آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 26 فروردين 1397 ساعت 20:32   |   کد مطلب: 32376
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به سخنان رئیس سازمان میراث فرهنگی،گفـت: در سال 97 حدود 1000 میلیارد تومان از صندوق توسعه وام‌های ارزان قیمت در اختیار گردشگری و صنایع دستی قرار می‌گیرد.

به گزارش نافع،نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس از برگزاری جلسه‌ای حضور رئیس میراث فرهنگی، معاون اول رئیس جمهور و نمایندگان استان برای مدیریت بهتر رویداد همدان 2018 خبر داد.

 

حمید رضا حاجی بابایی گفت: علت عدم اجرای عدالت در استان‌ها و مطالبه نمایندگان برای واریز مبالغ مربوط به درآمدزایی اماکن هر استان و شهرستان که  پس از واریز به خزانه، که به همان محل واریز نمی شود، نیز مورد بررسی قرار گرفت.

 

وی تاکید کرد: نمایندگان در خصوص اینکه چرا، سازمان میراث فرهنگی در امور مشارکتی همکاری لازم را ندارد؛ نیز سووالاتی را مطرح کردند.

 

وی با بیان اینکه از رئیس میراث فرهنگی سووال شد که چرا ادارات شما در شهرستانها و استانها با هر میزان کار مساوی هستند و چرا با توجه به نقش مهم توریست وگردشگری در توسعه؛ از این ظرفیت در کشور استفاده نمی شود؛ افزود: علت عدم اجرای بومی گرایی در میراث فرهنگی و گردشگری در کشور نیز از دیگر پرسش‌هایی بود که مطرح شد.

 

وی افزود: پس از پرسش نمایندگان، آقای مونسان رئیس میراث فرهنگی عنوان کرد که در سال 96 رشد منفی جذب توریست خارجی متوقف شده است؛.

 

وی با بیان اینکه آقای مونسان تغییرات نرخ ارز برای توریست خارجی را مفید دانست و ادامه داد: این مسوول تاکید کرد، نقش تبلیغات در جذب توریست مفید است و در این خصوص تبلیغات منفی را نیز باید در نظر داشت.

 

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه بنا به گفته رئیس سازمان میراث فرهنگی، اختیارات تبلیغی ما بسیار محدود است و اهداف تعیین شده را نمی توانیم دنبال کنیم؛ گفت: او در خصوص  آمار توریست گفت، توریست خارجی 5 میلیون نفر است در حالی که در چین 121 میلیون نفر است.

 

وی تاکید کرد: در زمینه تاثیر گردشگری در اشتغال ،آقای مونسان گفت؛ روند رشد شاخص‌ها و جایگاه  گردشگری در اشتغال شروع شده است، همچنین در بحث اشتغال روستایی 2 میلیارد دلار یا 12 هزار میلیارد تومان است که 20 درصد؛ بالغ بر 2400 میلیارد تومان آن مربوط به گردشگری است.

 

حاجی‌بابایی ادامه داد: آقای مونسان عنوان کرد در بخش صنایع دستی طی 9 ماه در سال 96 بالغ بر 208 میلیون دلار صادرات غیرنفتی داشته ایم که 68 درصد رشد داشته است و 250 میلیون جبرانی که 500 میلیون دلار در سال 96 بوده است.

 

وی بیان کرد: رئیس سازمان میراث فرهنگی در خصوص ورود صندوق توسعه ملی نیز مطالبی به این شرح اظهار داشت که در سرمایه گذاری صندوق توسعه ملی به کمک آمده است و وام 14 درصدی در اختیار گذاشته است،در سال 97 حدود 1000 میلیارد تومان از صندوق توسعه وام‌های ارزان قیمت در اختیار گردشگری و صنایع دستی قرار می‌گیرد.

 

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس گفت: مقرر شد، برای مدیریت بهتر رویداد همدان 2018 به زودی جلسه ای با حضور رئیس میراث فرهنگی، معاون اول رئیس جمهور و نمایندگان استان برای هماهنگی بیشتر تشکیل شود تا بتوانیم در برنامه‌ریزی و اجرای ظرفیت‌ها، استان را بهتر بشناسانیم.

 

وی تاکید کرد: درخواست آقای مونسان از مجلس این بود که در سال حمایت از کالای ایرانی باید صنایع دستی مورد حمایت جدی قرار گیرد.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما