آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 19 فروردين 1397 ساعت 08:02   |   کد مطلب: 32271
نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی:
فیلترینگ تلگرام از نشت هزینه‌های هنگفت ممانعت می‌کند
نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سرازیر شدن منافع اقتصادی متعدد از طریق استفاده از پیام‌رسان تلگرام به خارج از کشور گفت: دولت با آماده‌سازی زیرساخت‌های استفاده از پیام رسان‌های داخلی می‌تواند از نشت هزینه‌های هنگفت و آسیب‌های اقتصادی بعدی در استفاده از تلگرام ممانعت کرده و سود اقتصادی استفاده از پیام‌رسان‌ها را به داخل کشور جذب کند.

محمدعلی پور مختار در گفت و گو با خبرنگار نافع با اشاره به مباحثی که این روزها پیرامون فیلترینگ دائمی تلگرام مطرح می‌شود اظهار کرد: موضوع فیلتر دائمی تلگرام به دلایل مختلفی از جمله حفظ منافع ملی و امنیتی کشور مطرح شده است.

 

وی تصریح کرد: یکی از این دلایل، قرار گرفتن اطلاعات بیش از 40 کاربر ایرانی در اختیار مسؤولین سرورهای تلگرام است که همین امر شرایط امینتی اطلاعاتی کشور را به مخاطره می‌اندازد و از دیگر سو این کار منافع اقتصادی فراوانی برای غربی‌ها دارد.

 

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی عدم تعهد مسؤولین سرورهای تلگرام  را در برابر حفاظت از داده‌های مردم کشورمان را یکی دیگر از دغدغه ها و نگرانی‌های این برنامه عنوان کرد و افزود: مسؤولین تلگرام گاه از قطع یکجانبه تلگرام سخن به میان می آورند که این خود می‌تواند عامل دیگری برای جایگزینی یک برنامه داخلی و مقابله با این تهدیدات گاه و بی‌گاه است.

 

وی همچنین متذکر شد: دولت باید هرچه سریعتر نسبت به فراهم سازی زیرساخت‌های برنامه‌های داخلی اقدام کند تا بتوان جایگزین مناسبی برای تلگرام پیش از فیلترینگ دائمی ایجاد کرد و مردم را نسبت به بهبود شرایط پیام‌رسان‌های داخلی مطمئن کرد.

 

پورمختار ادامه داد: شائبه‌هایی که این روزها از سوی عده‌ای مغرض مبنی بر رصد اطلاعات مردم مطرح می‌شود صحت ندارد چراکه اساسا مطابق قانون هیچ نهاد یا ارگانی حق رصد اطلاعات شخصی افراد را ندارد.

 

وی با بیان اینکه برخورداری از فضای یک پیام‌رسان ایمن و مطمئن با امکانات مطلوب حق مردم است گفت: دولت با آماده‌سازی این زیرساخت‌ها می‌تواند از نشت هزینه‌های هنگفت و آسیب‌های اقتصادی بعدی در استفاده از تلگرام ممانعت کرده و سود اقتصادی استفاده از پیام‌رسان‌ها را به داخل کشور جذب کند.

 

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی در پایان عنوان کرد: فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در باب مزایای پیام‌رسان‌های داخلی و معایب استفاده از تلگرام موضوع دیگری‌است که باید مورد توجه قرار گیرد و نسبت به اجرای آن اقدام شود.

 

انتهای پیام/

 

 

 

دیدگاه شما