آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 4 فروردين 1397 ساعت 09:33   |   کد مطلب: 32079
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار همدان در خصوص تحقق شعار سال گذشته در استان گفت:خوشبختانه همدان در این رابطه بسیار موفق عمل کرد و از آنجا که در این زمینه با برنامه و نه کورکورانه عمل نمودیم این نوع موفقیت رقم خورد.

رضا قیاسی در گفتگو با خبرنگار نافع ضمن اشاره به نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری،با بیان اینکه بیش از هفت سال است که مقام معظم رهبری در شعار سال امورات اقتصادی کشور را مورد توجه قرار می دهند، گفت: اگر همه ما همچنان که به مبانی دینی و اعتقادی معتقد هستیم به تحقق شعار سال معتقد باشیم یقیناتحقق آن امکان پذیر تر می گردد.

 

وی با اذعان به اینکه حضور در صحنه مختلف انقلاب، هیچگاه تنها منحصر به دولت نبوده است،اظهار کرد:مردم ما همواره حمایت از این انقلاب را تکلیف عقیدتی خود دانسته اند و درخصوص تحقق شعار سال نیز همه آحاد ملت باید به این باور برسند که پیشبرد کشور از طریق تحقق شعارسال میسر می شود.

 

قیاسی با اشاره به شعار سال جاری با عنوان"حمایت از کالای داخلی" بیان کرد:همانطور که مقام معظم رهبری نیز عنوان نمودند، تحقق این شعارعلاوه بر دولت مردان به آحاد مختلف جامعه نیز برمی گردد و این یک میثاق جمعی است.

 

وی توضیح داد: دلتمردان ضمن بهره گیری از تریبونهای موجود به منظور تشویق مردم به استفاده از تولیدات ایرانی،باید بهره گیری از این نوع تولیدات را در دستگاههای زیرمجموعه مورد توجه قرار دهند.

 

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار همدان عنوان کرد: ائمه جمعه و جماعات نیز میتوانند نقش بسزایی در تحقق شعار سال داشته باشند.

 

وی با بیان اینکه چنانچه دولتمردان در پیشبرد شعار سال گام های عملیاتی بردارند مردم هم در این مسیر گام برخواهند داشت؛گفت: مردم در اغلب موارد از دولتمردان جلوتر هستند.

 

وی با بیان اینکه البته استان همدان در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری چند سالی است که در بازگرداندن واحدهای تولیدی تعطیل به خط تولید اقدام کرده است،گفت: البته، چنانچه قیمت تمام شده تولیدات مذکور در بازر رقابت بیش از قیمت  تولیدات چینی باشد بار دیگر سرمایه گذاران ما دچار شکست خواهند شد.

 

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار همدان با تاکید بر اینکه در مسیر تحقق شعار سال باید گلوگاههای ورودی تولیدات خارجی بسته شود، خاطرنشان کرد: اگرچه در این راستا جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق مد نظر است اما گاه واردات دارای مجوز نیز کشور را با مشکلاتی مواجه می کند.

 

قیاسی ادامه داد: حمایت از کالاهی داخلی نیازمند تدوین برنامه ای جامع و تمام عیار است و این برنامه به یققین با کلام و گفتار محقق نمیشود و هر یک از مردم و مسئولین باید خود را در این زمینه دارای ماموریت بدانند.

 

وی توضیح داد: تحقق شعار سال نیازمند همت هر سه قوه و مردم است.

 

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص تحقق شعار سال گذشته در استان نیز عنوان کرد: خوشبختانه همدان در این رابطه بسیار موفق عمل کرد و از آنجا که در این رابطه با برنامه و نه کورکورانه عمل نمودیم این موفقیت رقم خورد.

 

وی توضیح داد: استان همدان در تحقق شعار" اقتصاد مقاومتی: تولید- اشتغال" حتی در مواردی چنانچه نقطه هدف تحقق صددرصدی بود، حتی تا 500 درصد موفق عمل کرد.

 

وی با اذعان به اینکه در واگذاری امور به بخش خصوصی و بهره گیری از ظرفیت مذکور توانستیم تا 500 درصد موفق عمل نماییم،عنوان کرد: در هیمن رابطه بیش از 500 طرح به طور کامل و مابقی طرح ها با ظرفیت 120 درصد به بخش خصوصی واگذار شد.

 

قیاسی در ادامه در خصوص تحقق اشتغالزایی در استان نیز گفت:بر اساس برنامه ابلاغی، ایجاد 20 هزار شغل در سال 96 در دستور کار قرار گرفت که خوشبختانه این هدف گذاری محقق شد.

 

وی همچنین بیان کرد: بازگشت واحدهای صنعتی و تولیدی تعطیل یا نیمه تعطیل به چرخه تولید نیز از دیگر گام های موفق استان در مسیر تقق شعار سال 96 بود و در همینه زمینه 850 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای مذکور اعطاء گردید.

 

وی افزود: خوشبختانه با هماهنگی بین تمامی قوا،تحقق شعار سال در سال گذشته در استان امکان پذیر گردید و البته در این رابطه نقش رسانه ها که موجب شدند استان به یک کارگاه تبدیل شود نقشی بی بدیل بود.

 

رضا قیاسی با بیان اینکه با توجه به تسهیلات جذب شده از مرکز ایجاد 29 هزار شغل تا پایان سال 96 امکان پذیر شد،گفت: البته بخش دیگری از این اشتغالزایی در سال جاری و سالهای پیش رو امکان پذیر می گردد،به نحوی که برخی واحدهای دریافت کننده تسهیلات در سالهای پیش رو و پس از تکمیل اقدام به جذب نیرو خواهند نمود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر استان همدان از حیث نرخ اشتغالزایی جزو سه تا چهار استان اول کشور است، خاطرنشان کرد: این آمار از سوی مرکز آمار کشورارائه شده است و البته ما به این قانع نیستیم و بازهم گام برخواهیم داشت.

 

وی همچنین عنوان کرد:بر اساس اعلام مرکز پژوهش و تحقیق مجلس شورای اسلامی نیز، رتبه کسب و کار استان از بیست و چهارم به یازدهم ارتقائ یافت و این خود نشان از موفقیت عملکرد مسئولین مربوطه در استان دارد.

 

انتهای پیام/

 

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت