آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 10 اسفند 1396 ساعت 08:37   |   کد مطلب: 31805
مدیر طراحی شهری سازمان سیما و منظر شهرداری همدان خبر داد:
المان های نوروزی با رنگ و بوی همدان 2018
مدیر طراحی شهری سازمان سیما و منظر شهرداری همدان از نصب المان های نوروزی با هویت و شرایط رویدادهای گردشگری ۲۰۱۸ خبر داد.

سید امیر فاضلیان در گفت و گو با خبرنگار نافع با اشاره به اینکه شهرداری همدان امسال در طراحی و اجرای المان های نوروزی از حضور ایده پردازان و طراحان بزرگ کشور بهره برده است اظهار کرد:  با توجه به رویدادهای بین المللی گردشگری که استان همدان در سال ۲۰۱۸ میزبان آنهاست تلاش کرده ایم تا المان های نوروزی امسال با نگاه متفاوت و جذابیتی مضاعف ارائه شوند و معرف سنت ها و فرهنگ پایتخت تاریخ و تمدن نیز باشند.

 

وی به برگزاری پنجمین جشنواره طراحی المان در ارائه ایده و ساخت المان های جذاب و مفهومی اشاره و بیان کرد: طی فراخوان کشوری این جشنواره در مجموع 409  اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود که طی دو مرحله مورد داوری و ارزیابی قرار گرفتند.

 

مدیر طراحی شهری سازمان سیما و منظر شهرداری همدان تصریح کرد: 16 اثر از مجموع آثار به مرحله دوم راه یافتند که از این تعداد در بخش المان نوروزی 3 نفر برگزیده و 2 نفر هم شایسته تقدیر اعلام شدند.

 

وی با بیان اینکه امسال سازمان زیباسازی شهرداری با سازمان پارکها و فضای سبز ادغام شدند بر این اساس در طراحی المان های شهر تلفیقی از حجم و فضای سبز و گل و گیاه را مد نظر قرار دادیم گفت: بخشی از المان های نوروزی و دیگر المان های ثابت که در سطح شهر ساخته وپرداخته می شوند با عنوان "حجم سبز" طراحی و اجرا شده اند براین اساس 2 اثر از آثار واصله به جشنواره در این سرفصل، بعنوان آثار شایسته تقدیر معرفی شدند.

 

فاضلیان متذکر شد: اعضای هيئت داوران فراخوان پنجمين جشنواره هنرهاي شهري همدان محمد مهدي گودرزي سروش، حسين اردلاني، زهرا مريخ پور، پيام انصافيان، مجتبي توتونی بودند که از بین افراد صاحب نام و با تجربه در موضوع المان انتخاب شده اند.

 

وی در ادامه افزود: ساخت بخشی از المان های نوروز امسال و دیگر المان هایی که برای کلیه ایام سال درنظر گرفته شده اند به هنرمندان برجسته کشور سفارش داده شده است و کلیه این المان ها از حدود بیستم اسفندماه نصب خواهند شد.

مدیر طراحی شهری سازمان سیما و منظر شهرداری همدان از رونمایی از المان های جدید پیاده راه در نوروز۹۷ خبر داد و گفت: علاوه بر آن المان های شاخص و برجسته دیگری نیز در آرامگاه بوعلی و چهار راه پژوهش نصب می شوند که موضوع یکی از آنها پژوهش در علم نجوم است و با عنوان چهاراره مذکور تناسب دارد.

 

وی همچنین تشریح کرد: المان زیبای دیگری که در سطح شهر اجرا میشود در محل پل عابر سعیدیه است که به دلیل فضای چیدمانی، تفاوت و جاذبه نوینی در المانهای شهر خواهد داشت.

 

فاضلیان به نصب المان در ورودی های شهر اشاره و خاطرنشان کرد: کتیبه ای در ورودی ملایر-همدان با موضوع هویت همدان، کتیبه دیگری در ورودی تهران و المان متفاوتی هم در ورودی سوم شهر نصب می شود که در آستانه میزبانی از رویدادهای بین المللی ۲۰۱۸ در نمایان کردن هویت و تاریخ همدان مؤثر خواهد بود.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت

پربیننده ها