دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان
آخرین قیمت سکه و طلا

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 24 بهمن 1396 ساعت 09:16   |   کد مطلب: 31588
مدیر منطقه یک شهرداری همدان با بیان اینکه سنگ فرش پیاده راه میدان امام (ره) به پایان رسیده است، گفت: طرح سایت موزه در اداره کل میراث فرهنگی به نتیجه نهایی رسیده است.

به گزارش نافع،امیر فتحیان‌نسب دیروز در گفتگویی، با اشاره به اجرای پروژه پیاده‌راه‌سازی در میدان امام (ره)، اظهار کرد: کار سنگ‌فرش و سنگ‌کاری‌ها در پیاده‌راه میدان امام (ره) به پایان رسیده است.

 

وی با بیان اینکه تنها حلقه مرکزی پیاده‌راه میدان امام (ره) باقی مانده است، گفت: با توجه به انجام کاووش‌ها از سوی میراث فرهنگی و تصمیم بر ایجاد سایت موزه در این نقطه ادامه کار پیاده‌راه‌سازی میدان امام (ره) تنها در این هسته مرکزی باقی مانده است.

 

مدیر منطقه یک شهرداری همدان بیان کرد: کار بنایی سنگ فرش در حلقه مرکزی نیز به پایان رسیده و در صورت افتتاح پروژه ایجاد سایت موزه و افتتاح آن را در زمان دیگری خواهیم داشت.

 

وی با ارائه پیشنهادی خواستار افتتاح پروژه به صورت همزمان با افتتاح سایت موزه در صورت صلاح‌دید شد و افزود: سعی بر اجرای پروژه سایت موزه را در فصل بهار داریم.

 

فتحیان‌نسب در ادامه با بیان اینکه در صورت تصمیم مسؤولان به افتتاح پروژه جدا از افتتاح سایت موزه کار پروژه تمام شده است، تصریح کرد: اکنون پیاده‌راه‌سازی در میدان امام (ره) تقریباً تمام شده و آمادگی افتتاح پروژه به غیر از سایت موزه را داریم.

 

وی با اشاره به باقی ماندن برخی جزئیات در اجرای پروژه، ادامه داد: لکه‌گیری در برخی موارد، دورگیری باغچه‌ها و مواردی از این دست باقی مانده و کار کفپوش در پیاده‌راه میدان امام (ره) به اتمام رسیده است.

 

مدیر منطقه یک شهرداری همدان خاطرنشان کرد: مسابقه در انتخاب طراح مبلمان شهری از سوی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری برگزار شده و سازمان در حال ساخت مبلمان‌هاست.

 

وی یادآور شد: سازمان سیما و منظر شهرداری وعده داده در اسفندماه مبلمان شهری پیاده‌راه میدان امام(ره) را ساخته و در محل قرار دهد.

 

فتحیان‌نسب با بیان اینکه برای مسافران نوروزی، پیاده‌راه میدان امام (ره) با مبلمان شهری کامل قابل بهره‌برداری است، اظهار کرد: وعده پایان پروژه تا پایان اسفند ماه را داشتیم که با توجه به پیشرفت کار، اجرای پروژه زودتر از موعد محقق شد.

 

وی با تأکید بر اینکه طرح سایت موزه در میراث فرهنگی به نتیجه نهایی رسیده است، گفت: میراث فرهنگی قول مساعد داده طرح سایت موزه را به شهرداری ارائه کند تا شهرداری نیز نظر خود را در خصوص طرح ارائه کرده و اجرای طرح آغاز شود.

 

مدیر منطقه یک شهرداری همدان بیان کرد: با توجه به عدم ارائه صورت وضعیت از سوی پیمانکار هنوز اطلاعات در این خصوص کامل نیست و در چند روز آینده با توجه به تکمیل پروژه و ارائه صورت وضعیت میزان قطعی بودجه هزینه شده اعلام خواهد شد.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما