آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 15 اسفند 1396 ساعت 08:21   |   کد مطلب: 31870
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری:
نوروزی متفاوت با رنگ و بوی ۲۰۱۸/تورهای ارزان قیمت خارجی و داخلی امتیاز ۲۰۱۸ برای همدان
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه پیش از شروع سال جدید "بمب خبری" در راستای اطلاع رسانی از برنامه های ۲۰۱۸ در سطح کشور ایجاد می شود گفت: خوشبختانه سازمان میراث فرهنگی کشور و معاون گردشگری، شرایط خوبی برای نوروز ۹۷ در همدان منظور کرده و در راستای ظرفیت سازی رویدادهای ۲۰۱۸، تورهای ارزان قیمت خارجی و داخلی متعددی را برای ۳ استان همدان، تبریز و تهران فراهم آورده اند.

 علی خاکسار در گفت و گو با خبرنگار نافع با بیان اینکه اداره کل میراث فرهنگی به عنوان دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان در نوروز  برنامه ریزی های متعددی در جهت بهبود میزبانی از گردشگران نوروزی فراهم کرده است اظهار کرد: هماهنگی دستگاه های اجرایی و برگزاری جلسات ستاد سفر و تشکیل کمیته های زیر مجموعه در زمره سرفصل وظایفی است که برای داشتن نوروزی زیبا و پربار پیگیر بوده ایم.

 

وی تصریح کرد: ایجاد برنامه ریزی استقبال از مسافران نوروزی در ستاد سفر استان و اجرای برنامه هایی که با کمک شهرداری و دیگر دستگاه ها تحت عنوان "نوروزگاه" طی دومین سال اجرایی می شود از دیگر اقداماتی است که برای نوروز ۹۷ در دستور کار قرار گرفته است.

 

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از رویکرد متفاوت گردشگری استان به مناسبت استقبال از رویدادهای گردشگری ۲۰۱۸ خبر داد و افزود: مجموعا بیش از ۱۷۰ برنامه طی ایام نوروز در ۹ شهرستان استان اجرایی خواهد شد.

 

وی تشریح کرد: اجرای نقالی، نوروزخوانی، برنامه های مبتنی بر رسومات نوروزی مانند نمایش کوسه گلین، اجرای بازیهای بومی محلی، جنگ شادی در نقاط مختلف شهر به ویژه مقابل دبیرخانه ۲۰۱۸، و استفاده از ظرفیت پیاده راه بوعلی در اجرای برنامه های متعدد از جمله نمایش های خیابانی سرفصل برخی از برنامه هایی است که برای ایام نوروز۹۷ در نظر گرفته شده اند.

 

**نوروز۹۷،  نقاط گردشگری و تاریخی مهجور را احیا خواهد کرد

خاکسار ادامه داد: یکی از موضوعات مهمی که امسال در رویکرد برنامه های نوروزی مورد توجه قرار گرفته است جلب گردشگران و نگاههای مردمی به آثار تاریخی همچون مسجد جامع همدان است که کمتر مورد توجه بوده اند همچنین بازار و سراهای متعددی که در مرکز شهر قرار دارند یکی دیگر از مهمترین محورهای تبلیغاتی بازدید مسافران نوروزی خواهد بود.

 

وی رویکرد مذکور را گامی در جهت افزایش رونق اقتصادی بازار، توجه بیشتر به ابنیه تاریخی مهجور و افزایش ماندگاری گردشگران در شهر برشمرد و افزود: اداره کل میراث فرهنگی در تلاش است تا نوروز پیش رو را با تکیه بر ظرفیت های بومی و برنامه های متنوع "نوروزگاه" متفاوت از سالهای دیگر برجسته و ماندگار کند.

 

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین به فرصت تبلیغاتی نوروز در موضوع میزبانی همدان از رویدادهای بین المللی ۲۰۱۸ اشاره و بیان کرد: از آنجا که نوروز ۹۷ نوروزی متفاوت با رنگ و بوی رویدادهای گردشگری ۲۰۱۸ است شهرداری همدان به عنوان مسؤول کمیته تبلیغاتی ۲۰۱۸ در نظر دارد برای بهره مندی از این فرصت فضاهای متعدد تبلیغاتی در سطح شهر ایجاد کند که تا چند روز آتی از برخی از آنها رونمایی خواهد شد.

 

وی تأکید کرد: تلویزیونهای شهری، فضای مجازی، ظرفیت های تبلیغاتی نصب بنر و پوستر همه و همه در اختیار رویداد ۲۰۱۸ خواهند بود تا نوروز امسال را به ظرفیتی عمیق در معرفی این میزبانی و پتانسیل های گردشگری استان تبدیل کنند.

 

**تورهای ارزان قیمت خارجی و داخلی امتیاز سازمان میراث فرهنگی برای همدان

خاکسار با بیان اینکه پیش از شروع سال جدید "بمب خبری" در راستای اطلاع رسانی از برنامه های ۲۰۱۸ در سطح کشور ایجاد می شود گفت: خوشبختانه سازمان میراث فرهنگی کشور و معاون گردشگری، شرایط خوبی برای این موضوع در نظر گرفته اند و شرایط تورهای ارزان قیمت خارجی و داخلی متعددی را برای ۳ استان همدان، تبریز و تهران فراهم آورده اند.

 

وی افزود: تسهیل گری در ایجاد تورهای ارزان قیمت و تمهیداتی که سازمان میراث فرهنگی کشور برای استان همدان منظور کرده است شرایط مطلوبی را برای جذب ورودی و معرفی این رویدادهای گردشگری بین المللی و شناساندن طرفیت های استانی فراهم کرده است که امیدواریم بتوانیم از این ظرفیت برای اعتلای نام سطح گردشگری استان به خوبی بهره مند شویم.  

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت

پربیننده ها