آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 2 ارديبهشت 1397 ساعت 23:40   |   کد مطلب: 32452
مديرکل ثبت احوال استان همدان خبر داد:
کاهش ۶درصدی زاد و ولد در سال گذشته
مديرکل ثبت احوال استان همدان از کاهش ۶درصدی آمار زاد و ولد در استان در سال ۹۶خبر داد و گفت: در این راستا نیز آمار وفات در استان در سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال ۹۵، ۱ درصد کاهش داشته است

محمود علي پور در گفت و گو با نافع، درخصوص آمار ثبت شده وقايع چهارگانه سال ۱۳۹۶در استان همدان با بیان اینکه در سال گذشته بیش از ۳۱هزار مورد ولادت در استان ثبت شده است گفت: این آمار نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ 6درصد کاهش داشته است.

 

وی در ادامه تعداد کل ولادت ها را۱۶ هزارو ۶۴ مورد اعلام کرد و افزود: در این راستا در سال ۹۶، ۵۱.۵ درصد از ولادت ها پسر و ۴۸.۵ درصد دختر بوده است.

 

وي همچنین با اعلام اینکه  در سال گذشته تعداد ۱۰هزارو ۲۰۹ مورد فوت به ثبت رسيده است تصریح کرد: این وفات نیز نسبت به مدت مشابه سال ۹۵، ۱ درصد کاهش داشته است.

 

مديرکل ثبت احوال استان با بیان اینکه ۵۷.۷ درصد از فوتی ها را مردان و ۴۲.۳ درصد زنان به خود اختصاص داده اند یادآور شد: بيشترين علت فوت با ۴۰ درصد مربوط به بيماريهاي قلبي و عروقي بوده است.

 

عليپور همچنين در خصوص آمار ازدواج و طلاق سال گذشته در استان اظهار کرد: در اين راستا ۱۵هزارو ۳۳۶مورد ازدواج  و تعداد ۳هزارو ۹۴۷ مورد طلاق در استان به ثبت رسيده است.

 

وی  درخصوص آمار کارت ملی هوشمند با بیان اینکه در اسفندماه سال ۹۶ تعداد ۸۴ هزار ۶۶۴ مورد درخواست کارت هوشمند در دفتر های خدماتی اخذ شده است اظهار کرد: کل درخواستهاي اخذ شده از ابتداي طرح تا پايان اسفندماه سال ۹۶ برابر ۹۲۶هزارو ۴۶۷ مورد بوده است.

 

مديرکل ثبت احوال استان  با بیان اینکه در سال ۹۶ تعداد ۸۲هزارو ۹۲۱ شناسنامه مکانيزه بالاي ۱۵ سال صادره گرديده است افزود: اين در حالي است که در مدت مشابه سال ۹۵ اين رقم ۱۸.۸ درصد افزایش داشته است.

 

اتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت

پربیننده ها