آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 18 فروردين 1397 ساعت 07:53   |   کد مطلب: 32257
آذری جهرمی در جدیدترین توئیت خود نوشت: حملات فراتر از ایران است. منشا حملات در دست بررسی است.

به گزارش نافع، از ساعات ابتدایی شب گذشته جمعه 17 فروردین ماه دسترسی بخشی از هموطنانمان به شبکه اینترنت در دیتاسنتر افرانت، شاتل، صبانت و ... با اختلال مواجه شد و اندکی نگذشت که بسیاری از سایت‌ها و پایگاه‌های خبری نیز از دسترس خارج شدند.

از همان اوایل گمانه‌زنی‌هایی در رسانه‌های مجازی و کانال‌های تلگرامی به جریان افتاد که خبر از حمله سایبری به زیرساخت های کشور داشت. و گمانه‌زنی‌هایی مطرح شد که مبنای این مشکل نیز از حملات شبکه‌ای تحت آسیب‌پذیری‌های Cisco است.

در همان ساعت اولیه محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان در حساب توئیتر خود این شنیده‌ها را تایید کرد و از حمله گسترده سایبری به کشور سخن گفت. در توئیت آقای جهرمی آمده است:

آنچه مشخص است اینکه تاکنون بخش گسترده ای از شبکه های زیرساختی کشور  با مشکل مواجه شده‌اند. مشکلی که به گفته منابع خبری تنها مختص به ‎اینترنت ایران نیست و سوئیچ‌های ‎سیسکو در کشورهای مختلف هدف حمله قرار گرفته‌اند و ۱۶۸۰۰۰ سامانه مشابه در جهان در خطر حمله هستند.

از نکات جالب و قابل توجه درخصوص این حمله سایبری می‌توان به حک پرچم آمریکا در  اشاره کرد که به گفته آذری جهرمی و متن منتشر شده روی صفحه نشان از اعتراض به انتخابات‌های آمریکا دارد.

کانال تلگرامی آخرین خبر نیز در این خصوص اعلام کرده است: برخی منابع و متخصصان اعلام کرده اند حمله امشب به زیرساخت کشور موجب بازگشت تنظیمات سویئچ ها و روتورهای شبکه زیرساخت به حالت اولیه شده است.

طبق آخرین اعلام وزیر ارتباطات از وضعیت حمله سایبری به کشور، بیش از 95 درصد مشکل برطرف شده است. آذری جهرمی نوشت:

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت