آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 15 فروردين 1397 ساعت 12:14   |   کد مطلب: 32223
تلگرام فضایی بیش از یک پیام رسان است! این شبکه اجتماعی با ارایه تعاریف جدیدی همچون کانال، سوپرگروه، مدیریت ویژه گروه ها و ربات ها امکاناتی را به شما می دهد که قطعا نظیر آن ها را در هیچ فضای دیگری پیدا نمی کنید.

به گزارش نافع، به جز این روش های انتشار و استفاده از محتوا می توان گفت ویژگی های بی نظیری همچون Instant View، ارسال فایل بدون محدودیت نوع و حجم، Live Location، قابلیت فعال کردن یک حساب کاربری روی چند دستگاه به صورت همزمان، فعال سازی چند حساب کاربری روی یک دستگاه، کاملا ابری بودن و فضای نامحدود ذخیره سازی، قابلیت نصب روی گستره وسیعی از دستگاه ها به خصوص دسکتاپ، نسخه تحت وب و خیلی امکانات دیگر در هنگام چت کردن از جمله پاسخ دادن مستقیم به یک پیام از جمله مواردی بود که تنها و تنها در تلگرام پیدا می شد و بعد از ارایه برخی آن ها در این سیستم به بعضی پیام رسان های دیگر اضافه شد. بنا به دلایلی وضعیت این شبکه اجتماعی بسیار مفید در حاله ای ابهام است به همین دلیل سعی کردیم بهترین جایگزین تگرام را معرفی کنیم. در ادامه با ترنجی همراه باشید.

پیام رسان های داخلی

آی گپ (iGap)

وجود نسخه دسکتاپ و سازگاری با سیستم عامل های مختلف از مهم ترین ویژگی های یک جایگزین برای تلگرام است. آی گپ با سازگاری گسترده از دسکتاپ تا موبایل، قابلیت ارسال و دریافت انواع فایل در حجم های مختلف، کانال و گروه های مختلف می تواند نمونه داخلی خوبی برای تلگرام باشد.

دانلود آی گپ (iGap) اندروید / دانلود آی گپ (iGap) برای iOS / دانلود آی گپ (iGap) ویندوز

دانلود آی گپ (iGap) لینوکس / دانلود آی گپ (iGap) مک

سروش (soroush)

سروش شاید تبلیغ شده ترین پیام رسان داخلی باشد! امکانات خوبی در پیام رسان موبایل عرضه می شود. کانال ها و گروه ها از جمله مهم ترین توانایی هاییست که این پیام رسان را برای جایگزین تلگرام بودن می تواند معرفی کند. موجود بودن در نسخه دسکتاپ اهمیت زیادی دارد اما البته تجربه ما از این پیام رسان کندی خدمات مشخصی را نشان می دهد که مربوط به زیرساخت آن است و امیدواریم به عنوان یک نمونه داخلی خوب، بهبود پیدا کند. این سرویس همچنین امکان ارسال انواع فایل و در حجم های مختلف را دارد.

دانلود پیام رسان سروش اندروید / دانلود پیام رسان سروش iOS / دانلود پیام رسان سروش ویندوز

دانلود پیام رسان سروش برای لینوکس / دانلود پیام رسان سروش برای مک

بله (Bale)

پیام رسان بله

پیام رسان بله حاصل نگاه آینده نگرانه بانک ملی به پرداخت بر بستر پیام رسان ها است. این پیام رسان که گستره وسیعی از سیستم عامل ها (به جر مک و لینوکس) را پشتیبانی می کند یک برترین نسبت به دو پیام رسان بالایی دارد و آن نسخه وب است! شما می توانید با بله علاوه بر استفاده از توانایی های پیام رسانی، پرداخت های خود را نیز بر بستر آن داشته باشید.

دانلود پیام رسان بله اندروید / دانلود پیام رسان بله iOS / دانلود پیام رسان بله ویندوز (64 بیتی) – 32 بیتی
پیام رسان بله نسخه تحت وب

 

بیسفون پلاس (bisphone plus)

پیام رسان بیسفون پلاس

بیسفون را می توان اولین پیام رسان ایرانی دانست که خیلی خوب و قوی کار کرد، شاید آن را با مکالمه رایگان اینترنتی حتی برای خطوط ثابت به خاطر داشته باشید. این پیام رسان متاسفانه سازگاری بالایی با سیستم عامل های مختلف ندارد. شما می توانید بیسفون را روی اندروید و iOS دانلود کنید. همچنین این پیام رسان امکانات ویژه ای برای کسب و کارها دارد.

دانلود بیسفون اندروید / دانلود بیسفون iOS

پیام رسان های خارجی

واتس اپ (Whats app)

پیام رسان واتس اپ

شماره یک پیام رسان های جهانی واتس اپ است و نام آن واتس اَپ است نه واتس آپ! واتس اپ هر چقدر خوب و عالی ظاهر می شود اما در نهایت یک پیام رسان است نه فضایی همچون تلگرام! یعنی واتس اپ کانال یا سوپر گروه ندارد و در آن نمی توانید آهنگ یا فایل با هر پسوندی بفرستید، همچنین این سیستم کاملا ابری نیست و در صورت انتقال به دستگاه دیگر نیاز دارید داده های خود را با سرویس ثالث هچون گوگل درایو هماهنگ کنید و آپلود و دانلود ناخوشایندی داشته باشید. مکالمه صوتی و تصویری از اصلی ترین نقاط قوت واتس اپ به شمار می رود.

سرعت بالا، کیفیت و گستردگی و آشنایی مخاطبین در استفاده از آن می تواند مهم ترین فاکتور برای جایگزینی تلگرام باشد. این پیام رسان برای سیستم عامل های زیادی ارایه شده است اما کیفیت نسخه دسکتاپ آن و شرایط استفاده مناسبی ندارد. در حقیقت واتس اپ گسترده ترین سازگاری با انواع موبایل ها دارد اما دقیقا امروز به پشتیبانی از سیستم عامل های بلک بری، ویندوزفون 8، اندروید 2.3.7 و نوکیا S40 پایان می دهد. متاسفانه سیستم عامل لینوکس توسط واتس اپ پشتیبانی نمی شود اما به لطف نسخه تحت وب نگرانی از این بابت نیست.

دانلود واتس اپ اندروید / دانلود واتس اپ iOS / دانلود واتس اپ ویندوز

دانلود واتس اپ مک / دانلود واتس اپ ویندوزفون / واتس اپ تحت وب

لاین (Line)

پیام رسان لاین

لاین نامی است آشنا که مدت زیادی از آن در ایران استفاده می شد. لاین که نمونه ای شبیه به ویچت به شمار می رود با داشتن قابلیت ارسال پست می تواند از نظر شبکه اجتماعی بودن حتی کامل تر از تلگرام ظاهر شود اما موضوع مهمی که در این بین وجود دارد طراحی نچسب (!) این سرویس است که شخصا دوست ندارم اما شاید شما دوست داشته باشید. گستردگی سازگاری لاین با سیستم عامل های مختلف نیز در کلاس بالای قرار می گیرد، این برنامه حتی نسخه لایت مخصوص اندروید را نیز داراست. مکالمه تصویری از دیگر برتری های لاین است.

دانلود لاین لایت (Line Lite) اندروید

 دانلود لاین اندروید / دانلود لاین iOS / دانلود لاین ویندوز

دانلود لاین مک / دانلود لاین ویندوزفون / لاین تحت وب

ایمو (imo)

پیام رسان ایمو (imo)

پیام رسان ایمو را با استیکرهای سبزه هندی و نمایش در لحظه تایپ کردن به یاد دارم! این روزها خیلی از کاربران برای مکالمه صوتی و تصویری از آن استفاده می کنند و محبوبیت خوبی در کشور ما دارد. این سرویس را می توانید روی سیستم عامل های مختلف نصب کنید اما انتظار تلگرام بودن را نداشته باشید، یعنی کانال و سوپرگروه آنجا وجود ندارد.

دانلود ایمو اندروید / دانلود ایمو iOS / دانلود ایمو ویندوز

دانلود ایمو مک

 

ویسپی (Wispi)

پیام رسان ویسپی

این میکس به شما تقدیم می شود توسط … ! ویسپی پیام رسانی مدتی است که تلاش دارد از احتمال حذف شدن تلگرام استفاده کند و خود را جایگزین نماید. امکانات خوبی دارد، کانال و گروه های 200 نفره (نه سوپرگروه) در آن وجود دارد. همچنین قابلیت مکالمه صوتی حتی با تلفن ثابت (با هزینه) وجود دارد. ویسپی فقط روی موبایل و برای سیستم عامل های اندروید و iOS در دسترس است.

دانلود ویسپی اندروید / دانلود ویسپی iOS

سیگنال (Signal)

پیام رسان سیگنال

سیگنال پیام رسانی است که ادوارد اسنودن به شما پیشنهاد می دهد پس اگر امنیت برای شما فاکتور اول است، بسم الله! سیگنال پیام رسان بدون کانال است و سوپر گروه نیز ندارد اما قابلیت ارسال فایل در آن موجود است. نسخه دسکتاپ نیز در دسترس است اما در حین نوشتن این مطلب با فعال سازی مشکل داشتیم و این احتمالا به معنی اعمال محدودیت برای این پیام رسان نیز هست.

دانلود سیگنال اندروید / دانلود سیگنال iOS / دانلود سیگنال ویندوز

دانلود سیگنال مک

الو (Allo)

پیام رسان الو

و در نهایت پیام رسانی که دوست داشتیم اول لیست خود قرار بدهیمش اما گوگل این توانایی را در آن قرار نداد و قابل مقایسه با برترین های این زمینه نیست! الو با سر و صدای زیادی عرضه شد اما عملکرد خوبی نداشت و ندارد. تنها برتری را می توان در هوش مصنوعی بومی شده در آن ببینیم که Google Assisstant است. این خود لذت خاصی دارد اما نبود کانال، سوپرگروه، مدیریت گروه مناسب، پاسخ دادن به پیام، مکالمه صوتی و تصویری (نیاز به برنامه Duo) است. الو را می توان صرفا یک پیام رسان عادی آنلاین خوب دید. الو را می توانید روی موبایل یا تحت وب داشته باشید که نبود نسخه دسکتاپ می تواند ضعف مشخصی باشد.

دانلود الو اندروید / دانلود الو iOS / الو تحت وب

آی مسیج (iMessage)

پیام رسان iMessage

آی مسیج چون مخصوص دستگاه های iOS و مک است را نمی توان به صورت گسترده پیشنهاد داد اما اگر شما و دوستان تان در یک فضای اپل طور (!) هستید می توانید از آن به خوبی و بدون هیچ دغدغده ای استفاده کنید. شما برای استفاده از آن نیازی به دانلود ندارید چون به صورت پیش فرض روی دستگاه شما نصب است. علاوه بر آن همچنین برای تماس صوتی و تصویری می توانید از Face Time که آن هم به صورت پیش فرض روی دستگاه iOS شما نصب است بهره ببرید.

در نهایت این شما هستید که باید انتخاب کنید! لطفا نظر خود را با ما در میان بگذارید و بگویید چرا چنین تصمیمی گرفتید؟ شخصا امیدوارم تلگرام به وضعیت قبل خود بازگردد چون علاوه بر بستر بی نظیر ارایه شده، برای درآمد قشر قابل توجهی از جامعه نیز مفید بود و تعریف کاملا متفاوتی از شبکه اجتماعی را نمایش می داد.

پیام رسان تم تم (TamTam)

تم تم (TamTam) شاید شبیه به اسم لواشک یا آلوچه باشد (!) اما واقعا یک پیام رسان خیلی خوب است که بسیار شبیه به تلگرام عمل می کند. دو شباهت ویژه در تم تم به تلگرام وجود دارد. آن ها عبارت اند از روسی بودن و دامنه کوتاه مشابه تلگرام به آدرس: tt.me (آدرس کوتاه تلگرام t.me بود).

 

پیام رسان تم تم (TamTam)

پیام رسان تم تم (TamTam) برای دسکتاپ (ویندوز، مک و لینوکس) موجود است و قابلیت نصب روی موبایل های اندرویدی و iOS را دارد. کانال و گروه با تعداد نفرات بالا از جمله قابلیت های ویژه این پیام رسان است. همچنین شما می توانید مکالمه صوتی و تصویری روی آن داشته باشیم. قابلیت ویرایش پیام، پاسخ دادن مستقیم، ارسال مستقیم، نمایش تعداد بازدید در کانال، استیکرهای متحرک، اختیار کردن شناسه یکتا (ID) برای هر فرد، عضو شدن بدون شماره تلفن و با استفاده حساب کاربری گوگل (Gmail)، باز کردن صفحه وب درون برنامه، پیش نمایش برخی وب سایت ها (پخش ویدیو یوتیوب درون برنامه)، ارسال فایل و … از جمله برجسته ترین مواردی است که می توان به آن ها اشاره کرد.

همچنین سازگاری با گستره وسیعی از سیستم عامل ها شما می توانید تم تم را تجربه کنید. علاوه بر نسخه های موبایل و دسکتاپ، نسخه تحت وب آن نیز موجود است.

نسخه تخت وب پیام رسان تم تم (TamTam)

شما می توانید این پیام رسان را از طریق لینک های زیر دانلود کنید:

دانلود پیام رسام تم تم (TamTam) اندروید / دانلود پیام رسان تم تم (TamTam) برای iOS

دانلود پیام رسان تم تم (TamTam) ویندوز / دانلود پیام رسان تم تم لینوکس 64 بیتی32 بیتی / دانلود پیام رسان تم تم (TamTam) مک

 

دیدگاه‌ها

سلام من از تم تم استفاده کردم به نظرم نسبت به شبکه های اجتماعی دیگه قشنگتر باشه

دیدگاه شما