دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان
آخرین قیمت سکه و طلا

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 31 خرداد 1397 ساعت 13:35   |   کد مطلب: 32678
در اقدام جالب یک روحانی خوش ذوق؛
آشتی خلافکاران با مسجد!
با اقدام پسندیده و دلسوزانه یک روحانی تعدادی از افرادی که با کارهای خلاف مشغول بودند و از مسجد فاصله گرفته بودند، با رویی گشاده با مسجد آشتی کردند.

به گزارش نافع، «مساجد سنگراست. سنگرهاراحفظ کنید». جمله معروف امام خمینی(ره) درباره مساجد تصویری گویا از اهمیت مساجد در جامعه ی اسلامی است.

یکی از برکات این سنگر مهم غنی‌تر نمودن فضای فرهنگی محلات است که در این زمینه به استفاده از این سنگر در راستای امر فرهنگی پرداخته ایم.

مسجدامیرالمومنین(ع) که سه سال از احداث آن می‌گذرد؛ از مکان‌های پر پتانسیل یافته‌ای ست که در یک محله محروم به مکانی برای فعالیت‌های فرهنگی تبدیل شده است.

مقدمه زیادی برای این گزارش نمی‌توان نوشت و شاید بتوان گفت بهترین مقدمه سخنان عامل این اتفاق جالب است.

حجت‌الاسلام هادی خسروی از روحانیون جوان و خوش ذوقی است که توانسته در محله پشت بیمارستان یک حرکت مثبت فرهنگی را آغاز کند.

حجت الاسلام خسروی در گفت‌وگویی با خبرنگار ما به جزئیات این حرکت جالب اشاره کرده است که در ادامه قابل ملاحظه است.

وی در رابطه با نحوه آغاز این حرکت گفت: این برنامه در راستای طرح پایگاه هسته فرهنگی شروع شده است که توانسته ایم در طی انجام آن چندین نفر از افراد که از مساجد فاصله گرفته بوده اند، را به دامن این مکان مقدس بازگردانیم.

خسروی در تشریح این موضوع بیان کرد: با صحبتهای انجام شده با برخی همشهریان توانستیم رویه‌ی زندگی آنان از فروش مواد خانمان سوز به کسب درآمد حلال تغییر داده و عامل آشتی دادنشان با مساجد شویم.

وی بااشاره به اینکه این افراد اعضای دو خانواده هستند که در کار خریدوفروش مواد مخدر بوده اند، عنوان نمود: ذهنیت اشتباهی که درباره محله پشت بیمارستان وجود دارد جرم خیز بودن آن است که لازم است این تفکراشتباه اصلاح گردد.

این روحانی خوش ذوق در ادامه گفت: بر طبق فرمایشات مقام معظم رهبری جهاد فرهنگی از جبهه‌های مهمی ست که لازم است مورد توجه قرار گیرد.

خسروی همچنین به ذهنیت اشتباه برخی از هموطنان دررابطه با روحانیون اشاره کرد و گفت:بسیاری از روحانیون با حداقل درآمد در حال امرار معاش هستند و انصاف نیست همه ی روحانیون را به یک چشم نگاه کرد.

وی در پایان ضمن اشاره به لزوم حمایت مسئولان از اینگونه طرح‌ها از برنامه‌های آینده ی این مسجد نیز گفت و عنوان کرد: تقویت حلقه های صالحین، جذب نفرات بیشتر به مسجد، حضور در بسیج سازندگی و گسترش فرهنگ دینی از برنامه های مهمی است که برای آینده ترسیم کرده ایم.
انتهای پیام/ن

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت