آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 23 دى 1396 ساعت 10:15   |   کد مطلب: 31155
در سالروز نخستین حمله و بمباران شیمیایی عراق علیه ایران؛
نفس هایی تنگ شده از بوی "خردل" و تاول هایی که هنوز می ترکد
امروز هستند جانبازان شیمیایی، که با وجود گذشت سال ها از دوران دفاع مقدس، به دلیل قرار گرفتن در معرض بمباران های شیمیایی هنوز هم تاول هایشان می ترکد.

به گزارش نافع،به نقل از رودآور؛ امروز بیست و سوم دی ماه است، سالروز نخستین حمله و بمباران شیمیایی عراق علیه ایران در جریان جنگ تحمیلی که در چنین روزی در سال ۱۳۵۹ رقم خورد.

 

جنایات بسیار رژیم بعث عراق و حامیانش در طول هشت سال جنگ علیه ملت ایران بر کسی پوشیده نیست و اما آن سفاکان زمان، که از جنگ رو در رو علیه رزمندگان ایرانی وحشت داشتند و در جبهه های جنگ شکست های بسیاری متحمل می شدند، ناجوانمردانه تر از همیشه دست به استفاده از سلاح های شیمیایی و گاهی میکروبی علیه ملت مظلوم کشورمان در شهرها می زدند.

 

امروز هستند جانبازان شیمیایی که با دردهای بسیار در کنار خانواده یشان زندگی می کنند، و اعضای خانواده ذره ذره آب شدنشان را می بینند، چقدر سخت است، دخترکی که هر روز نگران است کپسول هوای پدرش تمام شود و کسی نباشد که به فریاد پدرش برسد، پدر هنوز با گذشت سال ها از دوران دفاع مقدس، صدایش خس خسی دارد و نفسش تنگ می زند، گاهی هم نفس ها به شماره می افتد و همسرش دست پاچه به طرفی از اتاق می رود و کپسول هوا را می آورد، آرام نفس بکش، آرام جانش.

 

اینجا هنوز هستند جانبازانی که به دلیل قرار گرفتن در معرض بمباران های شیمیایی عراق به تحریک استکبار جهانی، نفس کشیدن هایشان نامنظم است، هنوز هم صدای ترکیدن تاول هایشان، بغض گلوی خانواده یشان را می ترکاند.

 

و استان همدان، استانی که مردمانش در همه صحنه های انقلابی با جان و دل از مرز و بومشان دفاع کرده اند، حونه داده اند و یا بخشی از بدنشان را برای پایدرای اسلام و انقلاب تقدیم نظام کرده اند، اسیر شده اند، اما خم به ابرو نیاورده و همچنان استوار هستند.

 

همدان  117 شهید و 9361 جانباز شیمیایی تقدیم نظام کرده

به گفته «ناصر عارف» مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان، این استان 9هزار و 361 جانباز شیمیایی دارد و همدانی ها 117 شهید شیمیایی تقدیم نظام کرده اند.

 

عارف از شکست های بعثی ها در جبهه های جنگ و حس حقارتشان در برابر شیربچه های رزمنده ایرانی می گوید، آنجا که بعثی ها زمانی که کم می آورند، از شمر و یزید هم بدتر شده، دست به بمباران های شیمیایی می زدند.

 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان افزود: کشوزهای متکبر جهانی و در رأس آن ها امریکای جنایتکار انواع و اقسام سلاح های شیمیایی و میکروبی را به بعثی ها فروخته بودند و این گونه به جان مردم بی پناه شهرها افتاده بودند، اما لیرمردی های رزمندگان اسلام اجازه تعدی بیشتر به آنان را نداد.

 

عارف افزود: بعثی ها می خواستند تا دست و دل رزمندگان ما را با گازهای سمی و اعصاب همچون "خردل" و "تابون" از اسلام بردارند، که موفق نشدند، آنان در نقشه های خود شکست خورده و سرافکنده بودند و در برابر آن همه عظمت ایرانیان سر زانو فرود می آوردند.

 

رسوایی بعثی و هم پیمانانش در جهان 

وی تأکید کرد: استفاده بعثی ها و هم پیمانانش از سلاح های کشتار جمعی و شیمیایی، چهره منفور آنان را در جهان نمایان ساخت، چرا که هیچ عقل سلیم و هیچ انسان آزاده ای راضی به کشتار بی رحمانه کودکان و زناننمی شود، جنگ طلبان رسوا شدند و مردم جهان فهمیدند که جنگ بر سر یک وجب و دو وجب خاک نیست، جنگ بر سر اعتقادات اسلامی ایرانیان است.

 

سوکت مدعیان حقوق بشر حتی پس از سال ها و اثبات جنایات هولناک بعثی ها تأمل برانگیز است

 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان افزود: سکوت مدعیان حقوق بشر و مجامع بین المللی حتی پس از سال ها و اثبات جنایات هولناک بعثی ها تأمل برانگیز است، آنان با سکوتشان مهر تأیید شومی بر جنایات بعثی ها زدند که در تاریخ به عنوان لکه ننگی برایشان ثبت شده است.

 

تویسرکان 67 جانباز شیمیایی تقدیم نظام کرده است

«محمد داوری» رئیس بنیاد شهید تویسرکان نیز در گفت و گو با خبرنگار رودآور، گفت: مردم این دیار  67 جانباز شیمیایی تقدیم نظام کرده اند.

 

آرام نفس بکش، آرام جانش

به گزارش رودآور؛ سال ها گذشته است، مدعیان دروغین حقوق بشر، دم از حقوقی می زنند که خود ناقض آن هستند و همچنان درباره جنایات بعثی ها، لب هایشان را به هم دوخته و سکوت کرده اند، آنان خوب می دانند که خودشان هم همراه آن جنایتکاران بودند و اما اینجا باید نشست و تنها نظاره گر بانویی بود، که کپسول هوایی را برای همسرش می آورد و می گوید آرام نفس بکش آرام جانم.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت

پربیننده ها