آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 31 خرداد 1397 ساعت 10:11   |   کد مطلب: 32670
نماینده مردم همدان در مجلس با بیان اینکه ساخت مسکن با واسطه و بدون واسطه بیش از 3 هزار و 600 نوع شغل در کشور ایجاد می‌کند و هیچ نیازی به خارج از کشور ندارد، گفت: آیا کاهش ساخت در این زمینه ارتباطی به تحریم‌ها دارد یا نشان از بی‌مدیریت و کار جهادی نکردن و بی‌اعتقادی است.

حمیدرضا حاجی بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار نافع؛ در خصوص کاهش 50 درصدی ظرفیت ساخت مسکن، اظهارکرد: یکی از مواردی که در بحث اقتصاد مقاومتی می‌گنجد، مسئله مسکن است که بیشترین اشتغال را ایجاد می‌کند.

وی گفت: در بخش مسکن با واسطه و بدون واسطه بیش از 3 هزار و 600 نوع شغل در کشور ایجاد می‌شود و هیچ نیازی به خارج از کشور ندارد.

نماینده مردم همدان در مجلس گفت: همه مؤلفه، عناصر و مصالح مسکن سازی در داخل کشور تولید می‌شود؛ سؤال اینجاست که چرا نباید ظرفیت مسکن ما در کشور ما کامل باشد که از عناصر مهم اقتصاد مقاومتی و تیکه بر نیروی انسانی کشور است.

وی گفت: ساخت مسکن ایجاد سرمایه، به گردش درآمدن نقدینگی، اشتغال برای نیروی انسانی را به دنبال دارد چرا نباید رونق پیدا کند، آیا این به عوامل خارجی بستگی دارد، آیا ارتباطی به تحریم‌ها دارد و آیا جزء بحث مدیریت و کار جهادی نکردن و توجه نداشتن و بی اعتقادی است.

حاجی بابایی گفت: ما در بسیاری از حاشیه شهرها نیروی معمار، بنا، برق کش، نقاش، و کارگر و تأسیساتچی داریم که شغل و زندگیشان به بحث ساخت مسکن بستگی دارد و امروز هم با کاهش بحص ساخت مسکن مشکل بیکاری دارند که همه اینها به ناکارآمدی و بی مدیریتی در بخش مسکن بر می گردد.
انتهای پیام/ن

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت