دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 12 بهمن 1396 ساعت 10:18   |   کد مطلب: 31421
امام جمعه شهر همدان و نماینده ولی فقیه در استان گفت: آن روز که جمهوری اسلامی ایران نهال تازه‌ای بود دشمنان نتواستند هیچ غلطی کنند و اکنون نیز ترامپ و هم پیمان‌های وی قادر نخواهند بود کوچکترین آسیبی به کشور وارد کنند.

به گزارش نافع، آیت‌الله غیاث الدین طه محمدی شامگاه چهارشنبه در مسجد جامع همدان و در جمع مردم همدان گفت :خطر فتنه سال 88 را برای نظام به مراتب مهیب‌تر از هشت سال جنگ تحمیلی توصیف کرد

وی افزود: در فتنه 88 آمریکا، اسرائیل، انگلیس و سران داخلی فتنه می‌خواستند نهال انقلاب را از بیخ و بن برکنند و دوباره طاغوت را بر راس کار قرار دهند.

 

محمدی گفت فدائیان اسلام با قیام خود و سینه سپر کردن، جلوی گلوله‌های شاه و مزدورانش، زمینه‌ساز انقلاب  شکوهمند اسلامی شدند.

وی تصریح کرد: زمانی که نواب و یارانش را ایادی شاه خائن برای اعدام منتقل می‌کردند، علی‌رغم سن کمی که در آن زمان داشتم به درستی در خاطرم مانده است که آنها با صدای بلند الله اکبر می‌گفتند و خدا آگاه است که هر کدام از آن شهیدان بزرگوار چند گلوله خوردند.

امام جمعه شهر همدان با بیان اینکه زمانی که انقلاب اسلامی پیروز شد، هزاران دشمن قسم خورده نظیر مزدوران ساواک و سران فراری نظام سابق می‌گفتند روحانیون قادر به اداره کشور نخواهند بود گفت: ولی به فضل خدا و برکت خون شهدا نظام و انقلاب پا برجا ماند.

وی تاخیر‌هایی که بعضی هنگام در مسیر پیروزی و نصرت امت اسلام رخ می‌دهد، را امتحان الهی برشمرد و عنوان کرد: برای امتحان امت حزب الله پیروزی گاهی اوقات دچار وقفه می‌شود، مانند فرج امام زمان(عج) اما مطمئن باشید که خدا می‌خواهد ما را امتحان کند.

وی برگزاری جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را لطف الهی برشمرد و ابراز کرد: امروز جبهه حق با تمام وجود در برابر جبهه باطل ایستاده است و ما امت مسلمان با توکل و استعانت از اهل بیت(ع) ثابت قدم می‌مانیم نازک می‌شویم ولی نمی‌بریم که این مسئله امید آفرین است.

امام جمعه شهر همدان با بیان اینکه خدا را شاکریم، که دشمنان ما را از احمق‌ها آفریده است  گفت: آن روز که جمهوری اسلامی ایران نهال تازه‌ای بود دشمنان نتواستند هیچ غلطی کنند و اکنون نیز ترامپ و هم پیمان‌های وی قادر نخواهند بود کوچکترین آسیبی به کشور وارد کنند.

وی فتنه داعش را توطئه بی‌نظیر در تاریخ برشمرد و عنوان کرد: طوری که بچه‌های خردسال را درون دیگ روغن می‌انداختند و از والدین می‌خواستند تا گوشت فرزند خود را بخورند و اگر امتناع می‌کردند در جا کشته می‌شدند.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه تمام این جنایت‌ها درس عبرت برای بشر امروز است گفت: اینها می‌خواستند نه از تاک نشانی بماند و نه از تاکدان ولی همان‌گونه که متوکل عباسی با 13 بار تخریب مزار سید الشهدا(ع) به جایی نبرد داعش نیز ناکام شد.

وی با بیان اینکه دشمنان در استان دیاله کشور عراق برای براندازی نظام نقشه کشیده بودند ابراز کرد: دشمن با حساب و کتاب خودش تصور می‌کرد می‌تواند از مناطق زلزله‌زده کشور نفوذ کند  ولی به فضل الهی این توطئه خفه شد.

نماینده ولی فقیه در همدان گفت: در زمان جنگ تحمیلی نیز کشورهای عربی از جمله عربستان، امارات و کویت میلیارد‌ها تومان به صدام کمک مالی کردند اما به یاری خداوند توطئه‌شان نقش بر آب شد.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه، اگر همانند ابتدای انقلاب برخی افراد دنبال تقسیم غنایم نبودند و شور و نشاط ابتدایی را داشتیم، الان خیلی جلوتر از موقعیت کنونی بودیم افزود: هر کم و کسری داریم باید خودمان باشیم چرا که در آن زمان که نیاز داشتیم کسی تکنولوژی و ابزار را در اختیار ما قرار نداد.

وی گفت: بی‌شک در روز قیامت اشخاصی که اختلاس می‌کنند و حقوق‌های نجومی می‌گیرند در مقابل رزمندگانی که سه روز در محاصره دشمن حتی لقمه نانی نداشتند تا بخورند باید پاسخگو باشند.

نماینده ولی فقیه در همدان با بیان اینکه برخی افراد که متاسفانه سمت‌های بالایی را نیز برخوردار هستند بعضا دچار یاس و تشویش می‌شوند تاکید کرد: آنهایی که در جبهه حق هستند باید محکم، استوار و امیدوار در مسیر خدمت به خلق خدا گام بردارند.

وی امت حزب الله را به مطالعه کتب تاریخی دعوت کرد و افزود: متاسفانه سرانه مطالعه در کشور پایین است هر کدام از شما باید صد جلد کتاب تاریخ را خوانده باشید ولی متاسفانه این گونه نیست.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت