آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 26 اسفند 1396 ساعت 08:51   |   کد مطلب: 32014
«دکتر محمودرضا رسولی» مدیرکل دامپزشکی استان همدان از طرح تشدید نظارت های بهداشتی دامپزشکی در ایام نوروز خبر داد.

به گزارش نافع، «دکتر محمودرضا رسولی» مدیرکل دامپزشکی استان گفت: طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی دامپزشکی بر مراکز عرضه فرآورده های خام دامی در ایام نوروز از امروز 25 اسفندماه آغاز می شود.

 

وی اظهار داشت: بمنظور حفظ سلامت و امنیت غذایی هم استانی ها و مسافرین نوروزی اکیپ های ثابت و سیار نظارت بهداشتی اداره کل دامپزشکی در مرکز استان و شهرستانهای همدان همزمان با سراسر کشور ساماندهی و تجهیز شده است.

 

این مقام مسئول گفت: تعداد 25 اکیپ ثابت و 22 اکیپ سیار، متشکل از کارشناسان این اداره کل در دو نوبت صبح و عصر، نظارت های بهداشتی را در جای جای استان همدان بر عهده خواهند داشت.

 

وی افزود: در این طرح تمامی اماکن تولید، پخش، بسته بندی، قطعه بندی و عرضه مواد خام دامی شامل: رستوران های بین راهی، درون شهری، سردخانه های نگهدارنده مواد پروتئینی، مراکز تولید، نگهداری و عرضه انواع گوشت قرمز و سفید، تهیه غذاها ، هتل ها و مهمانسراها بطور مستمر و منظم بازدید وکنترل خواهد شد.

 

«دکتر رسولی» افزود: شهروندان ضمن توجه ویژه به تاریخ تولید و انقضای گوشت های بسته بندی شده، از خرید گوشت مرغ فاقد بسته بندی، گوشت قرمز فاقد مهر و لیبل دامپزشکی، آلایش دامی بدون بسته بندی و یا فرآورده های خام دامی منجمد و غیرمنجمد با برچسب مخدوش خودداری کنند.

 

مدیرکل دامپزشکی استان همدان گفت: هم استانی ها و مسافرین نوروزی می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در عرضه مواد غذایی با منشأ دامی با تلفن 1512 «سامانه ارتباط مردمی دامپزشکی» در سراسر استان تماس حاصل نمایند.

 

 

انتهای پیام/
 

دیدگاه شما