آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 23 بهمن 1396 ساعت 23:24   |   کد مطلب: 31581
سخنگوی شورای اسلامی شهر همدان گفت: افتتاح پروژه پیاده راه میدان امام (ره) و خیابان اکباتان که قرار بود در سالروز پیروزی انقلاب به بهره‌برداری برسد به دلیل برودت هوا با تأخیر انجام می‌شود.

به گزارش نافع،کامران گردان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان،با تشریخ وضعیت پروژه پیاده راه سازی همدان اظهار داشت: افتتاح پروژه پیاده راه میدان امام (ره) و خیابان اکباتان که قرار بود در سالروز پیروزی انقلاب به بهره‌برداری برسد  به دلیل برودت هوا در روزهای گذشته با تأخیر انجام می‌شود.

 

وی بابیان اینکه قرار بود این پروژه 22 بهمن‌ماه امسال مورد بهره‌برداری قرار گیرد افزود: بنا بر قولی که مدیر منطقه 1 شهرداری همدان به ما داده است این پروژه تا پایان بهمن‌ماه افتتاح می‌شود و من نیز گمان نمی‌کنم اتمام این پروژه بیش از این به طول انجامد.

 

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی همدان عنوان کرد: ما در تلاشیم پروژه ساخت موزه میدان امام(ره) نیز تا پایان سال به بهره‌برداری برسد هرچند این پروژه در هنگام ساخت مشکلی برای تردد عابران و شهروندان همدانی ایجاد نمی‌کند.

 

سخنگوی شورای اسلامی همدان درباره راهکارهای پیشنهادی برای رفع مشکل تردد تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها در رینگ اول شهر همدان بیان کرد: ما مصوبه‌ای به شورای ترافیک همدان ارائه داده‌ایم که پس از تصویب روش‌های پیشنهادی در کمیته ترافیک، اجرایی می‌شود.

 

وی تأکید کرد: در نظر داریم پس از پایان یافتن پروژه پیاده راه میدان امام (ره) و خیابان اکباتان  دو دوربرگردان مجزا برای تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها ایجاد کنیم تا مشکل تردد آن‌ها در خیابان‌ها برطرف و با یکدیگر تداخل نداشته باشند.

 

گردان با اعلام اینکه در سال‌های آینده نیز باید پروژه پیاده راه‌سازی دیگر خیابان‌های اصلی همدان در رینگ اول شهر اجرایی شود اظهار داشت: در حال حاضر در تلاشیم علاوه بر انتقال بخشی از اتوبوس‌ها به پایانه سرگذر، یک طرف خیابان‌ها برای تردد اتوبوس‌ها و یک‌طرف برای تردد تاکسی‌های در نظر گرفته شود.

 

وی با اشاره به اینکه امکان دارد درنهایت رینگ نخست شهر برای تردد خودروهای شخصی بسته شده و دیگر طرح ترافیکی به آن‌ها داده نشود بیان کرد: پیشنهاد دادیم برای رفع مشکل تردد اتوبوس‌ها، شهرداری اقدام به خرید اتوبوس‌های کوچک‌تر و میدل باس کند چرا که آنهاد برای تردد در این محدوده به شعاع گردش کمتری احتیاج دارند.

 

سخنگوی شورای اسلامی همدان از تامین اعتبار برای خرید 15 دستگاه اتوبوس خبر داد و گفت: ما برای رفع مشکل تردد اتوبوس‌ها در محدوده میدان امام (ره)  علاوه بر 15 دستگاه اتوبوس نام برده، به 25 تا 30 دستگاه اتوبوس میدل باس و یا 8 متری احتیاج داریم که خریداری هریک از آن‌ها 300 میلیون تومان اعتبار نیاز دارد.

 

وی تصریح کرد: ما شورای اسلامی شهر همدان در تلاشیم تمام پروژه‌های خود را تا نوروز 97 به پایان برسانیم و شهر را مهیای پذیرایی از رویداد بزرگ 2018 کنیم.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما