دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 30 دى 1396 ساعت 12:20   |   کد مطلب: 31240
دانشجویان،جوانان واقشار مختلف مردم همدان با امضای طوماری در نماز جمعه ی شهرهمدان خواستار تسریع و جدیت در ایجاد شبکه ملی اطلاعات در کشور و حمایت از پیام رسان های داخلی شدند.

به گزارش نافع، متن این طومار که به امضای نماینده مردم شریف همدان در مجلس شورای اسلامی نیز رسید به این شرح است.

 

درراستای حفظ استقلال ملی، سهولت و امنیت استفاده از فناوری¬های اطلاعات و ارتباطات، تامین امنیت روانی و شغلی فعالین فضای مجازی و عموم کاربران اینترنت و شبکه¬های اجتماعی، ما دانشجویان و مردم انقلابی همدان، پیگیری موارد زیر را از جنابعالی و سایر مسئولین امر خواستاریم:

 

1تشکیل مستمر جلسات شورای عالی فضای مجازی همراه با تصویب و پیگیری مصوبات و تثبیت و تقویت مرکز ملی فضای مجازی به عنوان بازوی شورای عالی فضای مجازی.

 

2این حق اولیه مردم ایران است که از اینترنت سریع، ارزان، امن، سالم و شبکه¬های اجتماعی استاندارد برخوردار باشند. لذا از دولت مردان می¬خواهیم قدری دلسوزانه¬تر با اهتمام جدی و همه‌جانبه جهت تسریع در راه¬اندازی شبکه ملی اطلاعات اقدام نمایند.

 

3-استفاده از شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها حق مردم ایران است، اما چرا ما باید برای استفاده از حق خود مجبور به استفاده از زمین دشمن و فعالیت در بستر شبکه¬های اجتماعی صهیونیستی باشیم؟ مشکلی که در این روزها در حال خودنمایی است، عیان شدن کم توجهی مسئولین به پیام¬رسان¬های داخلی است. به این صورت که پهنای باند اختصاصی و امکانت تبلیغاتی و ... در اختیار نشر تلگرام و امثالهم قرار گرفته، اما در مقابل هیچ اقدام مشابهی در جهت پیشرفت محصولات داخلی از مسئولین سر نزده است، که جای تامل و تاسف دارد و مسئولین باید در حمایت فنی، مالی و تبلیغی از پیام¬رسان¬های داخلی تمام توان خود را به کار گیرند.

 

4-تقاضا می شود که قدری بر سر اجرایی شدن فیلترینگ هوشمند عجله فرمایید که در فضای ناپاک جنگ نرمِ اینترنتی، شاهد قربانی شدن بخشی از ملت شریف ایران هستیم و سیلاب آسیب¬های اعتقادی، اخلاقی، امنیتی، اجتماعی و روحی روانی اینترنت همواره جامعه را مورد تهدید قرار داده است.

 

5-همچنین خلا برخورد قاطع و پیشگیرانه جهت جلوگیری از نشر شایعات و اکاذیب در فضای مجازی احساس می شود، که لازم است در این خصوص زمینه¬های قانونی لازم پیش¬بینی و اقدامات کافی انجام گیرد.

 

و العاقبه للمتقین...

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت