آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 6 تير 1397 ساعت 12:20   |   کد مطلب: 32739
مجموعه اخبار نیروی انتظامی استان همدان درششم تیرماه 97:
كشفیات سيگار و دام قاچاق و دستگيري سارق توسط ناجا در استان همدان
مجموعه اخبار نیروی انتظامی استان همدان که شامل، كشف سيگار قاچاق در فامنين، دستگيري 3 سارق، در رزن، دستگيري 9 سارق وکشف دام قاچاق در شهرستان ملايربوده است.

به گزارش نافع،

كشف سيگار قاچاق در فامنين

فرمانده انتظامي شهرستان "فامنين"، از كشف 2 هزار نخ سيگار قاچاق در این شهرستان خبر داد.

 سرهنگ "علي حسن حيدري"، در تشریح این خبر گفت: ماموران انتظامي شهرستان در راستاي اجراي طرح مبارزه با قاچاق کالا، در بازدید از يك واحد صنفي 2 هزار نخ سيگار قاچاق به ارزش 20 میلیون ریال کشف کردند.

وی يادآور شد: در اين رابطه يك  واحد صنفي پلمپ و یک نفر متهم با تشکیل پرونده به مرجع قضائي معرفي شد.

فرمانده انتظامي شهرستان فامنين با اشاره به نامگذاري امسال به سال "حمايت از كالاي ايراني " توسط رهبر فرزانه انقلاب اسلامي گفت:  پليس با اقتدار كامل در حوزه مبارزه با قاچاق كالا در چهارچوب قانون به منظور تحقق شعار سال و تامين سلامت و امنيت شهروندان، با قانون شكنان قاطع و بدون اغماض برخورد خواهد كرد.

دستگيري 3 سارق، در رزن

فرمانده انتظامي شهرستان "رزن"، از دستگيري 3 سارق موتور سيكلت در اين شهرستان خبر داد.

سرهنگ "محمد باقر سلگي"، در تشريح اين خبر گفت: در پي کسب خبر مبني بر فعاليت سارقان موتور سيكلت در سطح شهرستان، مراتب در دستور كار ماموران پليس آگاهي قرار گرفت.

وي افزود: با انجام تحقيقات گسترده، رصد اطلاعاتي و كنترل مجرمان حرفه اي باند سارقان موتور سيكلت شناسايي و در يك اقدم غافلگيرانه 3نفر متهم دستگير و در بازرسي از منزل و مخفيگاه آنان تعداد 3 دستگاه موتور سيكلت مسروقه، 3 دستگاه موتور تريل قاچاق و تعداد زيادي اموال مسروقه از قبيل علايم جاده اي ،ترانس برق ،دستگاه جوش و… كشف شد.

سرهنگ سلگي بیان کرد: متهمان در بازجویی های فنی و تخصصی به جرم خود اعتراف و با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

 فرمانده انتظامي شهرستان رزن در پایان، با اشاره به اين كه سارقان با شگردهاي مختلف از جمله وسايل نقليه سرقتي و فاقد مشخصات فني اقدام به اعمال مجرمانه مي کنند از مردم خواست موارد مشكوك  را از طریق سامانه 110 به پليس اطلاع دهند.

دستگيري 9 سارق، در شهرستان ملاير

فرمانده انتظامي شهرستان "ملاير"، از دستگيري 9 سارق و کشف 4 دستگاه خودروي مسروقه در این شهرستان خبر داد.

 سرهنگ پاسدار "داود علي بخشي"، در تشریح اين خبر  گفت: در راستاي مبارزه با مجرمان و سارقان خودرو در نقاط مختلف و از پيش تعيين شده در شهرستان ملاير با اجراي طرح مهار، تعداد 4 دستگاه خودرو شامل 2 دستگاه پرايد و يک دستگاه وانت و يک دستگاه خودروي نيسان قبل از خروج از شهرستان، توسط ماموران کشف شد.

وی افزود: در همين راستا با اجراي شش طرح ضربتي و غافلگيرانه ي ديگر و اعزام گشت هاي هدفمند، 3 نفر سارق کنتور گاز و لوازم فني مربوطه، 3 نفر سارق مغازه، 2 نفر سارق لوازم و قطعات خودرو و يک نفر سارق انبار شناسائي، دستگير و با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

 رئيس پليس ملاير در پایان گفت: در صورت عدم رعايت توصيه هاي انتظامي اجتماعي پليس و وقوع سرقت ، شهروندان ملايري حتماً موارد ذيل را در دستور کار قرار دهند.

بلافاصله پس از اطلاع از وقوع سرقت مراتب را به پليس 110 گزارش دهند.
پس از وقوع سرقت از دادن هر گونه اطلاعات و ارائه وضعيت به افراد ناشناس خودداري کرده و خونسرد باشيد.
قبل از حضور ماموران از به هم زدن صحنه اعم از جابجائي اشياء و دست زدن به آن ها يا رفت و آمد بي مورد بپرهيزيد.
چنانچه سرقت در اثر شكستن شيشه در و پنجره صورت گرفته از جمع آوري خرده شيشه ها خودداري کنند.
از دست زدن به كليد برق، ميزهاي شيشه اي، گوشي تلفن، دستگيره در و يخچال ، ظروف و .... در محل وقوع سرقت كه موجب از بين رفتن آثار انگشت بر جاي مانده بر آن ها مي شود خودداري کنند.
از دست زدن و جابجائي اشياء بجاي مانده از سارقان (قيچي، چاقو، دكمه لباس و ...) كه از ادله ارتكاب جرم محسوب و حاوي مطالب مهم براي كشف مي باشد خودداري و به اظهار نظر افراد غير مسئول توجه نکنند.
پس از بازديد مسئولان از صحنه و جمع آوري ادله جرم ، لوازم، آمار و مشخصات دقيق وسائل و اشياء قيمتي را با تنظيم ليستي در شكايت خود منعكس کنند.
بدون دلايل كافي افراد بي گناه را متهم نکنند چرا كه موجب هتك حرمت و ايجاد كينه هاي نهفته خواهد شد؛ بنابر اين پس از اطمينان كامل و با دلايل كافي و قطعي به اعلام مظنونيت اقدام کنند.

کشف دام قاچاق در ملاير

فرمانده انتظامي شهرستان "ملاير"، از کشف 70 راس گوسفند بدون مجوز قانوني دراین شهرستان خبر داد.

 سرهنگ پاسدار "داود علي بخشي"، در تشریح اين خبر  گفت: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز، با ایجاد ایست و بازرسی به کنترل محورهاي مواصلاتي منتهي به شهرستان پرداختند.

وی افزود: ماموران به يک دستگاه کاميون مشکوک که در بازرسی از آن، تعداد 70 راس گوسفند فاقد مجوز دامپزشکي به ارزش یک میلیارد ريال کشف و یک نفر متهم با تشکيل پرونده به مرجع قضائي معرفی شد.

رئيس پليس ملاير در پایان با بیان این که پلیس با هر گونه فعاليت غير قانوني توسط افراد فرصت طلب قاطعانه برخورد خواهد کرد گفت: از شهروندان درخواست می شود در صورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک با پلیس 110 تماس بگیرند.. 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت