آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 22 خرداد 1397 ساعت 09:07   |   کد مطلب: 32601
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان همدان از فعالیت 45 پایگاه برای جمع آوری زکات فطره در مصلی این استان خبر داد.

به گزارش نافع،جمشید محمدی، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان همدان اظهار داشت: امسال یک هزار و 700 پایگاه در سطح استان نسبت به جمع‌آوری زکات فطره اقدام می‌کنند.

 

وی خاطر نشان کرد: پایگاه‌های در نظر گرفته شده در مساجد، مصلی‌های نماز جمعه و نماز عید فطر، میادین، سطح شهر و پایگاه‌های نیکوکاری نسبت به جمع‌آوری زکات فطره اقدام می‌کنند.

 

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان همدان خاطرنشان کرد: همانند سال‌های گذشته زکات فطره جمع‌آوری‌شده در مسیر کمک به فقرا و نیازمندان مصرف می‌شود.

 

محمدی در مورد تعداد پایگاه‌های جمع‌آوری زکات فطره در همدان افزود: امسال یک هزار و 700 پایگاه در سطح استان نسبت به جمع‌آوری زکات فطره اقدام می‌کنند.

 

وی عنوان کرد: امسال 45 پایگاه در مصلی همدان در روز عید فطر زکات فطره نماز گذاران را جمع‌آوری می‌کنند.

 

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان همدان با اشاره به اینکه حداقل مبلغ فطره برای هر نفر 8 هزار تومان (بر اساس قوت غالب گندم) تعیین شده است، اظهار داشت: همچنین مبالغ کفاره غیر عمد روزی 2500 تومان و کفاره عمد روزی 150 هزار تومان تعیین شده است.

 

محمدی با بیان اینکه مردم می‌توانند غیر از پرداخت زکات فطره در صندوق‌ها از روش‌های الکترونیکی برای پرداخت استفاده کنند، افزود: اپلیکیشن سنا و سکه راه‌هایی برای پرداخت زکات فطره به صورت الکترونیکی است با این تفاوت که در اپلیکشین سنا می‌شود زکات فطره خود را به شهر یا استانی که علاقه دارند پرداخت کنند.

 

وی ابراز کرد: در سال گذشته 2 میلیارد و 700 میلیون تومان ذکات فطره در استان جمع‌آوری و بین نیازمندان توزیع شد.

 

وی تصریح کرد: زکات فطره پس از جمع‌آوری در مسجد هر محل با حضور نماینده کمیته امداد و هیئت‌امنای مسجد و با نظارت ائمه جماعات صورت‌جلسه و بین نیازمندان شناسایی شده توزیع می‌شود.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت

پربیننده ها