دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 10 بهمن 1396 ساعت 09:13   |   کد مطلب: 31371
گرچه امروز برای سومین روز پیاپی برخی از مقاطع تحصیلی سراسر استان همدان به علت سرما، برودت هوا ویخبندان تعطیل شد.

به گزارش نافع،  اما جاده های استان حتی با وجود یخزدگی باز است و در این میان گفته شده که بیش از ۷۵ هزار کیلومتر از راه های استان برفروبی شده و همدانی ها نیز بارش 83 میلیمتری برف و باران تجربه کردند.
به گزارش رودآورامروز سه شنبه دهم بهمن ماه 96، برای سومین روز پیاپی، برخی از مقاطع تحصیلی سراسر استان تعطیل شدند.

در اطلاعیه ای که از سوی آموزش و پرورش استان همدان برای اعلام تعطیلی امروز صادر شده آمده است که "به اطلاع هم استانی های عزیز می رساندبه علت سرما، برودت هوا ویخبندان و لغزندگی سطح معابر عمومی،  مراکز پیش دبستانی ومدارس ابتدایی در سراسر استان در نوبت صبح امروز سه شنبه 10 بهمن ماه تعطیل و دوره های متوسطه اول و دوم با یک ساعت تاخیر شروع به کار خواهند کرد.

همچنین امروز دوره اول ودوم متوسطه فقط در شهرستان رزن ومنطقه قروه تعطیل اعلام می شود."
جاده های استان باز اما لغزنده است

در دو روز گذشته نیز تمامی مقاطع تعطیلی سراسر استان تعطیل بود، سرما و برودت هوا به گونه ای بود که حتی در دو روز گذشته ادارات استان با دو ساعت تأخیر آغاز به کار کرد.
در نخستین روز از بارش ها نیز «سرهنگ رضا عزیزی» رئیس پلیس راه استان همدان در گفت و گو با خبرنگار رودآور، گفته بود که تمامی راه های همدان باز و اما و یخزدگی جاده ها و کولاک، سرعت مطمئنه را به 40 کیلومتر رسانده است.
برفروبی ۷۵ هزار کیلومتر از راه های استان
در حال حاضر به گفته «محمد رودباری» مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‎‌ای استان همدان در مدت 48 ساعت این اداره کل در ۳۴ باب راهدارخانه و با 430 نیرو و بهره گیری از 290  دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین بیش از  ۷۵ هزار کیلومتر از راه های استان را برفروبی و نمک پاشی کردند.
وی عنوان کرده که در این زمینه در حدود پنج هزار تن شن و نمک مورد استفاده قرار گرفته است.

نجات 6 نفر در برف و کولاک و اسکان اضطراری آنان در همدان

«بهروز کارخانه ای» مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان هم در مصاحبه ای که با دیگر خبرگزاری ها داشته از حضور امدادگران هلال احمر استان در 10 حادثه چه در برف و کولاک و چه درباره حوادث جاده ای و شهری خبر داده و عنوان کرده که در این مدت  ۹۶ دچار حادثه شدند.

کارخانه ای همچنین از نجات ۶ نفر در روز هشتم بهمن از برف و کولاک و اسکان اضطراری آنان هم خبر داده بود.

از ساخت آدم برفی تا تیوب سواری 

در این روزها از برف بازی حتی در شب و روز نمی توان گذشت تا جایی که هستند عده بسیاری که شادمان از برف، گلوله برفی درست میکنند علاوه بر کودکان بزرگسالان نیز در پارک ها مشغول به برف بازی می شوند و البته بزرگترها همراه کودکان آدم برفی های با شکل و شمایلی خاص خودشان می ساختند.

با این حال عده ای از نوجوانان و جوانان و گاهی هم بزرگترها! در شهر همدانرا می شد تیوب به دست در بلوار ارم دید، آنان به دنبال ثبت لحظاتی شاد و مفرح برای خود هستند، اما گاهی هم شده این سر خوردن ها با تیوب کار دستان برخی داده و دست و پا شکسته عده ای را هرچند اندک راهی بیمارستان کرده است.
گلایه مندی مردم در برخی محله ها به علت عدم برفروبی معابرشهری

مردم استان در برخی محله ها از عدم برفروبی مناسب و بهنگام سطح معابر گلایه مند هستند تا جایی که این مطلب را می توان پیام های همشهریان که با مدیران سایت های محلی و یا خبرگزاری ها در میان گذاشته اند و یا مشاهدات عینی خبرنگاران لمس کرد، با این وجود با گرمتر شدن هوا، برخی معابر به دلیل آب شدن برف ها خود به خود از وجود برف عاری شدند و البته زحمات مسئولان و نیروهای شهرداری در این سه روز را هم نمی توان نادیده گرفت.
و البته بودند مردم مناطق مختلفی که از اختلال در شبکه های دیجیتالی که البته مشکل چند وقته آنان است گلایه مند بودند.
انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت