آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 25 بهمن 1396 ساعت 14:02   |   کد مطلب: 31607
جشنواره ملی خاطره‌نویسی با تقدیر از 5اثر برتر و 11اثر قابل تقدیر به پایان راه خود رسید.

به گزارش نافع،اختتامیه جشنواره ملی خاطره‌نویسی  پس از چندماه در سالن ابن سینای همدان با حضور برخی از مسؤولین و فرماندهان سپاه انصارالحسین همدان، دوستان و خانواده شهید همدانی و همچنین جمعی از مردم فعالان فرهنگی به کار خود پایان داد.

 

در این جشنواره از 300 اثر ارسال شده، 5 اثر به‌عنوان آثار برتر شناخته شده و 11 اثر قابل تقدیر از 12 استان در 5 محور برگزیده و تقدیر شدند.

 

لازم به ذکر است حمید حسام، حسن سجادی‌پور، محسن صیفی‌کار و رضا نعیمیان داوران جشنواره این بوده‌اند.

 

مدیرعامل بنیاد شهید همدانی در این مراسم امکان بارگذاری خاطرات مردمی از شهید همدانی را در ظرفیت‌های مختلف، به‌ویژه سایت حبیب حرم عنوان کرد و گفت: شهید همدانی در کلیه عرصه‌های زندگی، کار و فعالیت اجتماعی پیشتاز بوده‌است و ما در تلاش هستیم تا با جمع‌آوری و تحریر خاطرات این شهید گامی در جهت معرفی او و الگوسازی از این شهید والا مقام برداریم.

 

علی اصغر عزیزی با بیان اینکه شهید همدانی تا سال 64 بسیاری از بخش‌های زندگی خود را به رشته تحریر درآورده‌است اظهار کرد: سردار همدنی یک شهید بین‌المللی است و یکی از اهدافی که ما در این جشنواره مدنظر داشته‌ایم جلوگیری از انحراف خاطرات مرتبط با این شخصیت جهانی است.

 

وی به فرمایش مقام معظم رهبری در باب تبیین مسائل دفاع مقدس اشاره و بیان کرد: مقام عظمای ولایت می‌فرمایند "تلاش کنید مسائل دفاع مقدس درست بیان شود نه درشت" بر این اساس تبیین و انتشار سیره شهید همدانی مشخص خواهد کرد که بسیاری از خاطرات سالهای دفاع مقدس درست است یا نه؟

 

*حمید حسام: سیر عروج شهید همدانی از "اربعین" می‌گذرد 

نویسنده کتاب "خداحافظ سالار" در این مراسم با اشاره به بخش‌های مختلف زندگی جهادمنشانه شهید همدانی اظهار کرد: شهید همدانی مسیر جدی جهد و شهادت را از حدود سال 54 آغاز کرد و در سال 94 یعنی طی مسیری 40 ساله به پایان مسیر که همان شهادت بود رسید.

حمید حسام با بیان اینکه سیر عروج شهید همدانی از اربعین می‌گذرد گفت: عدد 40 در مفاهیم دینی ما عدد مقدسی است و در سیره زندگی هریک از انبیا و اولیای الهی تأثیرات بسزایی داشته‌است و شهید همدانی نیز با طی 40 سال سیر و سلوک گمنامی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 

وی به تأثیر شهید همدانی در تعامل با افراد انقلابی متعددی از جمله شهید شهبازی، مرضیه دباغ، سید حسن نصرالله، سردار جعفری و همسر شهید همدانی اشاره و بیان کرد: هریک از این افراد اگر به جای من در این تربیون بودند شاید بهتر از من ابعاد شخصیتی بزرگ و برجسته این شهید را تبیین می‌کردند.

 

داور این دوره از جشنواره ملی خاطره‌نویسی شهید همدانی همچنین از تأثیر فوق‌العاده شهید همدانی در دفع فتنه 88 گفت و ادامه داد: تأثیر حضور این شهید که اندیشه بسیجی داشت و ظرفیت‌های عظیمی در او قابل مشاهده بود را می‌توان در دفع خطر در موقعیت‌های مختلفی از جمله فتنه 88، سوریه، سالهای دفاع مقدس و ... لمس کرد.

 

در بخشی از این مراسم محمد گلریز ضمن گلایه‌مندی از عملکرد ضعیف صدا و سیما در تولید محتوای هنری فرهنگی شاخصی در ثبت پیروزی جبهه مدافعین حرم در سوریه، از اثر جدید خود که در وصف شهید همدانی روده شده بود رونمایی کرد و سرود حماسی دیگر خود را تحت عنوان "صبح پیروزی 2" اجرا کرد.

 

همچنین در پایان جشنواره از مستند نمایشی رادیویی حبیب حرم اثر "حسین اسفندیاری" رونمایی شد. 

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما