دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 10 بهمن 1396 ساعت 14:19   |   کد مطلب: 31385
شهردار همدان با اشاره به لایحه بودجه سال ۹۷ شهرداری همدان گفت: اعتبار پیش بینی شده در این بودجه ۶۴۰ میلیارد تومان است که نسبت به سال گذشته، ۳۳ درصد رشد داشته است.

عباس صوفی در گفتگو با خبرنگار نافع با اشاره به تقدیم لایحه بودجه سال ۹۷ شهرداری همدان به شورای شهر اظهار کرد: میزان اعتبار پیش بینی شده در این بودجه حدود ۶۴۰ میلیارد تومان است که ۶۰درصد آن به بودجه های عمرانی اختصاص یافته و ۴۰ درصد برای بودجه های جاری منظور شده است.

وی تصریح کرد: بودجه سال۹۷ با ۳۳ درصد افزایش نسبت به سال۹۶ تقدیم شورای شهر شده است و به طور خاص در حوزه عمرانی ۳۷ درصد رشد داشته است.

شهردار همدان با اشاره به وجود آیتم های مختلف در لایحه بودجه ۹۷ عنوان کرد: رشد متوازن شهر، توجه به نقاط کمتربرخودار، نگاه ویژه به مسأله آسفالت شهر از جمله سرفصلهای مهم بودجه سال۹۷ است.

وی با بیان اینکه توجه به موضوعات فرهنگی اجتماعی از مهمترین سرفصلهای بودجه ای سال آتی است خاطرنشان کرد: یکی از نقاط برجسته در مسائل فرهنگی اجتماعی تأمین و تجهیز زیرساختهای گردشگری در حوزه شهر است که تلاش کرده ایم در لایحه بودجه سال۹۷  نگاه ویژه ای به این موضوع داشته باشیم.

*توجه ویژه به ساماندهی ورودی های شهر در برنامه سال ۹۷ مدیریت شهری

صوفی ادامه داد: با توجه به اینکه همدان در دو رویداد مهم گردشگری بین المللی ۲۰۱۸ نقش آفرین خواهد بود برنامه ریزی شده تا ساماندهی و زیباسازی ورودی های شهر که تأثیر بسزایی در طراز گردشگری شهر دارد در اولویت برنامه های اجرایی و اعتبارات سال آتی قرار گیرد.

وی توسعه فناوری اطلاعات در مجموعه شهرداری و توجه به مسأله "شهر هوشمند" را از نقاط برجسته و مهم لایحه بودجه۹۷ برشمرد و متذکر شد: اتمام پروژه های نیمه کاره شهر از دیگر وجوه مهم لایحه بودجه سال جاری است که تلاش خواهیم کرد در راستای حفظ وزانت گردشگری شهر این مسأله در اولویت قرار گیرد.

شهردار همدان تشریح کرد: تقاطع های غیر هم سطح جدید، تملک در ورودی های شهر و ایجاد پارکهای کلان مقیاس از جمله پروژه های عمرانی جدیدی است که در سال آینده کلنگ آغاز آنها را بر زمین خواهیم زد.

وی افزود: توسعه پارکینگهای طبقاتی، توسعه فضای سبز شهری، توجه به پارکهای منطقه ای به ویژه در مناطق حاشیه شهر از دیگر ویژگی های لایحه بودجه ۹۷ است.

*مطالبات مردمی مهمترین محور تدوین بودجه سال آینده بوده است

صوفی توجه به مطالبات غالب مردمی را محور بودجه بندی سال آتی برشمرد و افزود: طی رصد و بررسی هایی که از قبل در مجموعه شهرداری همدان انجام شده موضوع ساماندهی ورودی های شهر و توجه به موضوع آسفالت و همچنین تقویت مناطق حاشیه شهر از جمله موضوعاتی است که در روند تدوین بودجه بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

وی  در ادامه یادآور شد: شرایطی که در تأمین اعتبارات بودجه سال آینده مدیریت شهری دیده شده منوط به مشارکت و همکاری مردم و حمایت و همراهی مسؤولین استانی است که امید است با نظر ویزه مردم و مسؤولین استان کلیه موارد پیش بینی شده در بودجه محقق شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت