آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 13 خرداد 1397 ساعت 08:11   |   کد مطلب: 32492
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه خوشبختانه در حال حاضر در استان کمبود دارویی خاصی وجود ندارد،گفت:در پاره ای از موارد در رابطه با داروهای خارجی، تحریم ها موجب می شود تا بیماران در انتظار رسیدن یک دارو بمانند.

ایرج خدادادی در گفتگو با خبرنگار نافع؛ با اشاره به اینکه کمبود داروهایی که در استان وجود داشته باشد را به وزارت دارو و غذا اعلام می کنیم، اظهار کرد: لیست کمبودهای دارویی عموما تابع تغییرات کشوری است؛ یعنی اگر کمبودی در سطح کشور باشد، فرق نمی کند در کدام استان بلکه در تمام استانها به چشم می خورد.

 

وی گفت: ما در حال حاضر کمبود خاصی در هیچ کدام از داروها نداریم البته ممکن است در مقطعی از زمان یک دارو به دلیل اینکه توزیع داروها به شکل محموله ای است، تا توزیع دیگر آن احساس شود ولی بلافاصله داروخانه ها درخواست خرید می دهند و دارو جایگزین می شود.

 

وی افزود: بنابراین کمبودهای مقطعی در همه فصلهای سال در کل کشور دیده شود، و این به این معنای نبود دارو نیست.

 

دکتر خدادادی گفت: ممکن است پزشکی یک دارویی که مدنظر خودش براساس منابع علمی برای بیمار باشد، بنویسد و این دارو در لیست داروهای معمولی نباشد که همیشه وجود داشته و به تبع بیمار نسخه به دست به راحتی آن را نیابد.

 

وی گفت: داروهایی که در داخل تولید می شوند فاصله توزیع شان کمتر است اما داروهای خارجی ممکن است این توقف به خاطر این باشد که محموله ای که از خارج می آید یا بخاطر تحریم ها دیر برسد و یک مقطع کوتاه زمانی ممکن است در یک استان خاصی دسترسی کمتر باشد اما عموم داروهایی که دولت خود را مکلف می داند، برای بیمار تامین کند، تقریبا همه وجود دارد و مشکلی نیست.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت