آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 28 تير 1397 ساعت 12:30   |   کد مطلب: 32938
این حالت ژنتیکی "سندرم مو ناخواسته" است و این یک حالت ژنتیکی نادر است که افراد بسیار اندکی در جهان دچار این حالت می شوند و در آن موها در جهات مختلف پخش می شوند. گفته می شود که البرت انیشتین نیز دچار این سندروم بوده است.

به گزارش نافع، به نقل از خبرگزاری علم و فناوری این کودک نو پا عجیب و غریب "سندرم مو ناخواسته" را دارد و این یک حالت ژنتیکی نادر است.این ممکن است بهانه ای برای یک روز موی بد باشد، اما Syndrome Uncombable Hair در واقع یک وضعیت ژنتیکی واقعی است.

 این حالت ناشی از یک جهش ژنتیکی نادر است و موهای نازک یا بلندی که به آسانی آسیب می بینند ایجاد می شود و   نمی توان از آن استفاده کرد. نتیجه؟ موی سرخ شده، موهای براق که در همه جهات پخش می شود.

با این وجود، 100 نفر یا افرادی که تخمین زده شده اند این سندروم هستند، واقعا شبیه به نابغه علمی هستند.

تیلور مک گاوان، یک کودک 18 ماهه از خارج از شیکاگو، یکی از آن افراد است و او بسیار شگفت انگیز تر از چیزی است که تا به حال دیده اید.مادر تیلور، کارا مک گوان، به "BuzzFeed News" گفت: "موهای او شگفت انگیز است، مانند آلبرت اینشتین کوچک".

تیلور اکنون دارای صفحه فیس بوک خود، Baby Einstein 2.0 است. این توسط مادر تیلور، که به شدت در مورد آموزش عمومی در مورد UHS، ضد ضرب و شتم و تلاش های مثبت ... کمک می کند، ایجاد شده است.

تیلور دارای جهش ژنتیکی نادر PADI3 است که یکی از سه ژن است، از جمله TGM3 و TCHH که با UHS مرتبط شده اند. تمام این ژن ها برای آنزیم هایی که به شکل شفت مو کمک می کنند، کد گذاری می شود.

با این حال، هنگامی که این ژن ها جهش می کنند، شفت مو به طور معمول رشد نمی کند. در حدود نیمی از افراد مبتلا به UHS، شفت مواج در طول تمام طول آن شیارها دارند .

این ویژگی ها می تواند موهای کودک را به نوعی "سفید Afro" تبدیل کند، اما ساختار موی پایه در واقع از رشته هایی که به شدت پیچیده شده اند و شبیه بافت موهای آفریقایی هستند متفاوت است.

McGowans در ابتدا متوجه شد که موهای تیلور زمانی متفاوت بود که حدود 4 تا 6 ماهگی بود. به زودی، این علامت تجاری او شد و آنها به عنوان "مو" اشاره کردند.  ما فکر نمی کردیم که فرزندمان دارای این بیماری فوق العاده و بسیار نادر است که فقط در 100 نفر در سراسر جهان تاثیر می گذارد" "و ما کاملا در اشتباه بودیم." پس از تماس با دانشمند آلمانی رجینا بتز که ژن PADI3 را کشف کردند، McGowans نمونه های خون را برای دیدن اینکه آیا خانواده آنها جهش را انجام داده اند فرستاده است. نتایج تایید کرد که تیلور یکی از معدود افراد جهان است که واقعا UHS دارند.

از آنجایی که این وضعیت غیرفعال است، افراد مبتلا به UHS کسانی هستند که دو نسخه از جهش های ژنی را به ارث  می برند، یکی از هر یک از والدین. به همین دلیل است که پدر و مادر تیلور هر دو موهای قهوه ای دارند، به رغم حمل ژن PADI3 خود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت