آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 28 فروردين 1397 ساعت 13:51   |   کد مطلب: 32410
مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی استان همدان گفت: سال گذشته با وجود ایجاد 35 کیلومتر راه چهارخطه در استان افزایش تصادفات را شاهد بودیم و بر اساس اطلاعات به دست آمده، تنها 5 درصد از تصادفات مرتبط با مشکلات راهها است.

به گزارش نافع،"حبیب نادیان رفیع " با بیان اینکه در سال گذشته در بحث احداث راه های روستایی 15 کیلومتر کار انجام شد، اظهار کرد: برای احداث راه‌های روستایی استان همدان سال گذشته 7 میلیارد تومان هزینه صورت گرفت.

 

وی با اشاره به اینکه راه های روستایی استان همدان 3 هزار و 363 کیلومتر است، افزود: در حال حاضر از مجموع 3 هزار و 363 کیلومتر راه  روستایی 2 هزار و 710 کیلومتر راه روستایی آسفالت شده است.

 

مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی استان همدان با تاکید بر این نکته که به لحاظ جمعیتی بیش از 95 درصد از مردم برخوردار از راه آسفالت روستایی هستند، ادامه داد: خوشبختانه همدان از لحاظ آسفالت راه روستایی در کشور جزو پنج استان برتر است.

 

وی گفت: این در حالی است که این برخورداری جمعیتی از راه روستایی در کشور در حدود 75 درصد است.

 

نادیان‌رفیع گفت: در سال جاری برنامه اداره کل راه و شهرسازی استان بهسازی و احداث 15 کیلومتر راه روستایی با تخصیص اعتبار مورد نیاز است که شامل روستاهای بالای 20  خانوار می‌شود.

 

وی با بیان اینکه از مجموع 5 هزار و 439 کیلومتر راه استان یک‌هزار و 50 کیلومتر راه فرعی و 940 کیلومتر راه اصلی در استان وجود دارد، خاطرنشان کرد: سال گذشته با وجود کمبود اعتبارات توانستیم در چندین محور شامل 15 کیلومتر محور تویسرکان- کنگاور، 6 کیلومتر محور سامن- بروجرد، سه کیلومتر محور جوکار- تویسرکان  و 4 کیلومتر نهاوند –آورزمان را چهار خطه کنیم.

 

مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی استان همدان اضافه کرد: تکمیل 10 کیلومتر روکش لایه نهایی مسیر ماهنیان- آوج و 5.5 کیلومتر لایه اول کنارگذر شیرین سو نیز سال گذشته انجام شد که در مجموع در سال 1396 مبلغ 35 میلیارد تومان در بخش افتتاحیه پروژه‌های راه استان همدان هزینه شده است.

 

وی در خصوص برنامه های امسال اداره کل راه و شهرسازی استان همدان نیز یادآور شد: امسال اولویت اداره راه در تکمیل چهارخطه مسیرهای سامن- بروجرد 9 کیلومتر، تویسرکان- کنگاور 5 کیلومتر و 4 کیلومتر دیگر از محور نهاوند – آورزمان هر کدام با اعتبار 10 میلیارد تومان است.

 

نادیان‌رفیع ادامه داد: تکمیل چهار خطه راه های کبودراهنگ- قیدار به طول 5.5 کیلومتر به اضافه 12.5 کیلومتر 4 خطه با 14 میلیارد اعتبار و مسیرهای ملایر- اراک با 6 کیلومتر، رزن- دمق با 7 کیلومتر و رزن- تاکستان با 9 کیلومتر و تکمیل راه فرعی اسدآباد- داشبلاغ با 5 کیلومتر در دست اجراست.

 

وی با بیان اینکه چهار کیلومتر از محور نهاوند- آورزمان در سال گذشته افتتاح و در کاهش تصادفات اثرگذار بوده چراکه ازنقاط پرحادثه در بحث تصادفات استان بوده است، تصریح کرد: قرار است در سال جاری تا کیلومتر 8 از این مسیر چهارخطه شود و برای مجموعه پروژه‌های راه روستایی اعتبار 7 میلیاردی و برای راه‌های اصلی نیز 50 میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی می‌شود.

 

مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی همدان با ابراز تاسف از اینکه در ابتدای سال جاری با وجود ساخت راه‌ها تصادفات جاده‌ای در استان افزایش داشته است، گفت: سال گذشته با وجود ساخت 35 کیلومتر چهارخطه در راه های استان اما افزایش تصادفات نشان دهنده نبود فرهنگ مناسب رانندگی است چراکه 70 درصد نیروی انسانی در تصادفات جاده ای و فقط 5 درصد راه مناسب در تصادفات می‌تواند دخیل باشد.

 

وی افزود: علاوه بر توسعه راه‌ها سرمایه‌گذاری بیشتر در آموزش و فرهنگسازی رانندگان می‌تواند بهترین راه موثر کاهش تصادفات در شرایط کنونی برای کاهش تلفات باشد.

 

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما