آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 17 اسفند 1396 ساعت 12:37   |   کد مطلب: 31903
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان با اشاره به تلاش مجموعه بنیاد شهید استان در راستای چاپ و نشر وصیت نامه شهدا گفت:در همین راستا چاپ 21 جلد کتاب در دستور کار است که از این تعداد تاکنون 7 جلد به چاپ رسیده وامیدواریم که 14 جلد دیگر سال آتی به چاپ برسد.

به گزارش نافع،ناصر عارف در نشستی که با حضور اصحاب رسانه برگزار شد،با اشاره به بیست و دوم اسفند ماه،  مصادف با روز بزرگداشت شهید، گفت: در سال 83 شورای عالی انقلاب فرهنگی این روز را به عنوان روز بزرگداشت شهید نام گذاری کرد که در همین راستا از سال 92 در سطح استان برنامه هایی اجرایی می شود.

 

وی با بیان اینکه در طول چهار سال گذشته 50 درصد از مردم کشور با مناسبت این روزآشنایی پیدا کردند، اظهار کرد: به دنبال آن هستیم تا سطح آشنایی مردم را در خصوص این روز به بیش از 60 درصد برسانیم.

 

عارف خاطرنشان کرد: شهدا در راه هدفی متعالی که معامله با حضرت حق و دفاع از دین و وطن بود هستی خود را تقدیم نمودند.

 

وی همچنین با اذعان به اینکه ما معتقدیم که فرهنگ ایثار و شهادت باید در تمام سطوح جامعه منتشر شود، عنوان کرد:هرچه این فرهنگ بیش از پیش در جامعه تسری یابد، اثرگذاری آن عمیق تر خواهد بود

 

عارف در ادامه به برنامه های تدارک دیده شده به مناسبت این روز اشاره کرد و گفت: به همین منظورغرس 8 هزار نهال به نام 8 هزار شهید استان، تجلیل از خادمان شهدا در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، برگزاری یادواره های شهدا، سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه با مضمون بزرگداشت شهدا، برگزاری ویژه برنامه های ورزشی برای خانواده شهدا و ایثارگران،عطرافشانی و غبارروبی مزار شهدا و دیدار با ائمه جمعه هر شهرستان در دستور کار می باشد.

 

وی در ادامه به تلاش مجموعه بنیاد شهید استان در راستای چاپ و نشر وصیت نامه شهدا اشاره و بیان کرد:در همین راستا چاپ 21 جلد کتاب در دستور کار است که از این تعداد تاکنون 7 جلد به چاپ رسیده و 14 جلد دیگر آماده چاپ می باشد.

 

ناصر عارف افزود: 14 جلد باقی مانده با کمک هزینه پرداختی از سوی استاندار سال آینده به چاپ خواهد رسید.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکع در حال حاضر در سطح استان همدان 792 گلزار شهید وجود دارد، گفت: از این تعداد تنها 10 گلزار با 16 مزار هنوز ساماندهی نشده اند .

 

مدیر کل بنیاد شهید استان همدان در خصوص خدمات ارائه شهده به خانواده های شهدا و ایثارگران نیز یادآور شد: در راستای ارتقاء سطح تحصیلی این افراد، پرداخت هزینه تحصیل فرزندان و همسران شهداو جانبازان بالای 25 درصد همچنان در دستور کار است.

 

وی افزود:در بحث امور درمانی نیز 100 درصد هزینه های درمانی ایثارگران بر عهده دولت است چراکه حفظ سلامتی این افراد برای نظام از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

وی تصریح کرد: از آنجا که این گونه خدمات با توجه به ایثارگری شهدا و جانبازان انجام می شود بنابراین رسانه ها نباید با بزرگنمایی اینگونه خدمات رسانی ها، رشادت دلیرمردان را زیرسوال ببرند.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت