آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 30 خرداد 1397 ساعت 15:20   |   کد مطلب: 32664
خودروهای بدون راننده در آینده گسترش خواهد یافت و با توجه به دقت بالاتر از دقت انسانی آنان آمار تصادفات کاهش یافته و در خیابانها شاهد حرکت منظمتر خودروها و کاهش ترافیک خواهیم بود هر چند که این امر کاهش درآمد شرکتهای بیمه را نیز باعث خواهد شد.

به گزارش نافع، بنگاه خبری بلومبرگ  تحقیقات جدید نشان می دهد که خودروهای بدون راننده در سالهای آتی مالکیت خودرو را کاهش می دهند و ممکن است بیمه گران با سودی مواجه نشوند که پیش بینی شده بود، استفاده از خودروهای خودران باعث ایمن شدن بهتر جاده ها، کم شدن ترافیک جاده ای و کاهش آمار تصادفات جاده ای خواهد شد. 

الجاندرو زامورانو، تحلیلگر شرکت انرژی بلومبرگ، در گزارشی به نقل از روزنامه "بلومبرگ" نوشت: "ما انتظار داریم که درآمد شرکت های بیمه خودرو کاهش ناگهانی ناشی از وسایل نقلیه مستقل را تجربه کند." "در عوض ما انتظار داریم تغییرات تدریجی در نوع محصولات بیمه خودرو و همچنین درآمد جدید برای شرکت های بیمه صورت گیرد."

این ارزیابی در مقایسه با پیش بینی های شدید پیشین صنعت است. گزارش مورگان استنلی در سال 2016 با عنوان «نیاز به بیمه های خودرو در جاده ها » تخمین زده می شود که تا سال 2040 تا 80 درصد می تواند کسب و کار کند. اما به دلیل تعداد کمی از حوادث مرگ و میر ناشی از وسایل نقلیه مستقل در سال های اخیر، پوشش بیمه احتمالا تکامل خواهد یافت، نه ناپدید می شود.

فرد دانر، مدیر عامل ارشد بیمه عمر بیمه عمر شرکت FTI Consulting Inc. در مصاحبه ای گفت: "در حالی که طبیعت حق بیمه ممکن است تغییر کند، فرصت های صنعت بیمه بیشتر خواهد شد." دونر گفت، یکی از این فرصت ها بیمه سایبری برای محافظت در برابر اتومبیل های هک شده است.

حتی اگر رانندگی مستقل باعث می شود که جاده ها ایمن تر شوند، حوادثی که اتفاق می افتد می توانند هزینه های بسیار بیشتری را به همراه داشته باشند.

به جای اینکه خودروهای کاملا مستقل از آن استفاده کنند، احتمال دارد که رانندگان در بخشی از زمان خود به طور خودکار از پارامترهای خود استفاده کنند یا در زمان ترافیک گیر کرده باشند. در حال حاضر، این امر فضای بیمه گران را برای پوشش هر دو صاحب شخصی و ماشین خود ایجاد خواهد کرد.

Tanguy Catlin، یک شریک ارشد در McKinsey & Co. در یک مصاحبه گفت: "این انتقال بسیار سخت است - شرکت های کوچکی هم هستند که هر دو را انجام می دهند." "فرصت برای شرکت های بیمه این است که این دوران خودروهای خودمختار را به رسمیت بشناسد."
منبع:خبرگزاری علم و فناوری

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت