آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 10 تير 1397 ساعت 13:23   |   کد مطلب: 32779
مجموعه اخبار نیروی انتظامی استان همدان در 10تیرماه 97:
کشفیات ناجا درخصوص لوازم التحريرو دام قاچاق واسکناس تقلبي در استان همدان
مجموعه اخبار نیروی انتظامی استان همدان که شامل کشف لوازم التحرير و دام قاچاق، دستگيري، دستگيري سارقان ساختمان هاي نيمه کاره وعاملان تهيه و توزيع اسکناس تقلبي، کشف92 راس دام قاچاق، طيور غير بهداشتي و 27 فقره سرقت در همدان انجام گرفته است.

به گزارش نافع،

کشف لوازم التحرير قاچاق در همدان

فرمانده انتظامی استان، از کشف بیش از 354 هزار عدد لوازم التحرير قاچاق به ارزش 4 ميليارد ريال در اين استان خبر داد.

 سردار "کامرانی صالح" در تشريح اين خبر گفت: در پي کسب خبری مبني براين که يک دستگاه کاميون حامل لوازم التحرير که از بندر خرمشهر بارگيري و به مقصد تهران در حال حرکت از محورهاي مواصلاتي استان همدان مي باشد، موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وي افزود: بعد از هماهنگي با مقام قضائي، ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تشديد اقدامات کنترلي در گلوگاه شهيد زارعي و اعزام اکيپ گشت خودرويي به محورهاي مواصلاتي اصلي و فرعي خودرو مذکور  را در محور جوکار به سمت همدان شناسایي کردند.

سردار کامرانی صالح ادامه داد: ماموران خودرو مذكور را تا ورودي شهر همدان تحت نظر قرار داده، در داخل شهر متوقف و در بررسی ها مشخص شد این کامیون حامل 612 کارتن لوازم التحریر خارجی شامل 101 قلم، به تعداد 354 هزار و 320 عدد به ارزش تقريبي 4 ميليارد ريال و ساخت کشور چين بوده و در شمارش،از لحاظ مقدار و تعداد با اسناد و مدارک ارائه شده مطابقت ندارد.

فرمانده انتظامی استان در پایان گفت: یک متهم در این خصوص با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

 دستگيري عاملان تهيه و توزيع اسکناس تقلبي، در نهاوند

فرمانده انتظامي شهرستان "نهاوند"، از انهدام باند تهيه و توزيع اسکناس هاي تقلبي و دستگیری 3 نفر در اين شهرستان خبر داد.

سرهنگ "شا احمد ساکي"، در تشریح این خبر گفت: در پي کسب خبر مبني بر فعاليت باندي در خصوص تهيه و توزيع انواع اسکناس تقلبي، موضوع به صورت ويژه در دستور کار پليس اطلاعات شهرستان قرار گرفت.

وي افزود: ماموران اطلاعات شهرستان با همکاری پليس اطلاعات استان در يک عمليات غافلگيرانه، 3 نفر از اعضای این باند را دستگير، خودرو آنان توقيف و از آنان مبلغ 20ميليون و 400 هزار ريال اسکناس تقلبي کشف شد.

فرمانده انتظامي شهرستان نهاوند در پایان گفت: متهمان با تشکيل پرونده به مرجع قضائي معرفی شدند.

کشف دو محموله دام قاچاق در اسدآباد

فرمانده انتظامي شهرستان "اسدآباد"، از کشف راس11 گاو و 51 راس گوسفند فاقد مجوز در دو عملیات جداگانه در این شهرستان خبر داد.

 سرهنگ "اسماعيل جمشيدي"، در تشریح این خبر گفت: ماموران گشت مبارزه با کالاي قاچاق و ارز پليس آگاهي شهرستان، با ایجاد ايست و بازرسي به کنترل خودروهاي عبوري در محورهاي مواصلاتي  پرداختند.

وي افزود: در اجراي این طرح، ماموران يک دستگاه کاميون بنز باري مشکوک را متوقف و در بازرسي از آن تعداد 11 راس گاو فاقد هر گونه مدارک و مجوز حمل کشف و راننده دستگير شد.

سرهنگ جمشيدي ادامه داد: در ماموريت ديگري نیز ماموران در پي گشت زني هدفمند در محورهاي مواصلاتي از يک دستگاه کاميون باري 51 راس گوسفند فاقد مدارک و مجوز حمل کشف و یک نفر نیز دستگیر شد.

فرمانده انتظامي شهرستان اسدآباد با اشاره به ارزش محموله هاي احشام توقيفي که يک ميليارد و 600 ميليون ريال برآورد شده گفت: دام های کشف شده به اداره دامپزشکي شهرستان منتقل و متهمان با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

دستگيري سارقان ساختمان هاي نيمه کاره، در ملایر

فرمانده انتظامي شهرستان "ملاير"، از دستگيري 3 سارق ساختمان هاي نيمه کاره و کشف 6 فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ پاسدار "داود علي بخشي"،در تشریح این خبر گفت: در راستاي مبارزه با سارقان ساختمان هاي نيمه کاره با اجراي سه طرح و اعزام گشت هاي هدفمند، موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: در این طرح ها با تلاش ماموران کلانتري 11، يک نفر سارق حرفه اي ساختمان هاي نيمه کار شناسائي و دستگير که در تحقيقات فني به 3 فقره سرقت اعتراف، در ماموريت دوم نيز ماموران پليس آگاهي با يک اقدام پيش دستانه يک نفر سارق ساختمان هاي نيمه کاره را شناسائي و دستگير که وي نيز به 2 فقره سرقت از اين ساختمان ها در شهر ملاير اعتراف و در ماموريت سوم نيز ماموران کلانتري 12 سارق ساختمان نيمه کاره اي را در حوزه ي استحفاظي اين کلانتري شناسائي و در يک اقدام غافلگيرانه دستگير کردند.

سرهنگ علي بخشي بیان کرد: هر 3 متهم با تشکيل پرونده به مرجع قضائي معرفی شدند.

رئيس پليس ملاير در پایان سخنان گفت: از شهروندان درخواست می شود در صورت مشاهده موارد مشکوک بلافاصله با پلیس تماس بگیرند.

کشف92 راس دام قاچاق، در رزن

فرمانده انتظامي "رزن"، از کشف 92 راس گوسفند بدون مجوز در اين شهرستان خبر داد.

 سرهنگ "محمد باقر سلگي"، در تشريح اين خبر گفت: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز، با ايجاد ايست و بازرسي به کنترل محورهاي مواصلاتي منتهي به شهرستان پرداختند.

وي افزود: ماموران به يک دستگاه کاميون مشکوک و در بازرسي از آن، تعداد 92 راس گوسفند فاقد مجوز دامپزشکي به ارزش يک ميليارد و 200 ميليون ريال کشف و 2 نفر متهم با تشکيل پرونده به مرجع قضائي معرفي شدند.

فرمانده انتظامي شهرستان رزن در پايان گفت: از شهروندان درخواست می شود در صورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک با پليس 110 تماس بگیرند.

کشف طيور غير بهداشتي، در بهار

فرمانده انتظامي شهرستان "بهار"، از کشف بيش از 5 هزار قطعه طيور غير بهداشتي در اين شهرستان خبر داد.

سرهنگ "بزرگعلي نوري"، در تشريح اين خبر گفت: در پي اجراي طرح هاي مختلف مبارزه با قاچاق کالا، کارکنان انتظامي پاسگاه حسين آباد شهرستان بهار، 5 محموله طيور غير بهداشتي به تعداد 5 هزار و 50 قطعه را در محور هاي مواصلاتي اين شهرستان کشف کردند.

وی افزود: اين 5 محموله که ارزش ريالي آن 700 ميليون ريال برآورد شده، از مرز هاي غربي کشور بارگيري و به قصد تخلیه در استان هاي مرکزي  در حال تردد از مسير همدان بودند.

سرهنگ نوري ادامه داد: در اين رابطه 5 خودرو متوقف و 5 نفر متهم با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

فرمانده انتظامي شهرستان بهار در پایان از مردم خواست: در صورت برخورد با هرگونه موارد مشکوک پلیس 110 تماس بگیرند.

كشف 27 فقره سرقت در همدان

فرمانده انتظامی استان، از دستگيري باند سارقان و كشف 27 فقره سرقت منزل در اين استان خبر داد.

 سردار "کامرانی صالح"، در تشريح اين خبر گفت: ماموران مبارزه با سرقت پليس آگاهی استان در حين گشت زني در سطح شهر به يك دستگاه پرايد با 2 نفر سرنشين مشكوك و در بررسي ها مشخص شد هر دو سرنشين غير بومي و از سارقان حرفه اي منزل هستند.

 وي افزود: متهمان با هماهنگي مقام قضائي برای ادامه تحقيقات به پليس آگاهي منتقل و در بازجويي هاي اوليه به 18 فقره سرقت منزل در  شهرستان همدان اعتراف کردند.

سردار کامرانی صالح بیان کرد: با عنايت به سابقه دار بودن متهمان و اين كه برخي از سرقت هاي منزل با شيوه و شگرد آن ها دقيقا مطابقت داشت مجددا" در بازجويي هاي دقيق تر به 9 فقره سرقت منزل ديگر مجموعا" 27 فقره، اعتراف کردند.
انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت