آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 12:26   |   کد مطلب: 31794
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، تاکید کرد: رفت‌وآمدهای دیپلمات ایرانی و اروپایی در تقویت جایگاه ایران در جهان موثر است.

به گزارش نافع،به نقل از خبرگزاری خانه ملت،ولی‌الله نانواکناری در خصوص افزایش مذاکرات دیپلمات ایرانی با همتایان اروپایی خود در مدت اخیر، گفت: رفت و آمدهای دیپلماسی از ارزانترین و سهل‌الوصول‌ترین راه تقویت ارتباطات بین کشورهاست، در جریان این رفت‌و آمدها باید حفظ منافع در اولولیت قرار گیرد.

نماینده مردم بابلسر و فریدون کنار در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: جمهوری اسلامی با هیچ کشوری نمی‌تواند قطع ارتباط کند اما این ارتباطات را بر اساس مساوات و عدالت می‌پذیرد لذا با هر شیوه استکباری هم در این میان برخورد خواهد کرد.

وی افزود: دیپلمات‌های ایرانی باید در عرصه سیاسی و بین‌المللی منافع ملی را تقویت کنند، عربستان سعودی در این میان نسبت به یمن بی‌عداتی کرده که ایران این نوع بی‌عدالتی در منطقه را بر نمی‌تابد بنابراین در مذاکرات و رفت و آمدهای دیپلماتیک به این موضوع‌ها نیز پرداخته است.

نانواکناری معتقد است: از سوی دیگر عربستان به عنوان مزدور آمریکا در منطقه فعالیت می‌کند، اروپایی‌ها نیز تحت فشار آمریکا قرار گرفتند اما مظلومیت یمن برای همه روشن شده لذا در این مذاکرات بر ظلم و اقدامات بی‌عدالتی عربستان باید پا فشاری کرد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: جمهوری اسلامی اقدامات عربستان را در جریان مذاکرات با اروپایی‌ها نیز شفاف خواهد کرد تا اتحادی علیه اقدامات ظلم‌گرایانه شکل گیرد.

وی ادامه داد: رفت و آمدهای دیپلمات‌های ایرانی و اروپایی در حوزه برجام نیز دستاوردهایی را خواهد داشت، در جریان این مذاکرات؛ اروپایی‌ها بر تعهد ایران واقف و در مجامع بین‌المللی و کشورهای خود بدان اعتراف خواهند کرد. همچنین افکار عمومی جهان را نسبت به تعهدات برجامی ایران آگاه می‌سازند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: جمهوری اسلامی اگر این مذاکرات و ارتباطات را برقرار کند نمی‌تواند حرف خود را در عرصه جهانی بر کُرسی بشناسد، این رفت و آمدها در تقویت جایگاه ایران در جهان موثر است.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ گفت‌‌وگو و افزایش مذاکرات دپلمات‌های ایرانی و همتایان اروپایی در مدت اخیر افزایش یافته است. این گسترش در حالی رخ است که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، اروپا را تحت فشار گذاشته تا با امتیازگیری بیشتر از ایران، مانع خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت