آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 28 خرداد 1397 ساعت 07:54   |   کد مطلب: 32643
همدان در شوک حذف تمثال ابن سینا از دفترچه های تامین اجتماعی
نوربخش به همدانی ها چراغ سبز نشان داد/نامه استاندار به معاون اول رییس جمهور
ابن سینا فيلسوف و پزشک ايرانی و از پرآوازه‌ترين دانشمندان دوره‌ی اسلامی در جهان است.

به گزارش نافع، ابوعلی حسین بن عبدالله سینا، نابغه ی ایرانی در هفت سالگی قرآن و بسیاری از مباحث ادبی را آموخت و باعث شگفتی همگان شد.
هوش و حافظه‌ای خارق العاده داشت، سرعت یادگیری‌اش شگفت بود. به گونه‌ای که توانست بسیاری از علوم را بی‌استاد بیاموزد .
این فیلسوف که از افتخارات ایران در عرصه علم وپزشکی به شمار می رود امروز به عنوان یک چهره مهم ارزشمند علم پزشکی در دنیا مطرح است.
در حالی قبر این فیلسوف در همدان وجود دارد که به مناسبت های مختلف مورد بازدید علاقه مندان وعموم مردم قرار می گیرد.
استفاده از علم ابن سینا در تبلیغات تلویزیونی برای تولید شامپوی سیر از اقدامات تبلیغی متولیان فرهنگی برای آشنایی مردم با این چهره های ارزشمند علمی می باشد که نام و آوازه آنها در دنیا به نام ایران طنین انداز است.
نصب تمثال ابن سینا در المان های شهری و پشت دفترچه تامین اجتماعی از اقدامات فرهنگی در راستای تبیین مقام وجایگاه ابن سینا و دانشمندان ایرانی برای اقشار مختلف مردم به خصوص جوانان است.
اخیرا در اقدامی تاسف بار وضد فرهنگی تمثال ابن سینا از دفترچه های تامین اجتماعی همدان حذف می شود که باعث گلایه و ناراحتی اهالی هگمتانه محل دفن شیخ الرئیس شد.
این اقدام سازمان تامین اجتماعی صدای استاندار همدان را هم در آورد به طوری که با یک نامه به معاون اول رئیس جمهور و وزیر تعاون خواستار اصلاح این حرکت زشت شد.
سید تقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در این خصوص گفت: برای مدت کوتاهی تصویر ابن سینا از روی جلد حذف شده و در دفترچه های آینده تمثال ابوعلی سینا با طراحی زیباتری چاپ خواهد شد.

به نظر می رسد متولیان بایستی درانجام امورات پیش تر به جزییات وحساسیت ها توجه کنند تا شاهد اینگونه اتفاقات آشکار تلخ نباشیم
انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت