آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 2 تير 1397 ساعت 14:26   |   کد مطلب: 32695
معاون وزير راه و شهرسازي و مديرعامل سازمان شرکت عمران و بهسازي شهري کشور به همراه معاون عمراني استاندار، شهردار همدان، مديرکل راه و شهرسازي استان و تني چند از مسؤولان استان از پروژه ساماندهي بلوار ارم و پياده راه‌هاي بوعلي، ميدان امام (ره) و اکباتان بازديد کرد.

به گزارش نافع، به نقل ازمدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری همدان؛ هوشنگ عشايري در ابتداي بازديد خود در محل اجراي پروژه ساماندهي بلوار ارم شهر همدان حاضر شد و از نزديک با روند عمليات اجرايي و اهداف مورد نظر در خصوص اين پروژه آشنا شد.

وي با بيان اينکه اجراي اين قبيل پروژه‌ها نيازمند جسارت است اظهار کرد: ورود به مباحث عمراني و شهرسازي با رويکرد گردشگري و مردم محوري همواره مورد تأکيد است و در اين مسير با حمايت‌هاي پيش رو بايستي از تمامي ظرفيت‌ها براي تحقق و اجراي صحيح و مطلوب اين قبيل اقدامات استفاده کرد و بر اساس بازديدي که از اين پروژه صورت گرفت اجراي آن را بسيار مطلوب و شايسته مي‌دانم. 

معاون وزير راه و شهرسازي در ادامه از پياده راه‌هاي شهر همدان بازديد کرد و گفت: پياده راه‌هاي شهر همدان در کشور بي نظير است و ما در کشور پياده راه‌هايي به اين سطح و حجم کار که به صورت پيوسته و متصل به يکديگر باشد نداريم و بي ترديد همدان در اين زمينه پيش رو است چرا که در ساير شهرهاي کشور پياده راه سازي به صورت پراکنده است.

عشايري افزود: پياده راه ميدان امام(ره) که روزي به عنوان ميدان اصلي شهر همدان محل تردد خودروها بوده است، بسيار زيباست و در کشور نظير آن را نداريم که اميدوارم در استمرار اين موضوع ساير معابر موجود در طرح نيز با تأمين اعتبار مورد نياز به اين ميدان متصل شود و‌ با توجه به وسعت پياده راه ميدان امام(ره) بايستي فضاي سبز موجود در اين محل افزايش پيدا کند و با ايجاد سايه بان در اين مکان بستر حضور و همراهي هر چه بيشتر شهروندان را فراهم کرد.

وي در ادامه اظهار کرد: بدنه سازي پياده راه‌هاي موجود بايستي از منظر انطباق با فرهنگ معماري و قالب در شهر مورد توجه قرار گيرد که قطعاً کار بسيار زيباتر خواهد شد که خوشبختانه با توضيحات ارائه شده اين موضوع نيز در دستور کار قرار دارد.

وي تصريح کرد: کشف آثار باستاني در محل اجراي اين پروژه بسيار ارزشمند و جالب توجه است که خوشبختانه با تدابير انديشيده شده احداث موزه در وسط اين ميدان در دستور کار قرار دارد که در همين راستا با توافقات صورت گرفته نيمي از منابع مالي ساخت اين موزه توسط اداره کل راه و شهرسازي استان همدان تأمين خواهد شد و روند تخصيص اعتبار در آينده‌اي نزديک تعيين تکليف مي‌شود.

شهردار همدان نيز در اين بازديد گفت:‌ همدان به عنوان نخستين شهري در کشور است که پياده راه‌سازي را مورد توجه قرار داده که شهرداري همدان با حمايت‌هاي مقام ارشد استان توانسته است با در نظر گرفتن کيفيت و کميت همزمان اجراي سه پياده راه بزرگ ميدان امام(ره)، بوعلي و اکباتان را به سرانجام برساند که اجراي اين پروژه‌ها مورد تقدير و توجه مسؤولان کشوري و استان قرار گرفته است و رضايت شهروندان را نيز به همراه داشته است.

عباس صوفي با اشاره‌ به پروژه ساماندهي بلوار ارم همدان اظهار کرد: اين بلوار از گذشته به عنوان يکي از محورهاي گردشگري و تفريحي شهر همدان مورد توجه شهروندان و گردشگران داخلي و بين المللي بوده که در همين راستا ساماندهي اين بلوار در دستور کار شهرداري همدان قرار گرفته است و عمليات اجرايي اين پروژه آغاز شده و بر اساس زمانبندي صورت گرفته اميدواريم در مدت 6 ماه اين پروژه را تکميل و تقديم شهروندان همداني کنيم.

وي با بيان اينکه در اجراي اين پروژه تمامي تأسيسات شهري به روز مي‌شوند، گفت: اين پروژه در ادامه مسير پياده راه سازي قرار دارد که کل پروژه به طول سه کيلومتر است، ساماندهي بلوار ارم، اصلاح وضعيت پيراموني آسفالت و معابر پياده رو، اصلاح وضعيت مبلمان شهري و فضاي سبز با هدف توسعه گردشگري، توسعه ورزش همگاني، کاهش حجم تردد خودروها و ترافيک شهري و توجه به انسان محور بودن اين منطقه مورد توجه قرار دارد.

شهردار همدان در ادامه با بيان اينکه خوشبختانه در بلوار ارم زيرسازي آسفالت داريم افزود: با اجراي اين پروژه از چهار خط کنوني تردد خودروها در حال حاضر، دو خط سنگ فرش و دو خط ديگر آسفالت مي‌شود که علاوه بر اين موضوع پارک‌هاي حاشيه‌اي همچون خلاقيت و سالمندان و... در اين طرح در نظر گرفته شده تا اهداف مورد نظر تأمين شود.

صوفي افزود:‌ در ساماندهي اين بلوار فعاليت‌ها و اقداماتي که از گذشته وجود داشته مورد توجه قرار گرفته است و قرار نيست ساخت و سازهاي جديدي در اين بلوار انجام شود و در طراحي صورت گرفته حفظ ماهيت کنوني مورد تأکيد بوده که بر همين اساس محل‌هايي براي گفتگوي شهروندان، محل اجراي آمفي تئاتر، پيست دوچرخه سواري، پيست اسکيت، محل نقاشي خياباني و پيست کارترينگ در نظر گرفته شده است که اين پيست در زمان اوج ترافيک تبديل به پارکينگ خودروها مي‌شود و در ساعات خلوت نيز به فعاليت رايج در پيست کارتينگ اختصاص خواهد يافت.

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت