آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 21 خرداد 1397 ساعت 15:24   |   کد مطلب: 32593
دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان تاکید کرد:
مبارزه با مواد مخدر نیازمند عزمی جدی است
دبیر شورای هماهنگی مواد مخدر استان همدان با تاکید بر فعال‌تر کردن و گسترش سازمان‌های مردم نهاد در بحث مبارزه با مواد مخدر گفت: عدم آگاهی و ضعف اطلاع رسانی یکی از مهمترین علل اعتیاد در جامعه بوده و در این امر عزم ملی را باید سرلوحه مقابله به این معضل خانمانسوز قرار دهیم.

به گزارش نافع،سید رسول حسینی درجلسه تخصصی کمیته توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همدان اظهار کرد: ورود مردم در زمینه جلوگیری از مواد مخدر باعث کاهش آسیب های اجتماعی می‌شود.

 

وی تصریح کرد: برای مبارزه با مواد مخدر نیازمند عزمی جدی هستیم چرا که دستگاه‌های اجرایی به تنهایی نمی‌توانند گره از این مشکل و دغدغه باز کنند.

 

وی ساماندهی و سطح بندی نشدن سمن ها و ارتباط سازمان های اجرایی با سازمان های مردم نهاد را از مشکلات اساسی سمن هادانست، اضافه کرد: در راستای آگاه سازی خانواده‌ها به ویژه قشر جوان و دانشجویان باید کار فرهنگی انجام شود.

 

وی با اشاره به اینکه در راستا جلوگیری از اعتیاد جهاد کشاورزی برای اولین بار در کشور از کشت شاه دانه و خشخاش ممانعت می کند، گفت: همچنین میتوان از ظرفیت خیرین در راستای حمایت و اشتغال زایی بهبود یافتگان استفاده کرد.

 

حسینی با بیان اینکه در مجموع 50 میلیون تومان در اختیار سمن‌های استان قرار گرفته است، تصریح کرد: از مجموع این اعتبارات به تفکیک 17 میلیون تومان در اختیار کمپ‌های ترک اعتیاد و 33 میلیون تومان اعتبار در اختیار سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه فرهنگی و پیشگیری استان همدان قرار گرفته است.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت