آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 20 تير 1397 ساعت 07:55   |   کد مطلب: 32853
معاون امور عمرانی فرماندار همدان گفت: پارک ۱۰ هکتاری محور گردشگری سد اکباتان همدان وارد فاز اجرایی شده است.

به گزارش نافع، رضا زمانی در کارگروه گردشگری و خدمات سفر همدان با ارائه آماری از وضعیت حضور گردشگران و مسافران نوروزی در همدان، گفت: نوروز امسال درصد اقامت گردشگران در همدان ۱۲۷ درصد افزایش داشت.
نوروز امسال ۲۱۷ هزار و ۹۳۹ نفر گردشگر در همدان اسکان گرفتند
زمانی بابیان اینکه نوروز امسال ۲۱۷ هزار و ۹۳۹ نفر گردشگر در همدان اسکان گرفتند، گفت: از این تعداد ۸ هزار و ۹۰۷ نفر در هتل‌ها، یک‌هزار و ۱۶۳ نفر در هتل آپارتمان‌ها، ۷ هزار و ۴۳۷ نفر در خانه مسافرهای رسمی، ۶۷ هزار نفر در کمپ‌ها و چادرها و ۲۸ هزار و ۳۲۹ نفر نیز در پارک ها و اماکن عمومی اقامت گرفته اند.
معاون امور عمرانی فرماندار همدان بااشاره به اقامت عموم مسافران و گردشگران همدان در چادر و کمپ‌ها، عنوان کرد: نوروز امسال آمار گردشگران بازدیدکننده از اماکن گردشگری همدان بیش از یک میلیون نفر بود که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۸ درصد افزایش داشت.
۳ میلیاردتومان اعتبار برای روشنایی، تعریض محور و روکش آسفالت محور گردشگری امامزاده محسن(ع) اختصاص یافته است زمانی در ادامه به اقدامات انجام شده در راستای افزایش شمار گردشگران در همدان اشاره کرد و در خصوص ساماندهی محورهای گردشگری همدان افزود: به تازگی ۳ میلیاردتومان اعتبار برای روشنایی، تعریض محور و روکش آسفالت محور گردشگری امامزاده محسن(ع) اختصاص یافته است.
وی به جانمایی کمپ‌های مسافران در مسیر سد اکباتان و احداث پارک ۱۰ هکتاری در این مسیر اشاره کرد و بابیان اینکه عملیات اجرایی این پارک توسط بنیاد مسکن و با ۸۵۰ میلیون تومان اعتبار در حال اجراست، گفت: در راستای بهسازی مسیر گردشگری تویسرکان از سمت گنجنامه نیز یک پروژه ملی تعریف شده که در مرحله مطالعه قرار دارد.
زمانی از درنظر گرفتن مبلغ  ۵۰۰ میلیون تومان بودجه برای هر یک از ورودی های شهر همدان خبرداد و گفت: اید مناطق بکر و طبیعت زیبای همدان برای جذب گردشگر مدنظر قرار گیرد.
رئیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان نیز در این نشست با بیان اینکه سه معبر حادثه‌خیز همدان شامل بلوار کولاب، بلوار شهید احمدی‌روشن و قطعه دوم بلوار شهید همدانی از مسیرهای گردشگری همدان است، گفت: راهنمایی و رانندگی وظیفه ارائه خدمات در تسهیل عبور و مرور را برای گردشگران دارد.
نعمت‌الله زنگنه بابیان اینکه طی دو هفته گذشته شیب و پیچ‌های تند مسیر بلوار کولاب منجر به چند فقره واژگونی خودرو، تصادف و برخورد با تیرهای برق شده است، گفت: ناآشنایی مسیر برای مسافران در بسیاری از موارد منجر به خسارات قابل توجهی شده است.
وضعیت استقرار پارکینگ در محور گنجنامه مناسب نیست
وی با تاکید براینکه وضعیت استقرار پارکینگ در محور گنجنامه مناسب نیست، گفت: نصب تابلو و هدایت مسافران به پارکینگ‌های داخل شهر  بخصوص در مراکز گردشگری باید از سوی شهرداری موردتوجه باشد.  
مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان همدان نیز در این نشست با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا پایان ۱۵ تیرماه در مجموع ۶ هزار و ۴۸۰ مورد کنترل و نظارت‌ توسط بازرسان مرکز بهداشت همدان انجام شده است، افزود: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد افزایش دارد.
حسین خالقی‌مجد با بیان اینکه از مجموع این نظارت‌ها ۸۱۴ نظارت مختص به هتل‌ها بوده است، گفت: بازدیدهای مشترکی نیز با همکاری اماکن و شهرداری انجام و بیش از یک هزار قلیان از رستوران‌ها جمع‌آوری و مشکل عرضه قلیان در گنجنامه رفع شده است.
معدوم سازی ۲۰ تن مواد غذایی در همدان
وی اضافه کرد: همچنین براساس نظارت اداره بهداشت و اماکن همدان ۲۰ تن مواد غذایی فاقد صلاحیت کشف و معدوم شده است.
رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان نیز با بیان اینکه با توجه به تحولات اخیر اقتصادی در کشور معاونت بازرسی و حمایت از مصرف در سازمان صنعت، معدن و تجارت دوباره احیا می‌شود، گفت: با ایجاد نمایشگاه‌های دائمی می‌توان انگیزه‌ بیشتری برای مسافران ایجاد کرد.
علیرضا شجاعی بابیان اینکه نمایشگاه‌ها باید زیر نظر اصناف باشد، گفت: باید برای افزایش روزهای حضور مسافران در همدان برنامه ریزی منسجم داشت.
۶۰ مدرسه با ۵۲۲ کلاس برای اقامت مسافران تجهیز شده است معاون پرورشی آموزش و پرورش ناحیه یک همدان نیز با بیان اینکه تمهیدات و مقدمات خوبی برای پذیرش مسافر در نظر گرفته شده است، گفت: ۶۰ مدرسه با ۵۲۲ کلاس برای اقامت مسافران تجهیز شده است.
ابوالفضل کتابی عنوان کرد: ظرفیت خوابگاه حیدره و کانون مهدیه برای اسکان میهمانان فرهنگی ۲۱۰ نفر است و علاوه بر این مرکز رفاهی پاستور با ظرفیت ۱۰۰ نفر به صورت شبانه‌روزی به میهمانان و گردشگران تابستان خدمت ارائه می دهد.
معاون پشتیبانی آموزش و پرورش ناحیه ۲ همدان نیز بیان کرد: نوروز امسال ۱۱۳ هزار گردشگر در مدارس ناحیه ۲ آموزش و پرورش همدان اسکان یافتند.
امین اسدبیگی افزود: تابستان امسال نیز ۵۱ آموزشگاه با ۲۵ اتاق ویژه در دو آموزشگاه برای اسکان مسافران در نظر گرفته شده است.
انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت