آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 21 بهمن 1396 ساعت 10:05   |   کد مطلب: 31538
سرپرست امورایثارگران دانشگاه علوم‌پزشکی همدان از برگزاری چهارمین کنگره سراسری شهدای علوم پزشکی کشور با حضور مقام عالی وزارت در همدان خبر داد.

صفری در گفتگو با خبرنگار نافع ،با بیان اینکه در مزار شهدا ساخت وراه اندازی المان زیرنظر معاونت توسعه است ادامه داد:نگه داشت وترویج فرهنگ ایثارو شهادت برعهده ی ماست ونقطه ی ثقل همه ی برنامه های ما همین مزار شهدا می باشد .

 

وی افزود:بناداریم درهمه ی واحدهای وابسته به دانشگاه از مراکز روستای و....گرفته تا بیمارستان ها یک نماد از شهدای دانشگاه قرار دهیم به این صورت که نمادی از شهدای دانشگاه ساخته همراه با خلاصه زندگی نامه شهید ونحوه شهادت در بیمارستان ها وادارات مختلف نصب شود .

 

صفری اضافه نمود:در مراکز درمانی وخانه بهداشت این پوستر زده بشه وهدف هم این است که مافراموش نکنیم این جایی که قرارگرفته ایم کجاست وبه برکت چه افرادی با جه آرمانی وجود دارد وسرپاست دیروز ششمین شهرستان را ظرف یک ماه گذشته بازدید کردیم واین برنامه همچنان ادامه دارد.

 

این مدیر ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به سخنان وزیر مدیر شبکه بهداشت و درمان استان برای تدوین خاطرات شهدای پزشکی تصریح نمود:درقالب دوکتاب به نام امدادگران بی سنگر مجموع خاطرات شهدا وجانبازان و رزمندگان دانشگاه علوم پزشکی همدان جمع آوری شده که به زودی در کنگره شهدای علوم پزشکی کشور رونمایی می شود

 

وی اضافه نمود:سالروز تاسیس بنیادشهید ۲۰اسفندماه است که به نام روز شهید مزین شده درنزدیکی این زمان قرار هست که چهارمین کنگره شهدای علوم پزشکی کشور در همدان برگزار شود  دو دوره نخست درتهران دوره سوم دریزد ودوره چهارم در همدان ان شاءالله برگزار می شود .

 

وی افزود:درنظر گرفته ایم اگر بشود یک مهمان ویژه هم داشته باشیم که پیشنهاد ما سردار سرافزار حاج قاسم سلیمانی است تا از وجود ایشان بهره مند شویم

 

صفری تاکید کرد:این کنگره با حضور مدعوین وروئسای دانشگاه ها وسرپرستان امور شاهد وایثارگر سراسر دانشگاه های کشور درتاریخ ۱۷اسفندماه برگزار می شود  دوشهید منتخب از هردانشگاه به کنگره معرفی شده اند کلیه ی واحدهای دانشگاه درحال آماده سازی بستر لازم می باشند.

 

وی با بیان اینکه به دنبال مشارکت فعال تشکلهای دانشجویی هستیم عنوان نمود:در دوقالب کمیته پژوهشی وکمیته ی اجرایی می توانند به ما کمک کنند یکی ازکارهایی که برای اولین بار دراین مراسم‌انجام میگیرد تقدیر همزمان از خانواده های ۱۴ شهید مدافع حرم است وازرزمندگان مدافع حرم دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز تجلیل می شود

 

وی با بیان اینکه مشارکت دانشگاه علوم پزرشکی در دفاع از حرم چشمگیر است اضافه نمود:  تعدادی از عزیزان ما در کنار مدافعان  حرم  حضور داشتند.

 

صفری  همچنین از برگزاری یک نمایشگاه جانبی هم درکنار مراسم  خبر داد.

 

در حوزه نشریات جیزی که مدنظر ماهست چون مدعوین از ۱۶ام وارد همدان می شوند وتا ۱۸ ام احتمالا همدان باشند درنظر داریم ۳ تا ویژه نامه هم دراین مدت چاپ کنیم که دانشجویان می تونن بهمون کمک کنن.

 

وی با اشاره به توجه ویژه ریسات دانشگاه به بحث شهدا و ایثارگران ادامه داد: دکتر موسوی بهار بیش ترین توجه و دغدعه رو درخصوص شهدا وایثارگران دارند دربین دانشگاه ها تنها دانشگاهی که بودجه ای ویژه وگسترده  برای تقدیر ازایثارگران وگسترش فرهنگ ایثاروشهادت درنظر گرفته دانشگاه علوم پزشکی همدان است که به واسطه توجه ریاست دانشگاه می کند.

 

وی همچنین اضافه نمود:برنامه ریزی کردیم که بازدید از خانواده ی شهدای شهرستاتی به صورت برنامه ریزی ترشده انجام بشه باهدف این که هرچه بیش تر جایگاه شهدا ورزمندگان حفظ بشه درقالب طرح سپاس  این برنامه صورت می پذیره که درهربازدید یکی ازمعاونان یا ریاست دانشگاه حضور دارند.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت