آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 28 تير 1397 ساعت 12:36   |   کد مطلب: 32940
رئیس انجمن صنفی کامیون داران شهر اسدآباد با بیان اینکه 90 درصد از مشکلات صنف کامیون داران حل شده و از اول مرداد اجرایی می‌شود، گفت: البته سامانه ای نیز برای ثبت و رسیدگی تخلفات ایجاد شده است.

علی هاتفی در گفت‌وگو با خبرنگار نافع؛ با بیان اینکه اینکه می‌گویند به خیابان بریزیم، حرف غیر منطقی است، اظهار کرد: رانندگان در اعتراضی که داشتند، به 90 درصد خواسته های خود رسیده و 10 درصد دیگر به مجلس بستگی دارد که چه قانونی برای رانندگان داشته باشد.

 

وی گفت: افزایش قیمت کرایه بار به صورت تن در کیلومتر یکی از خواسته های به حق کامیونداران بود که از اول مرداد ماه این امر اجرایی می شود.

 

* 90 درصد از مشکلات صنف کامیونداران حل شده و از اول مرداد اجرایی می‌شود

رئیس انجمن صنفی کامیونداران شهر اسدآباد افزود: از دیگر مشکلات کامیونداران بیمه تکمیلی رانندگان و خانواده هایشان بود که این امر انجام شد و از این امر هم از اول مرداد ماه اجرایی می‌شود.

 

وی با بیان اینکه یکی از اساسی ترین مشکلات کامیوندارن اولویت دادن به بومی ها بود که ابتدا باید بومی‌ها بارگیری می‌کردند و بعد غیر بومی؛ این مشکل نیز برداشته شد و هر راننده ای برای بارگیری در هر شهری می‌توانند به نوبت بارگیری را انجام دهد.

 

*رانندگان تخلفات شرکتهای حمل و نقل را به سامانه پیامکی 3000141 اطلاع دهند

هاتفی با اشاره به تخلف در برخی از شرکت‌های حمل و نقل و پایانه ای، گفت: هر شرکتی که بخواهد تخلفی انجا دهد سریعا" کمیسیون ماده 12 برای آن اجرا خواهد شد؛ یعنی یا جریمه و یا تعطیل می‌شود که اگر تخلف آن برای بار اول و یا دوم باشد، تذکر، بار سوم و چهارم جریمه و در صورت تکرار مکرر به تعطیلی می انجامد.

 

وی از راه اندازی سامانه 141 خبر داد و گفت: کامیونداران و رانندگان در صورت مشاهده هرگونه تخلفی می‌توانند آن را در سامانه تلفنی 141 و یا شامانه پیامکی 3000141 به ثبت برسانند و کمتر از دو روز هم پاسخ آن را دریافت کنند.

 

*شرکتی که کمیسیون اضافی بگیرید، تعطیل می شود

رئیس انجمن صنفی کامیونداران شهر اسدآباد گفت: هم اکنون راننده در شرکتهای باربری حرف برای گفتن دارد و جایگاهش تثبیت شده است، یعنی هر شرکتی کمیسیون اضافی بگیرید و راننده اطلاع بدهد، بدون چون و چرا تخلف ثبت و به راهداری برای اجرای کمیسیون ماده 12 ارجاع می‌شود.

 

وی با بیان اینکه حواله خرید لاستیک هم به صورت استان به استان در حال انجام است، افزود: احتمالا این امر روزهای شنبه و یکشنبه در اسدآباد انجام شود.

 

*کامیونداران حواله لاستیک دریافت می‌کنند

هاتفی خاطرنشان کرد: کامیونداران برای دریافت حواله لاستیک می‌توانند به انجمن صنفی کامیونداران مراجع کنند که این امر را راهداری به اتحادیه ها سپرده است.

 

وی با بیان اینکه در شهرستان اسداباد 4 هزار و 500 تریلر و کامیون در شهرستان اسدآباد وجود دارد، گفت: در این شهرستان 6  و 500 راننده فعالبت دارند که از این تعداد 4 هزار نفر بیمه شده تأمین اجتماعی و 1400 نفر بیمه روستایی هستند و الباقی هم بیمه ندارند.

 

*ده روز اعتراض رانندگان آنان را از زندگی عقب انداخت

رئیس انجمن صنفی کامیونداران شهر اسدآباد گفت: هیچ راننده ای نمی‌خواهد به خود ضرر بزند و همان ده روزی که اعتراض کردند، از زندگی عقب ماندند و الان هم نمی‌توانند آن را جبران کنند.

 

وی گفت: بسیاری از این رانندگان در دوران جنگ تحمیلی با جان و دل پای کار بودند و قطعا" نمی‌خواهند برای کشورشان اتفاقی باشد.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت