آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 6 فروردين 1397 ساعت 10:10   |   کد مطلب: 32102
مسئول ستاد مردمی اعتکاف استان همدان ضمن انتقاد از خلف وعده اداره کل میراث فرهنگی به منظور اصلاح فضای داخلی مسجد جامع،گفت: به دلیل ناکارآمد بودن بخشی از مسجد جامع همدان، در هر دوره از اعتکاف بین 800 تا یک هزار نفر از این مراسم معنوی محروم می شوند.

مهدی صلواتیان با بیان اینکه امسال 144 مسجد در سراسر استان آماده پذیرایی از معتکفین ماه رجب شده است،گفـت: در مجموع در سطح شهرستان همدان نیز 15 مسجد آماده حضور معتکفین می باشد.

 

وی با اشاره به اینکه امسال نیز همانند سالهای گذشته مراسم معنوی اعتکاف در تمامی مساجد جامع سراسر استان برگزار می شود،عنوان کرد:ثبت نام معتکفین ششم لغایت هشتم فرودین ماه به انجام می رسد.

 

صلواتیان در ادامه با بیان اینکه در همین راستا برنمه های فرهنگی و مذهبی ویژه ای تدارک دیده شده است،گفت:برگزاری حلقه های معرفت، برپایی سخنرانی ها با موضوع سبک زندگی اسلامی،پاسخ به شبهات انحرافی، برپایی حلقه های تفسیر موضوعی قرآن و نهج البلاغه، برگزاری مراسم ویژه ولادت حضرت امیر المومنین علی (ع)، انجام اعمال ام داوود و برگزاری مراسم شام شهادت حضرت زینب(س) از جمله این برنامه هااست.

 

وی ضمن اشاره به هزینه قابل پرداخت برای معتکفین گفت: مبلغ دریافتی 40 هزار تومان در نظر گرفته شده است که البته این هزینه در برخی مناطق و با توجه به شرایط افراد کمتر خواهد بود و البته خیرین نیز در پرداخت این هزینه ها عموما مشارکت دارند.

 

مسئول ستاد مردمی اعتکاف استان همدان با اذعان به اینکه پیش بینی می شود امسال 20 هزار نفر در اعتکاف ماه رجب امسال حضور داشته باشند،بیان کرد: سال گذشته نیز در این ایام 20 هزارو 800 در مساجد سطح استان معتکف شدند.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن گلایه مندی از اداره کل میراث فرهنگی استان و مدیران این مجموعه،گفت:متاسفانه چندسالی است که اداره کل میراث فرهنگی وعده هایی را به منظور ترمیم بخشی از مسجد جامع می دهد اما این وعده ها تاکنون عملی نشده است.

 

صلواتیان افزود:به دلیل ناکارآمد بودن بخشی از مسجد جامع همدان، در هر دوره از اعتکاف بین 800 تا یک هزار نفر از این مراسم معنوی محروم میشوند.

 

 

انتهای پیام/

وی تصریح کرد: متاسفانه علیرغم وعده های میراث فرهنگی به منظور اصلاح فضای مذکور،پس از گذشت چند سال هنوز هم اتفاقی نیافتاده است.

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت