دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 19 خرداد 1397 ساعت 22:22   |   کد مطلب: 32574
شهردار همدان گفت: ساماندهی ورودی ها یکی از مطالبه های جدی مردم است و امسال اقدامات ویژه ای در این حوزه آغاز می شود و در سه سال آینده به اتمام می رسد.

به گزارش نافع،عباس صوفی با بیان اینکه ساماندهی ورودی ها جزیی از تکالیف اصلی مدیریت شهری است گفت: ساماندهی حداقلی ورودی های همدان با کاشت گونه های گل، زیبا سازی آغاز شده است اما طرح کلی ساماندهی ورودی ها در بحث تملک ها و توافق با مالکان آماده شده است.
عباس صوفی افزود: چندین سال بود که شهرداری به بحث ساماندهی ورودی ها اقدامی نکرده بود اما از سال گذشته ساماندهی ورودی ها کلید خورد و سعی می شود در اولین فرصت ورودی های استان تعیین تکلیف شوند.

وی ادامه داد: ساماندهی ورودی ها یکی از مطالبه های جدی مردم است و امسال اقدامات ویژه ای در این حوزه آغاز می شود و در سه سال آینده به اتمام می رسد.

وی بیان کرد: ساختمان پارک پرواز برای راه اندازی نمایندگی وزارت امور خارجه در استان همدان در نظر گرفته شده است که بعد از ماه مبارک رمضان مقدمات افتتاح این دفتر انجام می شود.

علی خاکسار معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان نیز با بیان اینکه رویداد همدان 2018 متعلق به استان همدان است گفت: شهرستان ملایر 9 رویداد و شهرستان بهار 2 رویداد قطعی در سال 2018 برگزار می کنند و دیگر شهرستان ها رویداد قطعی اعلام نکرده اند.

گفتنی است؛ همدان در سال 2018 به عنوان پایتخت گردشگری آسیا انتخاب شده است و در این سال میزبان وزرای گردشگری 34 کشور آسیایی و بیش از 500 عضو وابسته به سازمان جهانی گردشگری خواهد بود.

استان همدان که در دامان کوه الوند پهنه گسترانیده با تمدن سه هزار ساله از کهن‌ ترین شهرهای جهان است و در سال 85 با مصوبه مجلس شورای اسلامی به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران معرفی شد.

این استان با دارا بودن آثار تاریخی و باستانی ارزشمندی همچون تپه هگمتانه، کتیبه های گنجنامه، آرامگاه بوعلی سینا، آرامگاه باباطاهر، گنبد علویان و جاذبه های طبیعی همچون غار علیصدر هم‌ اکنون به عنوان پنجمین شهر گردشگری کشور شناخته می‌ شود.

استان همدان دارای بیش از یک هزار و 800 اثر تاریخی و توریستی شناسایی شده است که یک هزار اثر استان همدان ثبت ملی شده است.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت