آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 19 بهمن 1396 ساعت 07:57   |   کد مطلب: 31526
نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم بررسی منابع درآمدی و شرایط هزینه کردهای بودجه گفت: لایحه بودجه 97 هنوز در پیچ و خم بررسی مجلسی‌هاست چراکه هنوز محل هزینه‌ها و دیگر جزئیات، جای کار و بررسی دارد و مجلس هنوز وقت دارد که بازهم در اصلاح این لایحه گام بردارد.

وی تصریح کرد: کمیسیون تلفیق بودجه حدود 2 یا 3 هفته پس از آن که لایحه مذکور در مجلس رد شده بود آن را مورد بررسی و تحلیل قرار داد و چکش‌کاری‌هایی روی آن انجام داد تا با دیدگاه مردمی‌تری کارشناسی و تصویب شود.

 

نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس خانه ملت است و نمایندگان باید در تصویب کلیه قوانین از جمله لوایح بودجه شرایط عموم مردم را ملاک عمل قرار دهند گفت: اگرچه ممکن است در تصویب لایحه بودجه 97 به ایده‌آلی که مدنظر مجلس و نمایندگان بود نرسیده باشیم اما در مجموع، تلاش شده تا انتظارات مردمی در این لایحه تا حد امکان محقق شود.

 

وی بیان کرد: افزایش حامل‌های انرژی به‌ویژه بنزین یکی از مواردی بود که در لایحه بدوی بودجه لحاظ شده بود که با مخالفت نمایندگان مواجه شد چراکه طبعا این موضوع بر روند افزایش قیمت دیگر کالاها تأثیرگذار بود.

 

بیرانوندی رکود موجود در جامعه و شرایط اقتصادی مردم را مهمترین عامل ردّ افزایش قیمت حاملهای انرژی در مجلس شورای اسلامی برشمرد و افزود: حذف یارانه‌ها یکی دیگر از موضوعات تأثیرگذار در لایحه بودجه 97 بود که توسط نمایندگان مجلس اصلاح شد.

 

بیرانوندی ادامه داد: در این لایحه چنین مقرر شده بود که اعتبارات آموزش و پرورش استانی شود اما مجلس، ملی بودن این بودجه را در شرایط فعلی مصلحت اولی می‌داند.

 

وی با اشاره به رشد 10 تا 20 درصدی حقوق در سال آتی افزود: در مورد حقوق و دستمزد در مجموع، مجلس شورای اسلامی به این جمع‌بندی رسیده‌است که مبنای حداقل حقوق از سال 97، یک میلیون و 160 هزار تومان باشد.

نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: البته آنچه گفته شد کلیات لایحه بودجه و عمدتا محورهای درآمدی در این لایحه است و هنوز محل هزینه‌ها و دیگر جزئیات، جای کار و بررسی دارد و مجلس هنوز وقت دارد که بازهم در اصلاح این لایحه گام بردارد.

 

وی متذکر شد: چند تبصره در لایحه بودجه نیازمند بررسی بیشتر است به ویژه شرایط و محل هزینه‌کرد اعتبارت هنوز جای بحث و بررسی دارد که مجلس وظیفه دارد در آن ورود کند.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما