آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 22 اسفند 1396 ساعت 22:27   |   کد مطلب: 31975
پایداری مقام و منصب‌، به فرمانروایان تازه به سریر فرمانروایی نشسته فرموده: «این جایگاه اگر پایدار بود هیچ‌گاه به شما نمی‌ رسید و برای همیشه در دست حکمران قبلی باقی می‌ ماند.»

به گزارش نافع، موضوعی که این روزها نقل محافل عمومی شده رفتن یا ماندن فرماندار شهرستان بهار است واین روال طبیعی و قاعده‌ی نانوشته‌ ایست که بارها تکرار شده و می‌شود و گریزی از آن نیست. خوب می‌دانیم شهرستان ما بیش از هر جایی مزه‌ی تغییر مدیریتی را چشیده و از روزی که حوزه‌ی سیاسی این کهن دیار (قوجه باهار) رسماً صاحب فرمانداری گردید، بیش از سه دهه می‌گذرد.

 

عروس دل‌ فریبِ فرمانداری بهار بارها شوهر کرده و کرسی بی‌ وفایی آن تاکنون چندین بار فرماندار را تودیع و معارفه نموده، و اگر آمار سرپرستی ها را هم بدان بیافزائیم (بی‌ پارتی و رو در بایستی) نمره‌اش بیست می‌شود و این یعنی نیازی به تغییر و آوردن سوار تازه‌ کاری ندارد. با نگاهی گذرا به نام و نشان فرمانداران بهار می‌بینیم غیر بومی‌ بودن وجه مشترک همه آن‌ هاست غیر از یکی، دو نفر و در‌می‌یابیم که فعلاً باید عطای فرماندار بومی را به لقایش ببخشیم و در این بین اگر کسی را بیابیم که زادگاهش گامی به بهار نزدیک‌ تر و اندکی با خوی و خصیصه‌ های بهاری ها آشنا تر باشد، نباید به سادگی از او بگذریم؛ چه کسی بهتر از مهندس فلانی؟ و دکتر فلانی؟ به هرحال ماندن زیاد تغییری در اوضاع نخواهد داد. اما برای افرادی که در حال جمع آوری طومار تداوم حضور (فرماندار) هستند بسیار مهم است. به قول شاعر :

 

هر ملّت ائدیر صفحه‌ی دنیاده ترقی،
ائیلر هره بیر منزل و مأواده ترقی،
یورغان دوشه‌گیمده دوشه گر یاده ترقی،
بیز ده ائده‌ریک عالم رؤیاده ترقی

منبع:بهارانه

مسعود ابوآبائی

دیدگاه شما