دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 21 بهمن 1396 ساعت 16:43   |   کد مطلب: 31557
رییس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه گفت: مسئولین نباید فقط به جهت قهرمان نشان دادن خود به ارائه آمار اشتباه بیکاری بپردازند چراکه این کاری اشتباه است و مانع از جذب اعتبارات مدنظر برای استان خواهد شد.

به گزارش نافع،به نقل از صبح الوند؛ با توجه به موقعیت جغرافیایی استان همدان و با وجود آنکه می تواند به عنوان یکی از قطب های اصلی تولید کننده در غرب کشور محسوب شود ما شاهد نبود صنایع پایدار، نبود سرمایه گذار و بالطبع ان افزایش شمار بیکاران در این استان هستیم به طوری که در هر خانواده تعدادی جوان بیکار وجود دارد.

 

نکته قابل توجه در این میان ارائه آمار اشتباه بیکاری و سرشماری جمعیت از سوی مسئولین است، به طوری که این امار اشتباه صدای نمایندگان مجلس این شهر  را هم درآورده است و این موضوع را دکتر حاجی بابایی بارها و اخیرا در جلسه  در جمع کارکنان بیمه سلامت استان همدان مجدد تاکید کرده است.

 

به همین منظور مصاحبه ای با حمیدرضا حاجی بابایی رییس کمیسسون تلفیق برنامه ششم توسعه و نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی صورت گرفت.

 

*نرخ بیکاری واقعی همدان18درصد است

حمیدرضا حاجی بابایی در گفتگو با صبح الوند، با انتقاد از اعلام اشتباه نرخ بیکاری توسط مسئولین استانی گفت: در واقع نرخ بیکاری همدان 18 درصد است در صورتی که مسئولین ان را 9 درصد اعلام کرده اند.

 

رییس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه با بیان اینکه نرخ بیکاری اصفهان 14 درصد است اما نرخ بیکاری همدان 9 درصد گفت: در اصفهان یک استان صنعتی است ما شاهد آن هستیم که حدود 2 برابر بیشتر از همدان اعتبار برایش مصوب شده است.

 

وی اظهار کرد:  با این نرخ بیکاری ما نمیتوانیم بودجه مورد نیاز استان را از مجلس دریافت کنیم.

 

*نمیتوان با روپوش گذاشتن بر آمار واقعی بیکاری، شکل اشتغال را حل کرد

حاجی بابایی با بیان اینکه راهکار مناسبی نیست که فقط برای اینکه خود را قهرمان نشان دهیم به بیان آمار اشتباه بیکاری بپردازیم گفت: نمیتوان با روپوش گذاشتن برامار واقعی  بیکاری استان، مشکل اشتغال را حل کرد.

 

وی تاکید کرد: آمار بیکاری استان همدان واقعی نیست و این نرخ ظاهرا  برابر پاریس است و مسئولین استانی بدانند با ارائه امار اشتباه و خود را بی نیاز بودن از اعتبارات نشان دادن کار پیش نخواهند برد.

 

*به شمار نیاوردن 100 هزار نفر در سرشماری جمعیت استان

حمیدرضا حاجی بابایی همچنین با اشاره به سرشماری اشتباه جمعیت استان همدان گفت: براس آمار میزان جمعیت استان همدان یک میلیون و هفت وسی هزار نفری جمعیت است که این صحیح نمی باشد.

 

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود: جمعیت استان همدان یک میلیون و هشتصد و سی هزار نفر است و صد هزار نفر در سرشماری جمعیت نادیده گرفته شده است.

 

وی با بیان اینکه این تعداد از سهم اعتبارات بقیه استفاده می کنند افزود: این در حالی است اینها میتوانند خود اعتبارات داشته باشند.

 

*با ارائه امار اشتباه یک بیستم اعتبار استان از دست رفته است

حاجی بابایی تصریح کرد: با این اعلام آمار یک بیستم اعتبار استان از دست رفته است و این ضربه ای مهلک به استان وارد می کند.

 

*مسئولین با ارائه آمارهای اشتباه ضربه ای دوسویه به استان وارد خواهند کرد

وی به بیان معضلات ارائه امار اشتباه سرشماری پرداخت و گفت: با ارائه امار اشتباه بیکاری مانع از جذب سرمایه گذار و همچنین مانع از دریافت بودجه مدنظر برای استان خواهیم شد.

 

رییس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه اظهار کرد: مسئولین با ارائه دو آمار اشتباه از نرخ بیکاری و سرشماری استان ضربه ای دو سویه به استان وارد کرده اند و نیاز است که شفافیت در این موضوع داشته باشند.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت