آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 28 اسفند 1396 ساعت 11:54   |   کد مطلب: 32046
مدیر کل اداره ورزش و جوانان همدان گفت: 64 پروژه نیمه‌کاره ورزشی در استان وجود دارد که برای تکمیل آنها 19 میلیارد و 486 میلیون تومان اعتبار نیاز است،

به گزارش نافع،مدیر کل اداره ورزش و جوانان همدان در جمع خبرنگاران گفت: برنامه‌های ورزشی در سال 97 با محوريت رويداد گردشگري «همدان، 2018» برگزار می‌شود.

 

رسول منعم عنوان می‌کند: برنامه‌های متنوعی برای سال 97 در نظر گرفته‌ایم تا ورزش سهم بسزایی در معرفی ظرفیت‌های استان در رویداد گردشگری «همدان، 2018» داشته باشد.

وی می‌گوید: از این پس برنامه‌های ورزشی را به صورت نامگذاری پایتخت گردشگری آسیا 2018 برگزار خواهیم کرد تا شاید نقش کوچکی را در معرفی همدان و در حوزه گردشگری زمستانی، ورزشی و تابستانی ایفا کنیم.

 

مدیرکل ورزش و جوانان استان خاطر نشان می‌کند: 13 برنامه در سطح بین المللی و کشوری برای این همدان 2018 در نظر گرفته شده است که تا پایان بهمن ماه سال 97 در همدان برگزار می‌شود.

وی تصریح می‌کند: برگزاری مسابقات آسیایی کبدی، هاکی و شطرنج و برگزاری مسابقات بین المللی کشتی جام تختی و جام سردار شهیئ همدانی، و برگزاری مسابقات شطرنج ابن سینا از مهم ترین برنامه های ورزشی همدان در سال 97 خواهد بود.

 

منعم در ادامه همدان را از استان های پیشرو در ورزش کشور می‌داند و می‌گوید: در طول 70 سال سابقه برگزاری المپیک دو مدال المپیک داشته است و در عرصه زیرساخت های ورزشی نیز استان همدان ظرفیت های بسیار خوبی در کشور دارد و می‌تواند میزبان مسابقات ورزشی در عرصه های ملی و بین المللی را دارد.

 

وی با اشاره به بازیهای آسیایی 2018 تصریح می‌کند: هجدهمین دوره بازی های آسیایی ۲۷ مردادماه تا ۱۱ شهریورماه سال 97 به میزبانی اندونزی و در اندونزی، پالمبانگ و چند حومه این دو شهر برگزار می‌شود و با اضافه شدن ۱۳ رشته جدید و حذف ۴ رشته، در مجموع این دوره بازی های آسیایی در ۴۰ رشته برگزار خواهد شد.

 

وی مهمترین برنامه اداره کل ورزش و جوانان استان در سال97 را حمایت از نخبه ای ورزشی استان جهت حضور در مسابقات آسیایی 2018 و المپیک 2020 می‌داند و می‌افزاید: موضوع حمایت از قهرمانان ورزشی یکی از چالش‌های جدی ورزش استان است و همواره بر حمایت از قهرمانان و نخبگان ورزشی تاکید داشته ایم و در همین راستا کمیته حمایت از مستعدین مسابقات آسیایی 2018 و المپیک 2020 در اداره کل صورت گرفته است.

 

وی بيان اينكه 34 ورزشکار همدانی شانس حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا را دارند، می‌گوید: از دوسال قبل برنامه ریزی برای شناسایی و حمایت از مستعدین آغاز شده و امیدواریم ورزشکار استان بتوانند در این رقابتها صاحب عنوان شوند.

 

وی با بیان اینکه 64 پروژه نیمه‌کاره ورزشی در استان وجود دارد که برای تکمیل آنها 19 میلیارد و 486 میلیون تومان اعتبار نیاز است، می‌گوید: سال 97 به طور جد پیگیر تکمیل پروژه های نیمه تمام استان با بهره گیری از منابع دولتی و‌مشارکت بخش خصوصی و خیرین ورزشی یار استان خواهیم بود.

 

وی در ادامه می‌گوید: دستگاه ورزش و جوانان همدان در دو سال اخیر دستاوردهای مطلوبی در ورزش قهرمانی، همگانی و امور جوانان کسب کرده به گونه‌ای که ضمن افزایش مدال‌آوری‌های قهرمانی، در توسعه زیرساخت‌ها، افزایش سرانه ورزشی و ایجاد امید و نشاط در بین جوانان موفق عملکردی موفق داشته است.

 

منعم با نگاه کوتاهی به ورزش همدان در سال ۹۶ اظهار می‌دارد: مشارکت مردم استان‌همدان سال گذشته در ورزش‌های همگانی ۲۳ درصد بوده که خوشبختانه این آمار در سال ۹۶ به ۲۶ درصد افزایش‌یافته که این میزان از میانگین کشوری بالاتر است. 

 

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان بیان می‌کند: در بخش توجه به تقویت ورزش قهرمانی استان، سال 96 سال پربار بوده و کسب 85 عنوان فراملی در 22 رشته و 665 عنوان انفرادی کشوری و 70 عنوان تیمی‌ره‌آورد ورزشکاران طی این مدت بود و باید با برنامه ریزی مطلوب این روند در سال 97 ادامه یابد.

 

منعم با اشاره به برگزاری مراسم تجلیل از قهرمانان در سال 97 می‌گوید: بنا به دلایلی موفق نشدیم مراسم تجلیل از قهرمانان سال های 95 و 96 استان را برگزار کنیم و اولین اقدام ما در سال 97 برگزاری مراسم تجلیل از قهرمانان خواهد بود.

 

وی تعداد سمن‌های فعال در سطح استان را 80 سمن دانست و ادامه می‌دهد: از این تعداد 35 سمن در شهرستان‌ها فعالیت دارند.

 

وی راه‌اندازی 19 سمن جدید در ملایر را از مهمترین فعالیت سازمان‌های مردم نهاد برشمرد و یادآور می‌شود: حمایت ویژه از راه‌اندازی سمن‌ها و طرح‌های آنها، همایش سمن‌ها و برگزاری دوره‌های توانمندسازی از جمله اقدامات در سمن‌ها بوده است.

 

منعم با اشاره به برگزاری جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان، اظهار می‌کند: سه جلسه استانی و 33 جلسه شهرستانی برگزار و 188 مصوبه خروجی این جلسات بوده است.

 

وی حمایت از برنامه ورزش بانوان ، برگزاری همایش های همگانی در طول سال، برگزاری مجامع سالیانه و انتخاباتی هیاتهای ورزشی، افزایش تعداد سمن ها، پیگیری در برگزاری جلسات ستاد ساماندهی جوانان مرکز و شهرستانها و پیگیری در پرداخت به موقع وام ازدواج را از دیگر برنامه های اداره کل ورزش و جوانان در سال 97 دانست.

 

منبع:همدان ورزش

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما