وضعیت آب و هوای همدان
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 26 تير 1397 ساعت 13:39   |   کد مطلب: 32905
عضو شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه حجاب و عفاف و حریم خانواده آنگاه محترم است که در منظومه فرهنگ ما تعریف شود گفت: تنها راه نجات امروز جامعه ما ، بازگشت همه جانبه به سوی اسلام با اولویت مسائل حاکمیتیَ است.

به گزارش نافع، اکبر کاوسی امید در گفتگو با خبرنگاران افزود: تمدن زورگوی غرب هر روز همه جامعه ما را به فراموشی ارزش ها ، اهداف و فرهنگ بومی مان فرا می خواند تا پیوند ما را با هویت اصلی مان سست کرده تا ما را در دامان هفت رنگ مدنیت پناه دهند.

کاوسی امید اظهار کرد: شاید بتوان از جمله بزرگترین غلط انگاری های تمدن غرب را در تدوین مدنیت امروز، ارزش شمردن جهانی شدن به شمار آورد و این برابر است با نادیده انگاشتن ارزش ها و فرهنگ های بومی و البته یکپارچه شمردن اهداف و رفتارهای جوامع گوناگون که این خود ، بزرگترین سند عدم اعتقاد تمدن غرب است به بزرگترین شعار آن که همانا آزادی است.

کاوسی اظهار کرد: اما غلط انگاره بزرگتر از جانب خود ما صورت پذیرفت و آن پذیرش و تسلیم شدن در برابر تمدن غرب تحت لوای اسامی شیرینی چون توسعه تمدن بود و بدون آنکه بدانیم یا بخواهیم.

وی اضافه کرد: با این اساس سخن گفتن از حجاب و عفاف و حریم خانواده، شعاری بیش نیست چرا که در اصل با آنچه برای توسعه و پیشرفت به سوی مدنیت در نظر داریم به کلی در تعارض است مانند آنکه در لیوان زهر بریزیم جرعه جرعه بخوریم و بگوییم ما عاشق نوشدارو هستیم.

کاوسی با بیان اینکه تمدن زورگوی غرب هر روز همه ما را به فراموشی ارزش ها ، اهداف و فرهنگ بومی مان فرا می خواند تا پیوند ما را با هویت اصلی مان سست کرده و آنگاه ما را در دامان هفت رنگ مدنیت غرب پناه دهند ادامه داد: یا للعجب که این همه را با شعار آزادی به خورد ما می دهد و عجیب تر آنکه ما نیز آن را می پذیریم بدون آنکه لحظه ای در اصل آن اندیشه کنیم!

عضو شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به مبانی این تمدن افزود: امروزه قواعد زیستی جامعه ما متاسفانه ، آگاهانه یا ناآگاهانه براساس تمدن غرب تدوین می شود تا آنجا که با رنگ لعاب مدنیت و شهرنشینی همه ما را اعضایی بی تاثیر و کوچک در دهکده جهانی نموده است ، دهکده ای که در آن کدخدا جای خدا را گرفته و پیش پیش ارزش ها و اهداف دهکده را تعیین و ابلاغ نموده و برای تخطی از این ارزش ها و اهداف تاوان مرگ بار خروج از مدنیت و ورود در بدویت را معین نموده است.

کاوسی امید یادآور شد: اگر نمی خواهیم اصول شهرنشینی بومی خود را براساس اهداف ، ارزش ها و فرهنگ خود تعریف و اجرا کنیم بهتر است بیش از این شعارهای فرهنگی بومی خود را فریاد نزنیم چرا که این آب در هاون کوبیدن است و البته اگر می خواهیم شعارهای فرهنگ خود را جامه عمل بپوشانیم باید که برای آغاز همه اصول و ارزش های شهرنشینی و مدنیت را براساس آنچه خود داریم بنا کنیم نمی شود سفره رنگین معاویه بچشیم و انتظار ناله شبانه امیرالمومنین (ع) داشته باشیم؟!

کاوسی امید با اشاره به اینکه حجاب و عفاف و حریم خانواده آنگاه محترم است که در منظوه فرهنگ ما تعریف شود افزود: در غیر این صورت در فرهنگ اومانیستی منحط غرب نه حجاب محترم است و نه عفاف و نه اصولاً خانواده، تنها راه نجات امروز جامعه ما ، بازگشت همه جانبه به سوی اسلام با اولویت مسائل حاکمیتیَ است.
انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت