آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 12 خرداد 1397 ساعت 13:46   |   کد مطلب: 32477
مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان عمده مشکل موجود در ثبت نام دانش آموزان را مراجعه خانواده ها با قولنامه صوری به مدارس عنوان کرد.

 

محمد پورداود در گفتگو با خبرنگار نافع از شروع ثبت نام مدارس در مقاطع ابتدایی خبر داد و گفت: خوشبختانه مشکل خاصی تاکنون در ثبت نامی ها نداشته ایم و عمده مشکل ما در این زمینه جایی است که عده ای از اطراف شهر به مرکز شهر مراجعه می کنند و می خواهند با قولنامه سوری اقدام به ثبت نام در مدارس مرکز شهر کنند و این باعث می شود که مدارس اطراف شهر خالی از دانش آموز شده و تراکم دانش آموز را در مرکز شهر داشته باشیم.

 

وی ادامه داد: رویکرد آموزش و پرورش ثبت نام در مدارس محل سکونت می باشد و در مورد مدارس ابتدایی تنها یک مدرسه داریم که تعداد پیش ثبت نامی ها بیش از حد معمول بود و اگر تعداد ثبت نامی ها افزایش یابد یک نوبت در شیف مخالف دایر خواهیم کرد و با رضایت اولیا به صورت چرخشی یا شیفت ثابت کلاس ها را دایر می کنیم.

 

پورداود گفت: ثبت نام مدارس متوسطه اول و دوم پس از پایان امتحانات آغاز خواهد شد و بیشترین درخواست همواره برای پایه اول ابتدایی است که در بعضی مناطق فرصت ثبت نام را تمدید کرده ایم و فرصت برای ثبت نام را دوشیفته کرده ایم که همه بتوانند در فرصت لازم کار ثبت نام را انجام دهند.

 

وی همچنین به کمبود فضای آموزشی در مساکن مهر اشاره کرد و گفت: طبق قانون به ازای هر 200 منزل مسکونی یک واحد آموزشی باید داشته باشیم ، اما این قید در مساکن مهر دیده نشده و باعث شده که مشکل کمبود محیط آموزشی را در این مناطق و حتی در مساکن مهر برخی شهرستان ها داشته باشیم ؛ اما با این وجود این مسئله را تاکنون مدیریت کرده ایم و اجازه نمی دهیم که مشکلی در این زمینه به وجود بیاید.

 

پورداود همچنین به برگزاری آزمون سمپاد اشاره کرد و گفت: در دوره متوسطه دوم این آزمون به قوت خود باقی است و برای متوسطه اول یا همان کلاس هفتم نیز هفته سوم تیرماه آزمون هوش و استعداد تحصیلی از متقاضیان گرفته می شود.

 

وی همچنین به استخدام 213 معلم در آزمون استخدامی آموزش و پرورش همدان اشاره کرد و گفت: امسال با افزوده شدن پایه دوازدهم، کل کشور با کمبود نیرو مواجه است که راهکارهایی همچون به کارگیری دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و اضافه خدمت همکاران و استخدام 213 نفر در استان همدان از جمله راه های حل این مشکل است.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت