آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 23 بهمن 1396 ساعت 09:22   |   کد مطلب: 31569
نماینده ولی فقیه در سپاه انصارالحسین همدان:
عده ای آرمانهای انقلاب را فراموش کرده و دم از نظام سکولار می زنند
نماینده ولی فقیه در سپاه انصارالحسین همدان گفت: اگر از ابتدا بر مفاهیم و آرمانهای انقلاب همت لازم را داشیتم به جایی نمی رسیدیم که برخی مسئولین یا نمایندگان مردم از نظام سکولار سخن به میان آورند.

 حجت الاسلام و المسلمین گنجعلی در گفت و گو با خبرنگار نافع با اشاره به ابعاد مختلف به منظور حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی اظهار کرد:دغدغه های فرهنگی، مهمترین رویکرد در حفظ انقلاب است.

 

اشاره به رشد و تعالی انقلاب در طی 4 دهه بر لزوم حفظ انقلاب از تهدیدات و آسیبهای امروز تأکید و اظهار کرد: مسائل و دغدغه های فرهنگی امروز مهمترین محور چالشهای انقلاب اسلامی است که در این راستا مجموعه ها و نهادهای فرهنگی باید مسؤولیت خود را به درستی و دقت انجام دهند و دچار موازی کاری نشوند.

 

وی با بیان اینکه در حوزه دغدغه های فرهنگی باید ولایتمداری محور مباحث انقلابی قرار گیرد گفت: اگر ما از ابتدا بر مفاهیم و آرمانهای انقلاب همت لازم را داشیتم به جایی نمی رسیدیم که مسؤولین یا نمایندگان مردم از نظام سکولار سخن به میان آورند.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه انصارلحسین همدان ادامه داد: یکی دیگر از عرصه های مسؤولیت پذیری و همت جهادی مسؤولین در زمینه مسائل اقتصادی است که باید با تکیه بر محور سیاستهای اقتصاد مقاومتی است چراکه نجات کشور ما در اقتصاد مقاومتی توجه بر این رویکرد است.

 

وی عرصه سیاسی را یکی دیگر از چالشهای پیش روی انقلاب برشمرد و افزود: ایجاد فضای اعتماد به دشمن آسیبی است که امروز برخی درصدد جا انداختن آن هستند تا در ذهن مردم چنین شکل بگیرد که اعتبار ما در جهان بر اساس ارتباط و تکیه با دیگر کشورها به ویژه مستکبرین شکل میگیرد.

 

حجت الاسلام والمسلمین گنجعلی متذکر شد: پبش از انقلاب اسلامی شیعه در جهان مظلوم و ناشناخته بود اما حالا نمایش بزرگ اربعین را به برکت انقلاب اسلامی در گستره ای به وسعت جهان شاهد هستیم و این از آٍثار و برکات انقلاب است که در مسائل فرهنگی باید تشریح و تبیین شود.

 

وی در ادامه به نقش حوزه های علمیه و روحانیون در حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی اشاره و اظهار کرد: نظام ما 3 رکن اساسی دارد که عبارتند از دین، رهبر دینی و مردم که استمرار نظام با هر 3 رکن مذکور ممکن خواهد بود.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه استان همدان با بیان اینکه انقلاب با ورود و حضور روحانیت شکل گرفت تصریح کرد: کادرسازی، تربیت نیروی انسانی و مدیریتی که امام خمینی(ره] از ابتدای انقلاب ایجاد کرد با محوریت روحانیونی چون شهید بهشتی، شهید باهنر، شهید مفتح و ... بود که همین افراد مردم را هم برای انقلاب اجتماعی و فضای انقلابی آماده کردند.

 

وی متذکر شد: امروز هم روحانیت باید در بیان انتظارات مردم بلندگوی دین و مردم باشند و خود را برای حفظ دستاوردهای نظام و انقلاب آماده کنند.

 

حجت الاسلام گنجعلی بر لزوم تقویت شاخصهای انقلابی در افراد تأکید و خاطرنشان کرد: از جمله محورهای فرد انقلابی این است نظام دینی و انقلابی  را بشناسیم و جایگاه ولایت را شناخته و مطیع باشیم که در نتیجه این تفکر انقلابی عملکرد انقلابی ایجاد شده و به حفظ انقلاب منجر خواهد شد.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما