قرار داده و تقریظ زیبایی بر کتاب خاطراتش نوشت و پس از شهادت هم درباره‌اش چنین گفت:

" سلام و رحمت خدا بر این شهید عزیز که در هنگام زندگی نیز شهید زنده نامیده شد و درنگ سال‌ها پس از دفاع مقدس، پاداش عظیم صابران را به او هدیه کرد".

خاطرات سردار شهید علی خوش لفظ با عنوان "وقتی مهتاب گم شد" منتشرشده است، روایتی از دوران دفاع مقدس به قلم شیوای "حمید حسام" که خود از یادگاران روزهای ایثار و حماسه است.

بانو "محبوبه عبدالله زاده" از سلاله پاک مادرانی بود که ثمره وجودشان را برای پایداری این نظام و انقلاب و سرزمین نثار کرده و سال‌ها خون دل خوردند و قامت شکستند تا قامت انقلاب خم نشود.

مادری که بستگان از ایمان، معنویت، صبر، خویشتن‌داری و ارادت عمیقش به اهل‌بیت(ع) می‌گفتند و از اهمیت ویژه‌اش در تربیت فرزندان.

مراسم تشییع این بانوی بزرگوار که "زینب گونه" زیست، صبح امروز با حضور خانواده، بستگان و خادمان حرم رضوی و حاملان پرچم نورانی گنبد مطهر امام رضا(ع) در پنجمین روز از دهه کرامت برگزار و در قطعه والدین شهدای باغ بهشت همدان به خاک سپرده شد.

آیین یادبود این بانوی فداکار و انقلابی هم عصر امروز 28 تیر 97 ساعت 17 تا 19 در حسینیه بختیاری‌ها برگزار می‌شود.

فیلم زیر مربوط به لحظه اعلام خبر شهادت جانباز "علی خوش لفظ" به مادرش در حرم مطهر رضوی است، اگر قلبتان تپید و اشک در چشمانتان لرزید، ما را هم بی‌نصیب نگذارید.
منبع:تسنیم

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما