آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 28 فروردين 1397 ساعت 08:36   |   کد مطلب: 32399
یک کارشناس و تحلیلگر سیاسی گفت: حملات بی خاصیت که در حقیقت سرپوشی برای سرخوردگی های مرتجعین عرب به ویژه آل سعود است حاصلی جز عزم جدی تر جبهه مقاومت برای پاکسازی سوریه از لوث تروریست ها نخواهد داشت و این رویه خللی در مقابله با تروریست ها ایجاد نخواهد کرد.

جمشید سیاح در گفت و گو با خبرنگار نافع با اشاره به انگیزه حملات موشکی آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه اظهار کرد: اهداف و انگیزه این حملات در چند محور قابل بررسی است که نخستین هدف ابقای حضور آمریکا در سوریه است و حتی رئیس جمهور فرانسه اعلام کرد که هدف تهاجم به دولت بشار اسد نیست بلکه موضوع، تداوم حضور در سوریه است.

 

وی تصریح کرد: سوریه به دلیل هم مرز بودن با اسرائیل از اهمیت استراتژیکی بالایی برای کشورهای غربی به ویژه آمریکا برخوردار است بنابراین تداوم حضور آمریکا در سوریه و استقرار پایگاه نظامی در این کشور به منزله حمایت فیزیکی و دیوار حفاظی برای اسرائیل می باشد.

 

این کارشناس و تحلیلگر سیاسی، ضمن تأکید بر توفیقات ارتش سوریه و جبهه مقاومت در مقابله با داعش و دیگر گروههای تروریستی و فاقد ارزش نظامی و راهبردی بودن حملات موشکی آمریکا عنوان کرد: در واقع یکی دیگر از مهمترین دلایل این حملات، حمایت از تروریست های مستقر در سوریه و ایجاد اخلال و رعب و وحشت در جبهه مقاومت در روند مقابله با تروریست ها بوده است.

 

وی اهداف آمریکائی ها و فرانسوی ها و انگلیسی ها را از این حملات، عقیم و غیرمنتج اعلام کرد و افزود: اگرچه آنها تلاش کردند با این حملات، ارتش سوریه را ناکارآمد جلوه داده و پیروزهای آنها را زیر سوال ببرند اما به این اهداف دست نیافته اند و حتی نظرسنجی ها نشان میدهد مردم این ۳ کشور هم بر این غیرمنتج بودن و غیرضرور بودن حملات تأکید دارند.

 

**به حاشیه راندن مقاومت فلسطین و تجاوزگریهای تروریستهای سوری دیگر اهداف حملات

سیاح متذکر شد: اتفاقات اخیری که در فلسطین رخ داده و موجبات عرصه ای جدید از تقابل فلسطین و اسرائیل را فراهم آورده است یکی دیگر از انگیزه های حملات کور غربی ها به سوریه است که تلاش می کردند با این اقدام به حاشیه رانده شده و از صدر اخبار جهان محو شود.

 

وی فتنه انگیزی آل سعود را مهمترین عامل این حملات برشمرد و گفت: آل سعود تلاش کرد با تحریک آمریکا برای این حمله و حضور در سوریه به بهانه های واهی از جمله حمله شیمیایی سوریه به مردم، تجاوزگری های تروریست ها را به انحراف بکشاند در حالی که این حملات نه تأثیری در اهداف ارتش سوریه داشته و نه از نظر نظامی و راهبردی دارای ارزش بوده است.

 

**عقبه تروریستهای خوب هم به آمریکا و فرانسه و انگلیس می رسد

این کارشناس و تحلیلگر سیاسی ادامه داد: حملات این ۳ کشور متجاوز که رهبر معظم انقلاب صراحتا آنها را "جنایتکار" خطاب کردند در اصل از برخی جهات، به نفع جبهه مقاومت بود از آن جهت که روی دیگر سکه که عقبه تروریست های غیرداعشی در سوریه بود محرز شد و دیگر ادعای تروریست خوب بودن و اهداف نیک داشتن، در بین مردم سوریه خریدار ندارد چراکه آشکارشد که عقبه این تروریستها هم به آمریکا و انگلیس و فرانسه میرسد.

 

وی با اشاره به اینکه در جنگ سوریه، شرایط زمین تعیین کننده است نه موشک پرانی در هوا، خاطرنشان کرد: این حملات بی خاصیت که در حقیقت سرپوشی برای سرخوردگی های مرتجعین عرب به ویژه آل سعود است حاصلی جز عزم جدی تر جبهه مقاومت برای پاکسازی سوریه از لوث تروریست ها نخواهد داشت و این رویه خللی در مقابله با تروریست ها ایجاد نخواهد کرد.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما