دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 1 بهمن 1396 ساعت 12:28   |   کد مطلب: 31252
رییس اتحادیه قصابان استان از کاهش ۲ درصدی قیمت گوشت در همدان خبر داد .

به گزارش نافع، اکبر سپهری  در گفت و گو با صبح الوند، و گفت:  از ماه مبارک رمضان تا کنون ۲۰ تن گوشت قرمز از کشور های گرجستان، ارمنستان و استرالیا وارد شده است و این در حالی است که اکنون کشتار در حد کافی در استان هست و گوشت مازاد نیز موجود است.

وی با اشاره به اینکه از دو ماه گذشته با کاهش ۲۰۰۰هزار تومانی قیمت‌ گوشت قرمز مواجه شده ایم افزود: عدم توان در خرید مردم، کاهش کشتار و ازدیاد دام علت این کاهش قیمت بوده است.

 

وی همچنین در این راستا واردات گوشت قرمز از کشور های ارمنستان، گرجستان و استرالیا را از دیگر دلایل این کاهش قیمت دانست و یادآور شد: هر زمان احساس کنیم که می شود قیمت گوشت قرمز را کاهش داد این کار را انجام می دهیم زیرا کاهش قیمت گوشت باعث فروش بهتر آن نیز می شود.

 

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر گوشت مخلوط گوسفند ۳۶هزار تومان و ران و سردست نیز ۵۰هزار تومان به دست مشتری می رسد اعلام‌ کرد: گوشت گوساله مخلوط ۳۵هزار و نرمه گوساله نیز با قیمت ۴۲هزار تومان در بازار عرضه می شود.

 

وی با اعلام‌ اینکه در حال حاضر با افت بازار مواجه هستیم گفت: اکنون بازار گوشت قرمز استان راکد است و هر اندازه متقاضی باشد به آن اندازه گوشت نیز در بازار موجود است.

 

سپهری با اعلام ‌اینکه روزانه ۲۰۰تا ۲۵۰راس گوسفند و ۳۰راس گاو وارد بازار می شود عنوان کرد: از ماه مبارک رمضان تا کنون ۲۰ تن گوشت قرمز از کشور های گرجستان، ارمنستان و استرالیا وارد شده است.این در حالی است که اکنون کشتار در حد کافی در استان هست و گوشت مازاد نیز موجود است.

 

وی با اشاره به اینکه اکثر واردات از پایتخت انجام می شود گفت: زمانی بازار تهران اشباع می شود دام را از تهران خریداری نمی کنند برای خرید دام به استان هجوم می آورند به گونه ای که در این راستا برای خروج دام از استان با یک مقدار با افزایش قیمت روبه رو خواهیم شد.

 

وی با اعلام اینکه خوشبختانه بازار تهران اشباع شده است و در استان دام خریداری نشده است گفت: این مهم سبب شکسته شدن قیمت ها شده است.

 

رییس اتحادیه قصابان با تاکید بر اینکه اگر گوشت های وارداتی وارد استان شوند برای ایام عید با افزایش قیمت گوشت قرمز مواجه نخواهیم شد ابراز کرد: با توجه به دستورالعمل کمیسیون بازار تا فروردین ماه هیچ گونه جنسی افزایش قیمت پیدا نمی کند.

 

سپهری با اعلام اینکه عرضه و تقاضا باهم همخوانی دارد گفت: در این راستا بازرسی های اتاق اصناف و سازمان تعزیرات روزانه صورت می گیرد و در صورت مشاهده تخلف، واحد صنفی به سازمان تعزیرات ارجاع داده و پس از ارائه مدارک تبرئه یا جریمه خواهد شد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت