آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 19 خرداد 1397 ساعت 22:13   |   کد مطلب: 32573
مدیر کل میراث فرهنگی استان همدان خبر داد:
افتتاح سه هتل در سال جاری
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان نیز در این نشست گفت: سال گذشته 2 هتل در استان افتتاح شد و امسال نیز سه هتل دیگر در همدان افتتاح می شود.

به گزارش نافع،علی مالمیر افزود: هیچ کمبودی در حوزه هتلی برای میزبانی مهمانان خارجی همدان 2018 وجود ندارد و امکانات استان در حوزه اقامتگاه ها مطلوب است.

وی رشد 37 درصدی صادرات صنایع دستی در سال 96 نسبت به سال 95، صدور پروانه برای 22 مرکز بوم گردی، رشد 35 درصدی میزان اقامت مسافران در سال 96 نسبت به سال 95 و افزایش 18 درصدی میزان بازدید از اماکن تاریخی و گردشگری دارای بلیت در این مدت را از جمله موفقیت های همدان در حوزه گردشگری برشمرد.

وی اضافه کرد: رویداد همدان 2018 شان و جایگاه بین المللی دارد و متولی آن کل استان است لذا نباید به ظرفیت های اداره کل میراث فرهنگی همدان بسنده کرد.

مالمیر با تاکید بر اینکه برای میزبانی مطلوب این رویداد باید همه ارکان جامعه مشارکت داشته باشند گفت: گفتمان سازی، فرهنگ سازی و تبلیغات در حوزه گردشگری مهمترین اهداف رویداد همدان 2018 است و سقف دستاوردهای این رویداد این است که همه آحاد مردم استان درگیر این رویداد شوند.

وی ادامه داد: 2 متقاضی بخش خصوصی وجود دارد که یکی در حوزه بالن سواری و یکی در حوزه برگزاری سیرک بزرگ اعلام آمادگی کرده اند که این 2 پیشنهاد در حال بررسی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان از دستگاه های اجرایی استان خواست تا زمانی که اعتبارات رویداد همدان 2018 تخصیص نیافته است، ظرفیت های داخلی، بودجه جاری و عمرانی خود را در جهت این رویداد هزینه کنند.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما