آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 1 بهمن 1396 ساعت 12:41   |   کد مطلب: 31255
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان:
«وقتی مهتاب گم شد»کتاب صوتی می شود
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان از گرداوری صوتی کتاب «وقتی مهتاب گم شد» روایت زندگی شهید علی خوش‌لفظ توسط اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان خبرداد.

به گزارش نافع، عاطفه زارعی صبح امروز در هشتمین جلسه کمیته آموزش، پژوهش و اسناد دفاع مقدس استان به میزبانی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با اشاره به خرید کتاب از نویسندگان بومی در راستای حمایت از آنها، اظهار کرد: از سال 94 به دنبال خرید کتاب از نویسندگان بومی بودیم اما در مجموع ردیف بودجه‌ای برای خرید کتاب نداشتیم چراکه این منابع اطلاعاتی به صورت متمرکز از وزارت ارشاد تهیه و ارسال می‌شود.

وی بیان کرد: اگر درخواست‌هایی مبنی بر خرید منابع اطلاعاتی وجود داشته باشد، کمیته انتخاب بر اساس نیاز مراجعه کننده این موارد را دریافت کرده و پس از کار کارشناسی شده خریدها انجام می‌شود که البته محدود است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با اشاره به اینکه در حمایت از نویسندگان بومی با استاندار همدان مذاکره کرده و توانستیم ردیف بودجه‌ای را برای این منظور دریافت کنیم، گفت: بر همین اساس کتاب‌هایی خریداری می‌شود.

وی با بیان اینکه خوشبختانه امسال نخستین سالی است که خرید کتاب از نویسندگان بومی در راستای حمایت از آنها انجام می‌شود، افزود: بر اساس آن کتاب‌هایی که از لحاظ محتوا مناسب باشد، حتماً برای کتابخانه‌های عمومی خریداری می‌شود.

زارعی با اشاره به اینکه بر اساس تفاهم نامه‌ای که با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس منعقد شده، لیست کتاب‌های حوزه دفاع مقدس به اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی همدان ارسال شده است، گفت: با مجوزهایی که از نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور دریافت شده کتاب‌های مورد نیاز حوزه دفاع مقدس خریداری شده است.

وی بیان کرد: در راستای شناسایی ناشران حوزه دفاع مقدس، لیست معرفی اداره ارشاد در اختیار اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان قرار می‌گیرد تا در این راستا نیز گام‌هایی برداریم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان خاطرنشان کرد: به منظور پاسداشت ارزش‌های دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ولایتمداری، مقاومت و جهاد، در طول سال برنامه‌های مختلفی در حوزه فرهنگی نظیر معرفی منابع، پویش مجازی، نقد و بررسی مختلف کتاب، مسابقات کتابخوانی و... با موضوع دفاع مقدس برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در نظر دارد تا نشست کتاب‌خوانی با محوریت این شهید والامقام برگزار کند که در آن از خاطرات و ایثارگری‌های شهید خوش لفظ بازگویی صورت پذیرد، افزود: در نظر داریم که کتاب «وقتی مهتاب گم شد» را به صورت صوتی گردآوری کنیم.

وی بیان کرد: چند نسخه کتاب قبل از چاپ به  اداره اسناد و کتابخانه ملی مرکز استان همدان تحویل داده می‌شود که اگر یک نسخه از آن به کتابخانه مرکزی یا اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان داده شود به صورت منسجم‌تر شاهد خرید منابع اطلاعاتی خواهیم بود.
انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت

پربیننده ها